galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Idealne koszulki na karty do Władcy Pierścieni LCG.
Autor Wiadomość
Tarkun
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Lis, 2012   

mpuchatek napisał/a:
Koszulki mają też inną zaletę - jak się z niej wyjmie kartę LOTRa to można ją podziwiać. Co tu ukrywać - graficznie generalnie są super.


No chyba że Hobbit :P
 
     
chelcho
[Usunięty]

Wysłany: Sro 28 Lis, 2012   

Ja używam do talii spotkań najtańszych ultra pro po 100 sztuk tzwn. szmatek :) , bo kart ze wszystkich dodatków uzbierało się już sporo.
Talię mam za to w grubszych koszulkach, gdyż bardzo często te karty tasuję, a bohaterów w czym popadnie i co mam akurat pod ręką.
Ogólnie zalecam granie kartami w koszulkach i sam praktycznie zawsze zabezpieczam tak karty.
 
     
Tarkun
[Usunięty]

Wysłany: Sro 28 Lis, 2012   

Ja musiałem kupić do talii gracza koszulki z kolorowym tyłem...nienawidzę tej grafiki pierścienia :P
 
     
piotrest
[Usunięty]

Wysłany: Sro 28 Lis, 2012   

chelcho napisał/a:
Ja używam do talii spotkań najtańszych ultra pro po 100 sztuk tzwn. szmatek :) , bo kart ze wszystkich dodatków uzbierało się już sporo.
Talię mam za to w grubszych koszulkach, gdyż bardzo często te karty tasuję, a bohaterów w czym popadnie i co mam akurat pod ręką.


Czyli generalnie w koszulkach masz na stałe tylko karty spotkań, a resztę wciskasz w protektory przed grą :grin: Moje są wszystkie w szmateksach, ale zastanawiałem się czy nie pograć talią gracza choć w protektorkach. Zawsze to komfort większy.
 
     
piotrest
[Usunięty]

Wysłany: Sro 28 Lis, 2012   

Tarkun napisał/a:
Ja musiałem kupić do talii gracza koszulki z kolorowym tyłem...nienawidzę tej grafiki pierścienia :P


Też zastanawiałem się czy nie kupić protektorków do talii gracza ale dla 4 graczy bo niestety tylko ja w gronie posiadam lotra. Ale nie za bardzo uśmiecha mi się przekładanie kart do koszulek.
 
     
chelcho
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Lis, 2012   

piotrest napisał/a:

Czyli generalnie w koszulkach masz na stałe tylko karty spotkań, a resztę wciskasz w protektory przed grą :grin: Moje są wszystkie w szmateksach, ale zastanawiałem się czy nie pograć talią gracza choć w protektorkach. Zawsze to komfort większy.

No raczej w protektorkach sobie spokojnie czekają na rozgrywkę. Wkładając kartę w protektora też można ją delikatnie uszkodzić. Wymieniam tylko jak coś się w talii zmienia. Raczej gram jedną talią wszystkie przygody, a nie jedną przygodę różnymi taliami.
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Pon 10 Gru, 2012   

Od początku używam koszulek Ultra Pro Platinum i po 200+ partiach mogę powiedzieć że się sprawdzają. Koszulka oczywiście na początku jest bardzo śliska ale z czasem się ściera. Karta natomiast jest w pełni chroniona i wygląda jak nowa. Kupiłem dla próby koszulki FFG ale nie zachwyciły mnie tak jak wersja mini tej firmy. Do WP zdecydowanie nie warto brać FFG chyba że ktoś zupełnie nie liczy się z pieniędzmi. Jakość jest dobra ale już cena zupełnie nieadekwatna.
 
     
Cread
[Usunięty]

Wysłany: Sro 12 Gru, 2012   

Czy wiadomo coś o planowanej dostawie oryginalnych koszulek ffg do lcg? Przeszukałem sklepy i póki co wszędzie cisza, brak dostaw itd. Ciekawe jaki jest powód...
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Sro 12 Gru, 2012   

W skrócie FFG skończył się nakład i musieli wyprodukować nowe.

Według ich strony w chwili obecnej koszulki są u nich ładowane i rozsyłane do sklepów. Powinny dotrzeć na dniach w USA a u nas pewnie około 2 tygodnie. Biorąc pod uwagę korektę na świąteczne opóźnienia wszystkiego spodziewałbym się ich w styczniu w PL.
 
     
Neroth
[Usunięty]

Wysłany: Pią 21 Cze, 2013   

Witam !
Dopiero co zakupiłem władcę ktory za jakiś czas do mnie dotrzę.
Chciałbym was zapytac o rozmiar idealnych koszulek do kart czy będzie to 63.5mm na 88mm?
 
     
psborsuk
[Usunięty]

Wysłany: Pią 21 Cze, 2013   

Czołem! Osobiście używam zwykłych szmacianek po kilka złotych za 100 sztuk. Przy ilości krat, jaka dysponuję, jest to sensowne ekonomicznie rozwiazanie. Jedyny mały minus to to, że czasami karty w koszulkach mogą się ze sobą sklejać, no ale coś za coś.
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Pią 21 Cze, 2013   

Neroth napisał/a:
Witam !
Dopiero co zakupiłem władcę ktory za jakiś czas do mnie dotrzę.
Chciałbym was zapytac o rozmiar idealnych koszulek do kart czy będzie to 63.5mm na 88mm?

Tak, te będą dobre. Taki rozmiar mają oryginalne koszulki do tej gry z Galakty.
 
     
Neroth
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Cze, 2013   

Dzięki za odpowiedz !

A jesli chodzi o koszulki FFG to najlepszym wyborem będą koszulki białe? Czy jakies inne? Gdyz widzę ze jest kilka opcji kolorystycznych.
 
     
Cread
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Cze, 2013   

To już zależy do gustu - ja stosuję tzw. "szare" - same koszulki są przezroczyste, ale opakowanie jest tak oznaczone. Z tyłu pudełka gry wydane przez Galaktę zawsze mają kolorek opakowania oraz podaną ilość tychże opakowań jakie są potrzebne do zabezpieczenia kart.
 
     
Neroth
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Cze, 2013   

Teraz wiem juz co trzeba dzięki jeszcze raz !
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 13