galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Galakta Hobby Center już otwarte!
Autor Wiadomość
D.W.
Galakta

Wysłany: Sob 07 Lip, 2012   Galakta Hobby Center już otwarte!

Jak już zapewne wiecie przy naszej firmie otworzyliśmy GALAKTA Hobby Center w którym można zarówno kupić gry jak zagrać w każdy tytuł, który wydaliśmy. Mamy też trochę gier w wersji angielskiej. Zawsze chciałem aby powstało takie miejsce dla graczy i cieszę, że się udało.

Planujemy organizować spotkania tematyczne lub przedpremierowe połączone z promocjami, konkursami. Np. spotkania poświęcone grom opartym na prozie Lovecrafta czy też rozgrywanym w świecie Gry o Tron lub Runebound czy Osadników z Catanu. Wszystko oczywiście będzie zależało od zainteresowania takimi akcjami.

Inną bardzo ważną funkcją naszego Hobby Center ma być testowanie gier i zapoznawanie się z prototypami. Jako, że już praktycznie zadomowiliśmy się po przeprowadzce chcieliśmy intensywniej zająć się przygotowywaniem swoich tytułów. Od jakiegoś czasu pracujemy nad przygotowaniem swoich gier i będziemy poszukiwali osób, które pomogą nam w testowaniu prototypów. To bardzo ważne bo wymyślenie gry to tylko cześć pracy a reszta to jej testowanie, testowanie. Mam nadzieję, że w Krakowie i okolicy znadzie się grupa osób chętnych to takich działań.

Wkrótce o tym wszystkim będziemy pisać bardziej szczegółowo. Dzisiaj tylko tak informacyjnie.

Chciałbym aby także osoby, które potencjalnie mogą nas odwiedzać w tym temacie napisały w jaki sposób sobie wyobrażają, że mogłoby działać nasze Hobby Center.

FilipsO
Hiszpańska Inkw.

Wysłany: Nie 08 Lip, 2012   

ale kicha... musieliście to zrobić w krakowie, a nie w stolicy? w stolicy o wiele więcej graczy by przyjeżdżało

Dzejth

Byłem i bardzo sobie chwale. Świetna atmosfera i lokal. Czekam na rozwój imprez tematycznych :)

DaRKeR 
OT- Inwazja

FilipsO napisał/a:
ale kicha... musieliście to zrobić w krakowie, a nie w stolicy? w stolicy o wiele więcej graczy by przyjeżdżało

{pokarmimy trolla}
hmm siedziba firmy jest w Krakowie, pracownicy mieszkają w Krakowie, nie ma tam za dużo sklepów tego typu, w przeciwieństwie do stolicy. Tak otwieranie Hobby Center w stolicy jest w pełni uzasadnione!

Dziubek 

Jestem bardzo zadowolony. Czekam z niecierpliwością na spotkania tematyczne.

Chciałem też umówić się z kimś zorientowanym co do zasad, aby zagrać w "Wojnę o Pierścień". Termin wstępnie dowolny postaram się dostosować.

JollyRoger1916 

Wysłany: Pon 09 Lip, 2012   

DaRKeR napisał/a:
FilipsO napisał/a:

{pokarmimy trolla}
hmm siedziba firmy jest w Krakowie, pracownicy mieszkają w Krakowie, nie ma tam za dużo sklepów tego typu, w przeciwieństwie do stolicy. Tak otwieranie Hobby Center w stolicy jest w pełni uzasadnione!

Szybszy byłeś draniu :)

Carnage
OT- Inwazja

Wysłany: Pon 20 Sie, 2012   

DaRKeR napisał/a:
FilipsO napisał/a:

{pokarmimy trolla}

Z argumentami, że siedziba i pracownicy są z Krakowa to i pierwszy sklep stacjonarny musiał tam powstać nie sposób się nie zgodzić. Czy w Krakowie jest spore zapotrzebowanie na tego typu sklep i jest duża grupa graczy go odwiedzających tego nie wiem, bo nie znam realiów Krakowskich.

