galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wstępna ocena
Autor Wiadomość
mpuchatek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Cze, 2012   Wstępna ocena

Rozmiar planszy zacny, po ustawieniu startowym wszystkich armii wygląda jak bitewniak :)
Instrukcja 50 stron - po pierwszym czytaniu w miarę strawna, ale jak zwykle muszę przeczytać całość i sobie w głowie ułożyć, aby ruszyć do przodu.
Grał ktoś ?
 
     
tomk81
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Cze, 2012   

Macie w planach wypuszczenie dodatku?
 
     
Galron
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Cze, 2012   

Ja się jeszcze nie przebiłem przez instrukcję (czytam ją już 3 raz). Trochę chaotycznie napisana, ale znośna. Zapewne po pierwszej rozgrywce będę miał masę wątpliwości do wyjaśnienia. Gra jest potężna, rzeczywiście po rozstawieniu wszystkich figurek wygląda jak bitewniak. Masa reguł i restrykcji do zapamiętania. Jestem pozytywnie zaskoczony. Swój egzemplarz zakupiłem wraz z kolekcjonerskim pudełkiem na karty, w którym jest 120 idealnie dopasowanych koszulek na karty. Nie żałuję wydania dodatkowych 50zł. Jeśli chodzi o pudło od gry to jest wielkie, posiada plastikową wypraskę z 4 przegródkami, w które można spokojnie zmieścić posegregowane armie. Same figurki są dość małych rozmiarów i jak na razie nie odważę się ich malować (205szt. :shock: ). Zrobione są z miękkiego plastiku co jest zarówno zaletą jak i wadą. Zaleta bo się nie połamią, a wada, że niektóre elementy figurek są powyginane, co spowodowane jest uleżeniem się w woreczku i trzeba je będzie prostować w gorącej wodzie. Nie zauważyłem jak do tej pory większych wad. Karty zdarzeń napisane bardzo dobrą czcionką i zrozumiale. Kilka literówek w instrukcji, ale to nie ma większego znaczenia. Plansza kolorowa, czytelna i ogromna. Musiałem większy stół przytargać :lol: . Więcej może napiszę jak już zagram, ale ogólnie jest to bardzo dobry produkt wart każdej wydanej złotówki.
 
     
Avael
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Cze, 2012   

Jestem już po pierwszej "niezakończonej" rozgrywce. Jednym słowem - rewelacja!
Zasad jest sporo, ale podręczna pomoc graczy znacznie ułatwia całą grę. Nie trzeba ciągle zaglądać do instrukcji.
Pierwsze przygotowanie gry zajęło mi sporo czasu. Samo podzielenie i rozmieszczenie jednostek trwało z 30 minut. Potem przekopanie się przez instrukcję drugie tyle. Potem jeszcze w trakcie gry musiałem uzupełniać wiedzę z zakresu zasad.
Gra się bardzo przyjemnie. Nie ma się wrażenia, że tura się dłuży, gdyż gracze swoje akcje wykonują naprzemiennie. Aż się zdziwiłem jak zobaczyłem na zegarze, że gramy już 3 godziny:)
Plansza bardzo dużo... Porównywalna do tej z Middle Earth Quest. I tutaj wyczuwam pewną analogię do tej gry. W MEQ większe pole do popisu w strategii działania miał Sauron. W Wojnie o pierścień - jest odwrotnie. Można nieźle kombinować zarówno w posunięciach wojskowych jak i drużyny pierścienia. Czyli znowu mamy 2 odmienne "gry" w zależności od tego, po której stronie się opowiemy.
Dla mnie bomba.
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Wto 19 Cze, 2012   

Planowałem kupić tę grę ale cena jest dość zaporowa więc na razie dam sobie na wstrzymanie.
 
     
Galron
[Usunięty]

Wysłany: Wto 19 Cze, 2012   

Cena może i wysoka, ale nie wygórowana. Stosunek ceny do jakości jak najbardziej odpowiedni. Ja kupiłem i wiem, że jest to jak do tej pory mój najlepszy zakup.
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Wto 19 Cze, 2012   

WoP jest w moich planach zakupowych na lipiec, zainteresowanych grą, a niechcących wydawać na nią kasy, z Wrocławia i okolic zapraszam do kontaktu przez PW, coś poradzimy ;)
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Wto 19 Cze, 2012   

