galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Lords of Middle-earth
Autor Wiadomość
cheeez1
[Usunięty]

Wysłany: Nie 18 Sie, 2013   

Z racji że już dawno nikt nie pisał odnośnie tego tematu mam pytanie. Czy wiadomo już coś na temat spolszczenia dodatku ?
 
     
KierownikLDN
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Sie, 2013   

Przydałoby się trochę więcej zainteresowania ze strony Galakty. Jeżeli nie zamierzacie wydać tego dodatku w języku polskim, napiszcie o Tym.
 
     
Gregorian1987
[Usunięty]

Wysłany: Czw 19 Wrz, 2013   

Również czekam i czekam... póki co nic nie wiem...
 
     
Szaweł
[Usunięty]

Wysłany: Czw 05 Gru, 2013   

Również podpinam się pod oczekujących.
 
     
Szaweł
[Usunięty]

Wysłany: Pią 06 Gru, 2013   

Sorry za dubla. Wczoraj pojechałem do Złotego Pionka w Gdyni celem zakupu Wojny o Pierścień i... jakiś niemiły ktoś wykupił ostatnią parę godzin przede mną, taka sytuacja ;) Nic z tego, w środę będzie dostawa, tydzień wytrzymam, ale właściciel sklepu ładnie stwierdził "Wojna o Pierścień przeżywa chyba renesans, w ciągu tygodnia zeszły 3"

Podejrzewam, że sporą robotę robi Hobbit Jacksona, ale do czego piję, jeśli jest faktycznie jak usłyszałem, to może Galakta pójdzie za ciosem i zrobi jakąś super promocję tej przedniej pozycji, przy okazji wydając dodatek "Lords of Middle-earth"...? Taka minisugestia.
 
     
mathias999
[Usunięty]

Wysłany: Pią 06 Gru, 2013   

Film i nie tylko... może ludziom znudziło się czekanie na wersję pl, w końcu dużo do tłumaczenia tam nie ma. Ja osobiście nie czekałem aż tak długo - i nie żałuję. To solidny dodatek mocno wspomagający podstawkę. Pewnie, fajnie by było mieć pol. ale "czekaj tatka latka" mi nie odpowiada, szczególnie, że nie widzę żeby galakta była jakoś specjalnie zainteresowana jego wypuszczeniem.
 
     
Yavi
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Gru, 2013   

Ostatnio coraz częściej sięgamy po Wojnę o Pierścień, stąd zaczęło mnie nurtować pytanie - jest jakaś szansa na to, że ten dodatek pojawi się w języku polskim?
Może warto by zainteresować się puszczeniem go przez jakiś polski kickstarter, może akurat znajdą się chętni?
 
     
Szaweł
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Gru, 2013   

Ja chętnie bym się dopisał. Podejrzewam, że jak by temat rzucić na paru forach to by się spokojnie odpowiednia ilość ludzi znalazła.

Chyba, że Galakta jednak stanie na wysokości zadania...?
 
     
Gregorian1987
[Usunięty]

Wysłany: Nie 05 Sty, 2014   

Może potłumaczymy sobie karty na PL ?
 
     
Szaweł
[Usunięty]

Wysłany: Nie 05 Sty, 2014   

Też się zacząłem nad tym zastanawiać...
 
     
Gregorian1987
[Usunięty]

Wysłany: Pon 06 Sty, 2014   

Tylko przyznam, że jestem kiepski z angielskiego więc masz może kogoś kto by pomógł?
 
     
Szaweł
[Usunięty]

Wysłany: Pon 06 Sty, 2014   

Ja daję radę. Codziennie w pracy posługuję się angielskim, ale raczej branżowym. Pewnie z niektórymi wyrażeniami będę miał problem, ale myślę, że można spróbować... Na pewno przydałoby się więcej osób. Musimy jeszcze pamiętać o instrukcji...

Trzeba też ruszyć temat na gry-planszowe.pl/forum, chyba największe forum tego typu w PL?

Chcę napisać do Galakty maila z pytaniem, czy w ogóle istnieje jakiekolwiek światełko w tunelu i może jednak będą chcieli wydać LoME (stolica Togo btw :) ) w PL. Pisanie zapytań na forum, to raczej średni pomysł, odpowiedzi doczekuje może z 10% powyższych.

E: Ogólnie jestem ciekaw jak wygląda sytuacja z Ares'em - tzn. czy Galakta wydała WotR na zasadach współpracy z AresGames, czy jak w przypadku gier FFG jest podpisany kontrakt na zasadach wyłączności. Należy pamiętać, że Ares planuje wydać jeszcze stand-alone Bitwę Pięciu Armii, co wskazuje na zainteresowanie marką na świecie. Patrząc jednak na losy LoME zaczynam się obawiać, czy i w tym przypadku Galakta nie zainteresuje się tym projektem?
 
     
Gregorian1987
[Usunięty]

Wysłany: Pon 06 Sty, 2014   

Chciałem znajomego prosić z Anglii ale nie wiem czy mogę na niego liczyć.

Nie pamiętam dobrze ale bodaj do pierwszej wersji nie wyszła nigdy polska wersja językowa?

Trochę długo to trwa i jak czytam to galakta nie ma do połowy roku żadnych planów z wydaniem rozszerzenia i powiem szczerze, że wątpię że się doczekamy ;)

Nie mam pojęcia jak wygląda współpraca.

Racja jeszcze jest instrukcja a oglądając filmiki z youtube trochę treści jest.

Może ktoś na forum jeszcze zadziała i pomoże?
 
     
Szaweł
[Usunięty]

Wysłany: Pon 06 Sty, 2014   

Jeśli chodzi o pierwszą wersję Wojny o Pierścień, to wydawcą był FFG (później licencję wykupił AresGames), ale gra została wydana 10lat temu, więc nie sugerowałbym się ani tą pozycją ani dodatkiem do niej. Wydaje mi się, że Galakta nie współpracuje z FFG aż tak długo - nie wiem, mogę się mylić.

Co do samego LoME to zastanawiam się nad kickstarterem, ale tu może być problem w kwestii praw autorskich, temat może być nie do ruszenia i zostanie tylko i wyłącznie przetłumaczenie kart i instrukcji. W takim przypadku pozostanie zakupić wersję eng. na E-Bay'u i ew. w domowych warunkach dodrukować sobie przetłumaczone karty - ew. korzystać z tłumaczenia na boku.

Jutro skrobnę maila do Galakty i zobaczymy jak wszystko wygląda. Póki co mam nadzieję, że i LoME i tegoroczną Battle of Five Armies Galakta wyda w wersji PL. Treebeard'a i pudełko z koszulkami zamówię na E-Bay'u, nie będę już truł wydawcy :D
 
     
Gregorian1987
[Usunięty]

Wysłany: Pon 06 Sty, 2014   

Okiej. To czekam zatem na info od Ciebie w sprawie maila do galakty :)

Dodatek sam w sobie nie jest drogi tylko ten język eh :P
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 14