galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Prosty sposób na przechowywanie kart
Autor Wiadomość
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Sty, 2014   

pattom napisał/a:
Zastanawiam się czy jednak przekładki z kartonu (z nalepionymi grafikami dostępnymi na BGG ?) nie będą lepsze? Nie wiem czy tam są pliki do wszystkich przygód?
Z prostego powodu: wagi :) a i cena będzie niższa za pudełko ( każda drewniana przekładka to + 2 zł.).

Wagi to strasznie nie zwiększa, bo najcięższe są same karty w koszulkach. Natomiast czy kartonowe przekładki będą lepsze od drewnianych, to nie wiem. Osobiście wolę jednak mieć to zrobione w 100% porządnie i to przez kogoś niż się samemu za to brać.
 
     
pattom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Sty, 2014   

Kulgan napisał/a:
pattom napisał/a:
Zastanawiam się czy jednak przekładki z kartonu (z nalepionymi grafikami dostępnymi na BGG ?) nie będą lepsze? Nie wiem czy tam są pliki do wszystkich przygód?
Z prostego powodu: wagi :) a i cena będzie niższa za pudełko ( każda drewniana przekładka to + 2 zł.).

Wagi to strasznie nie zwiększa, bo najcięższe są same karty w koszulkach. Natomiast czy kartonowe przekładki będą lepsze od drewnianych, to nie wiem. Osobiście wolę jednak mieć to zrobione w 100% porządnie i to przez kogoś niż się samemu za to brać.


... i pewnie ja tak skończę i po prostu zamówię pudełko z zestawem przekładek :-)
 
     
pattom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Sty, 2014   

eh ta niecierpliwość :-)
Zamówiłem sobie pudełko drewniane z 64 przekładkami :-)
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Sty, 2014   

pattom napisał/a:
eh ta niecierpliwość :-)
Zamówiłem sobie pudełko drewniane z 64 przekładkami :-)

buuuuuuu - nie będę już jedynym :razz:

nie będziesz żałował :grin:
 
     
Muad'Dib
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Sty, 2014   

Pudełko rewelacja, strasznie mnie korci. Można by sporo kasy zaoszczędzić jakby się miało wprawę /talent. Gorsze jest co innego - na długo nie starczy :) Z tego co widzę to jest bardziej pojemne od tego z core set, tam wchodzą trzy rzędy, tutaj cztery. Do tego jest trochę dłuższe. Ale ja obecnie (mając wszystko poza Stone of Erech, czyli również dotychczasowe Nighmare Decki) oba pudełka od podstawek mam wypchane praktycznie na full (niewiele miejsca zajmują tylko znaczniki + countery). Wychodzi na to, że bym potrzebował takie 2 pudełka, które by wystarczyły do końca roku pewnie. A za rok należałoby już trzecie zamówić :) Albo od razu 3 i poprosić o rabat :P Tak z ciekawości, obaj kupiliście znaczniki? Mi się jakoś bardziej podobają te oryginalne i są chyba trochę zgrabniejsze.

Ps myślicie, że będzie opcja domawiania samych przedziałek do nowych encounter decków?
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Sty, 2014   

Muad'Dib napisał/a:
Pudełko rewelacja, strasznie mnie korci. Można by sporo kasy zaoszczędzić jakby się miało wprawę /talent. Gorsze jest co innego - na długo nie starczy :) Z tego co widzę to jest bardziej pojemne od tego z core set, tam wchodzą trzy rzędy, tutaj cztery. Do tego jest trochę dłuższe. Ale ja obecnie (mając wszystko poza Stone of Erech, czyli również dotychczasowe Nighmare Decki) oba pudełka od podstawek mam wypchane praktycznie na full (niewiele miejsca zajmują tylko znaczniki + countery). Wychodzi na to, że bym potrzebował takie 2 pudełka, które by wystarczyły do końca roku pewnie. A za rok należałoby już trzecie zamówić :) Albo od razu 3 i poprosić o rabat :P Tak z ciekawości, obaj kupiliście znaczniki? Mi się jakoś bardziej podobają te oryginalne i są chyba trochę zgrabniejsze.

Ja liczę, że 2 pudełka starczą na dłuższy czas: 1 na obecne Karty Spotkań, a 2 na przyszłe (w tym ND), Talie Graczy, żetony, kręciołki i książeczki z nowymi zdolnościami z Packów.

Mam na razie żetony zasobów - gra się nimi wyśmienicie - są żywsze niż oryginalne. Teraz czekam na żetony ran i postępu w nowych kształtach :mrgreen:
 
     
Wacho
[Usunięty]

Wysłany: Pon 27 Sty, 2014   

Pozostaje tylko pochylić głowę przed mistrzem... pudełko cudo... wykonanie na zdjęciach wygląda naprawdę imponująco...
"Problem" to ciągle rosnąca ilość kart i brak mozliwości pomieszczenia tali gracza - ale i tak rozważę zakup w przyszłości :mrgreen:
 
     
burial
[Usunięty]

Wysłany: Nie 30 Mar, 2014   

Ile w tym drewknianym pudełkumieści się kart?
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Nie 30 Mar, 2014   

burial napisał/a:
Ile w tym drewknianym pudełkumieści się kart?

wszystkie Karty Spotkań w grubych koszulkach i z grubymi przekładkami :grin:
 
     
burial
[Usunięty]

Wysłany: Nie 30 Mar, 2014   

Szczerze to nie wiem ile to jest.
Rozumiem, że karty gracza trzymane są oddzielnie?

Myślałem o takim pudełku... z tego co liczyłem powinno pomieścić około 1400 kart w koszulkach. (4 rzędy po 350 )
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Nie 30 Mar, 2014   

burial napisał/a:
Szczerze to nie wiem ile to jest.
Rozumiem, że karty gracza trzymane są oddzielnie?

Myślałem o takim pudełku... z tego co liczyłem powinno pomieścić około 1400 kart w koszulkach. (4 rzędy po 350 )

Karty gracza trzymam w segregatorze w koszulkach.

A Twoje szacunki brzmią dość sensownie :mrgreen:
 
     
adamsb81
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Wrz, 2014   

Witam.
Czy ma ktoś gotowe druki przegródek na określone dodatki ??? Nie znam angielskiego żeby szukać po obcojęzycznych stronach.
Bardzo dziękuję za ewentualne odpowiedzi.
Pozdrawiam.
 
     
Gildiril
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Wrz, 2014   

@up
Kod:
http://boardgamegeek.com/filepage/76256/geckoths-lotr-dividers
 
     
adamsb81
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Wrz, 2014   

Mam rozumieć że muszę się zarejestrować???
Mój angielski = 0.
 
     
Muad'Dib
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Wrz, 2014   

adamsb81 napisał/a:
Mam rozumieć że muszę się zarejestrować???
Mój angielski = 0.


Tak, żeby coś pobrać z BGG trzeba być zarejestrowanym. Tam jest od cholery podziałek do wyboru. Chrome ma taką fajną opcję, żeby tłumaczyć całą stronę skoro angielski kuleje. Nie działa to rewelacyjnie ale to zrozumienia wystarczy.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 13