galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
The Hobbit: On the Doorstep
Autor Wiadomość
balint
[Usunięty]

Wysłany: Sro 21 Lis, 2012   

Kończąc kłótnie, między użytkownikami forum (takie zachowanie "dobre, bo polskie :sad: ), to na stronie FFG status produktu został zmieniony z "under development" na "printing", który to proces szacowany jest przez FFG na 6-8 tygodni.
 
     
Longer
[Usunięty]

Wysłany: Sro 21 Lis, 2012   

Lekt napisał/a:

Wystarczyło by zwykłe "przepraszam". Z mej strony koniec tematu, każdy gra jak lubi.

Co znaczy każdy gra jak się lubi. To może napiszemy swoje zasady gry?...
Na pewno nie grałeś człowieku w hobbitę. Bo złoty jest tylko do dodatku. A gościu że Ci pojechał to miał rację... :twisted:
A to zwykłe przepraszam to masz na myśli chyba z Twojej strony... :mrgreen:
 
     
Lucie
[Usunięty]

Wysłany: Nie 06 Sty, 2013   

No i tak... Jak ktos chce psa uderzyc, to kij znajdzie. Nie sposob nie zgodzic sie z kolega, ze kazdy gra jak lubi. Bo wprawdzie tak wlasnie jest. Juz nie takie pomysly na forum wypisywano bez wiekszego oburzenia i zbednych komentarzy. Uwazam, ze nie powinnismy poddawac sie wzajemnie tak zdecydowanej i ostrej krytyce. Nie przystoi to. Nie wydaje mnie sie rowniez by "pojechanie" komukolwiek mialo swoje uzasadnienie. Dajmy sobie wszyscy na luz. Forum chyba jest do uzyskiwania pomocy, rozwiewania watpliwosci i dzielenia sie swoimi doswiadczeniami. Nikt nie stworzyl go na podobienstwo ubitej ziemii.
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 06 Sty, 2013   

Przemilczę powyższy post, a zwłaszcza jego pierwszą część. Natomiast garstka nowinek, część osób które zagląda na strone FFG już wie, ale pewnie nie wszyscy:


Nowy bilbo, który niespecjalnie do mnie przemawia, no ale zobaczymy jakie skarby zgarniemy w tym dodatku.

Znamy już 3 questy, które będą:

Pierwszy - Flies and Spiders - będzie to podróż przez mroczną puszczę z pająkami w roli głównej. Pająki mają nie tyle opierać się na zabijaniu, tylko otruciu bohaterów, przez co staną się bezużyteczni dla drużyny.



Drugi - The Lonely Mountain - Będziemy mieli możliwość zabrania skarbów, które są przygotowane specjalnie na ten scenariusz. Będziemy mieli ukraść 5 ereborskich artefaktów sprzed nosa Smauga. Twórca podpowiada, że najlepiej jest ukraść tylko jeden i przejść dalej z scenariuszem, ponieważ Smaug cały czas znajduje się w skarbcu.



Trzeci - The Battle of Five Armies - Będzie zapewne jednym z najciekawszych scenariuszy jak do tej pory. Mają być aktywne 3 karty wyprawy. Co ture pierwszy gracz ma wybrać 1 aktywną gdzie gracze będą walczyć z wrogami. Od tego wyboru ma zależeć co się będzie działo na polu bitwy.



Ogólnie scenariusze wyglądają przyzwoicie, w każdym jest coś nowego, natomiast zobaczymy jak wyjdzie. Osobiście nie mogę się doczekać by spróbować rozegrać 3 scenariusz no ale jeszcze trochę poczekamy...


Edit: jeszcze pare kart, które udało się znaleźć :)







Jest jeden z 5 skarbów (tylko czemu go można zdobyć w jaskini smauga :<) Nadaje się na talie na hobbitach, których można się już niedługo spodziewać ;]

 
     
schen
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Sty, 2013   

No i w końcu pierwsze info o nowych bohaterach!



Na Barda bardzo liczyłem i się nie zawiodłem, zapowiada się świetnie :) Bombur jest lekkim zaskoczeniem, zwłaszcza, że jest już w wersji sprzymierzeńca (choć wybitnie słabego). Jego zdolność może być przydatna zwłaszcza przy chęci szybszego skorzystania z Oriego, czy Thorina. W innych wypadkach jest no cóż... niewiele przydatny. Dodatkowo jego statystyki są też niekonieczne, choć punkty życia jak na ten koszt bohatera są dość imponujące. No i nie można pominąć faktu, że jego zdolność pasuje do niego idealnie x)

No i nowy łuk... cudo :) Ciekawie byłoby zagrać w grze wieloosobowej (acz nie tylko - choć głównie w takiej rozwijają skrzydła) drużyną złożoną z trójki łuczników ;)
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Sty, 2013   

Łuk jest naprawdę dobry. Dorzućmy do tego dwalina i mamy dunherna z obniżarką zagrożenia :D Już sobie wyobrażam talie legolas + bard + cokolwiek czerwonego i nagle - 4 tarcz u przeciwnika(ewentualnie więcej jak dobierzemy jeszcze jednego elfa) weee :D Bombur też jest mega sprawą. Ori, Bombur + Dain = 4 krasnale. Pierwszoturowy ereborski kronikarz i dociąg dwukrotne woo hoo! :)
 
     
stforek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Sty, 2013   

Od razu nasuwa się pytanie czy zdolność Bombura działa na karty typu 'Wyczerp X Dwarfów'.