Za MEQa dałem 230zł i już wtedy byłem dość sceptyczny, a skoro teraz miałbym wydać 300zł na grę okazjonalną, to już w ogóle. Dlaczego okazjonalną? Bo tego typu gry mają ograniczoną regrywalność. Po jednej rozgrywce jest minimum kilka dni (jeśli nie tygodni) przerwy. Chyba że ktoś jest maniakiem i ma sporo czasu to wtedy jak najbardziej :)
 
     
Galron
[Usunięty]

Wysłany: Wto 19 Cze, 2012   

Zawsze pozostaje opcja zagrania online.
 
     
kanchast
[Usunięty]

Wysłany: Sro 20 Cze, 2012   

cześć,

Dobra jakość wykonania - w zasadzie wszystkich elementów; jak dla mnie instrukcja jest napisana w sposób mało przejrzysty...przyznaje, ze mam problemy z ogarnięciem zasad. Mam nadzieję, że niebawem na forum będzie wiele tematów wyjaśniających kolejna aspekty zabawy w WoP.

pozdrawiam
 
     
Avael
[Usunięty]

Wysłany: Sro 20 Cze, 2012   

I druga rozgrywka za mną :) Jak na razie ciągle odkrywamy, że grać bez instrukcji se ne da. Jeszcze kilka partii i nie będzie tego problemu. Nie wiem, czy przy takiej mnogości zasad można napisać przejrzystą instrukcję... Instrukcja mi nie przeszkadza, choć odnoszę wrażenie, że niektóre wątki, lub rozdziały mogłyby być porozmieszczane inaczej. Trochę trzeba skakać po kartkach, ale jest to do przeżycia.
Crabtree - dla mnie WoP jest idealną grą. Nie mam możliwości czasowych aby grać codziennie, więc jedna partyjka na tydzień lub dwa zaspokaja moje potrzeby. Dodatkowym plusem jest to , że mam grę kompletną, w której każdy element ma zastosowanie. W przypadku WPlcg (w sumie taka jest specyfika tego typu gier) kolekcjonujesz karty, które z czasem i tak wrzucisz w album , bo będziesz mieć silniejsze odpowiedniki. Czyli wsadzasz kasę w album. Tutaj nie ma tego problemu, używasz wszystko co jest.
Cena spora, ale warto.
 
     
avenger05
[Usunięty]

Wysłany: Sro 20 Cze, 2012   

Gra wymiata !

Aby sobie usprawnić rozkładanie i grę proponuje pomalować same podstawy żołnierzy na odpowiednie kolory (krasnoludy - brązowe, isengard - żółty itp) i armie rozdzielić na małe pudełeczka z castoramy. Pudełeczka władamy do pudełka i zakrywamy mapą. Na mapę zakładamy oryginalną wypraskę i zakrywamy. Pudełko będzie 2x wyższe ale rozkładamy grę w 5 minut i wszystko jest na swoim miejscu doskonale zabezpieczone.

Zasady - 9 filmików dla znających angielski - http://www.youtube.com/wa...d&v=tPcCJ3uDGSQ

Właściwa rozgrywka - filmik 5 od 3:30
 
     
Avael
[Usunięty]

Wysłany: Sro 20 Cze, 2012   

Nie oglądałem całości, ale w filmiku 5 jest błąd. Facet tłumaczy, że w wyniku kości akcji ARMIA, można przesunąć 2 armie. Po czym przesuwa jedną (dwa orki) i drugą, w skład której wchodzi Nazgul. I tutaj jest błąd. Nazgul jest traktowany jako dowódca i aby przesunąć armię razem z nim należy użyć kości akcji POSTAĆ (kość z mieczem). Daje nam to pewne ograniczenie, gdyż używając tej kości można przesunąć tylko jedną armię z dowódcą.

Tak mi się rzuciło w oko :)
 
     
mpuchatek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 20 Cze, 2012   

Hmm, ja to odczytałem inaczej: każdą armię (z dowódcą lub bez) można poruszyć wynikiem armii, ale armię z dowódcą (także Nazgulem) można poruszyć dodatkowo także wynikiem postaci.
Standardowo wynik postaci pozwala na poruszanie postaciami/Nazgulami.
Str. 8 instrukcji: "Obecność dowódców poprawia zdolności bojowe armii i zwiększa jej mobilność."
 
     
Avael
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Cze, 2012   

Hmmm chyba masz rację :) Zasugerowałem się stroną 27 z instrukcji gdzie jest napisane, że wynik ARMII przesuwa nam 2 armie, a wynik POSTACI - armię z dowódcą.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 13