Nie obraź się Darker, ale drażni mnie jednak Twoje porównanie do stolicy. Widać, że panuje jakieś dziwne niczym nieuzasadnione, że w Warszawie mnogo w hobbystyczne sklepy z grami planszowymi i karcianymi. Nic bardziej mylnego. W stolicy mnogo jest w sklepy sieci Graal. Poza nimi wszystkie inne okazjonalnie zakładane sklepy hobbystyczne "umierają" po okresie jednego roku od ich założenia. Co zaś się tyczy sieci Graal - jest to potwornie droga sieć sklepów (tak - biorę pod uwagę ceny sklepów stacjonarnych, a nie internetowych i dalej wypada potwornie drogo). Sieć Graali nie ma absolutnie żadnych chęci i ambicji aby w swych progach gościć graczy w ramach organizowanych tam turniejów lub po prostu zwykłych spotkań na partyjkę jakiejś gry. Są to sklepy skierowane raczej na target "przyjdź, kup, wyjdź" (ewentualnie zjedz ciastko na miejscu lub na wynos - bo ich właściciel zakłada je bardzo często przy cukierniach swego ojca). Śmiem twierdzić, że Graale zatruwają środowisko planszówkowo/karciane w Warszawie.
Swoją mnogością i dostępnością w najlepszych punktach Warszawy wykaszają ewentualną konkurencję - której i tak prawie nie ma. Wygrywają po prostu walkę o klienta "casualowego" (a tych jest tak prawdę najwięcej), który nie patrzy na ogół na cenę, możliwość pogrania na miejscu (bo kupuje np. okazjonalnie dla dziecka na urodziny, Gwiazdkę itd.).
Gracze "hardkorowi" w Warszawie zaopatrują się najczęściej w sklepach internetowych (których i tak nikt nie przebije cenowo). Koniec z końcem sytuacja wygląda tak, że o miejsce do grania w Warszawie jest bardzo ciężko i każdy sklep, który ma w zamyśle zadbanie o graczy w postaci udostępnienia im stałego miejsca do gry, organizacji turniejów itd, jest u nas na wagę złota.

Wypowiedź FilipsO'a zabrzmiała trochę nie bardzo, ale może była ona podyktowana tęsknotą do jakiegoś sklepu z prawdziwego zdarzenia dla graczy w naszym mieście.

Ja bardzo zazdroszczę Krakowiakom takiego sklepu i jeśli w zamyśle kiedyś miałby powstać kolejny to zapraszam do nas.. :-)

DaRKeR 
OT- Inwazja

mówię na podstawie tego co widzę:

PROGLOBAL Angelika Malinowska
Morion
Replikator.pl
Planszomania.pl
Graale
FortGier.pl
zamorskiekolonie.pl

Nie wspominając już o Empikach które macie na każdym kroku i punktach z planszówkami w galeriach handlowych.

Co do Gralli, well to taki Bard. Grunt żeby towar trafiał do nowych graczy, Ci starzy i tak wiedzą gdzie kupować.

Carnage
OT- Inwazja

Ja mówię o stacjonarnym sklepie z prawdziwego zdarzenia w którym można pograć i od czasu do czasu zorganizować turniej (lub jeszcze lepiej takowy mieć zorganizowany przez aktywnie uczestniczących w rozwijaniu środowiska graczy prowadzących sklep).
O Empikach nie będę się wypowiadał - możliwe że jakieś gry można też zakupić w kiosku ruchu - i co z tego...?

Punkty z planszówkami w galeriach handlowych to właśnie...Graale.

Widzę, że skorzystałeś chyba z wyszukiwarki google przy doborze pozostałych sklepów. W każdym razie wyjaśniam że prawie wszystkie z nich to sklepy bazujące na sprzedaży internetowej, które ewentualnie posiadają jakieś miejsce stacjonarne (które na ogół nawet trudno nazwać sklepem - bo niekiedy to adresy mieszkań) - do odbioru towaru dla Warszawiaków.

Tak jak wspomniałem w moim poprzednim poście - z pewnością mamy czego zazdrościć Krakowiakom. W Warszawie takiego sklepu nie ma i raczej długo nie będzie...

Stephan 

Wysłany: Wto 21 Sie, 2012   

Właśnie wybieram się na małe zakupy, w związku z czym chciałbym spytać bywalców, czy ceny w GHC różnią się od tych w sklpie internetowym Galakty?

JollyRoger1916 

Pewnie idziesz po najnowszy AP do WP:LCG, przyznaj się ;)

Stephan 

Ta, i piąty core set :) Przejrzałeś mnie!

FilipsO
Hiszpańska Inkw.

Wysłany: Sro 22 Sie, 2012   

Może kiedyś będzie więcej hobby centerów :razz: (marzenia)

morciba

Wysłany: Wto 09 Paź, 2012   

Działa to Hobby Center? Jeśli tak, to proszę o informację kiedy i gdzie?

wojo 

Wysłany: Wto 09 Paź, 2012   

Działa działa (chociaż ja miałem okazję być tylko raz). Szczegóły masz tutaj:
https://www.facebook.com/GalaktaHobbyCenter

W skrócie:
- jest sklep firmowy Galakty
- są stoły i biblioteka gier do grania
- w środę turniej WH:I
- W piątek rozgrywki w X-winga.
- teraz coś kombinują z godzinami otwarcia (reorganizacja) więc najlepiej sprawdzać godziny otwarcia na bieżąco w necie/przez telefon.

Odpowiedz do tematu