Na przykład: zagrywamy 'Nie próżnujemy', wyczerpujemy Bombura i dostajemy 2 zasoby.

To byłoby miłe :mrgreen:
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Sty, 2013   

Berestaszek napisał/a:
Łuk jest naprawdę dobry. Dorzućmy do tego dwalina i mamy dunherna z obniżarką zagrożenia :D

Niestety, Dwalin nie ma wydrukowanego Dystansu, więc tegoż łuku nie dostanie :razz:

Berestaszek napisał/a:
Bombur też jest mega sprawą. Ori, Bombur + Dain = 4 krasnale. Pierwszoturowy ereborski kronikarz i dociąg dwukrotne woo hoo!

Chyba jednak wolę grać Thorinem bądź Norim miast nowego Bombura - do Wyprawy go nie wyślę, do walki też nie bardzo, tylko właściwie do obrony sie nada - trochę mało jak dla mnie.

Berestaszek napisał/a:
Już sobie wyobrażam talie legolas + bard + cokolwiek czerwonego

Tu faktycznie można się rozmarzyć, tym bardziej, że talie mono taktyczne już robią furorę :mrgreen:
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Sty, 2013   

Dokładnie i nie pomoże tu nawet skrytka. Bombur jest spoko przy tym koszcie i naszym ulubionym stylu gry (mono wiedza i mono taktyka, obrońcy z wiedzy bo płonąca gałąź i dystansowcy z taktyki). Wiedza teraz ma mocnych obrońców i doszedł kolejny. Płonąca Gałąź i może brać śmiało leszczyków, a my się nie obawiamy cienia, a jak mu tarcze podpakujemy to już mistrzostwo. Wreszcie może powstać sensowna monotalia na krasnoludach, bo mono z przywództwa zabija zagrożeniem. Liczyłem na 3 kraśka z taktyli, bo chciałbym móc zrobić mono taktykę na krasnoludach, ale Bard też mnie bardzo cieszy, lepszy trochę od swojego wnuka jest. Wypas. Grafiki o niebo lepsze na razie od pierwszego zestawu z Hobbita. Często w grach dwuosobowych korzystam z dystansu, więc ten dodatek muszę mieć i to im szybciej tym lepiej. Z graniem w ostatni DnŻ poczekam, żeby Bard utłukł gadzinę jak w oryginale :)
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Sty, 2013   

kurde rzeczywiście nie doczytałem dobrze tej karty łuku damn! :< a już widziałem talie na secrecy :< No nic poczekamy na nowe karty z tą talią... Tak jak Jolly napisał Bombur + gałąź i masz pewność że Bombur obroni albo otrzyma konkretną ilość obrażeń co ułatwi planowanie gry :) dodaj do tego ereborskiego kronikarza i może już obronić dwa ataki także jest naprawdę niezły jak na ten koszt
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Sty, 2013   

Berestaszek napisał/a:
Tak jak Jolly napisał Bombur + gałąź i masz pewność że Bombur obroni albo otrzyma konkretną ilość obrażeń co ułatwi planowanie gry :)

To ja już wolę Noriego z kontrą do cienia, bo na początek 6 do Wyprawy (z Orim) mocno robi. Gałęzią jeszcze nie zdarzyło mi się zagrać :razz: Ale gra nauczyła mnie, że karty nigdy nie grane w którymś momencie mogą pasować do kolejnego pomysłu na kolejną talię :mrgreen:
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Wto 29 Sty, 2013   

Pytanie kiedy wyjdzie ten dodatek?? Bardzo nie lubię czekać :P
 
     
balint
[Usunięty]

Wysłany: Wto 29 Sty, 2013   

Na stronie FFG od dwóch tygodni (mniej więcej) produkt ma status On shipping, co według FFG oznacza 4-6 tygodni. A biorąc pod uwagę jak sytuacja wyglądała u nas ze SN, to jeszcze dwa tygodnie trzeba doliczyć na spedycję w kraju między Odrą a Bugiem.
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Sro 30 Sty, 2013   

Nie ma rady, trza czekać. Trochę się rozbestwiłem, bo wcześniej miałem zaległości, kupiłem cały cykl Khazad-dum, zaraz potem SN i Hobbita - wszystko praktycznie w ciągu miesiąca czy dwóch. I dlatego teraz brakuje mi cierpliwości! :)
 
     
balint
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Lut, 2013   

Na stronie FFG ukazało się info, że w USA dodatek będzie juz w przyszłym tygodniu.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 13