galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Umiejętności
Autor Wiadomość
manowar
[Usunięty]

Wysłany: Nie 23 Wrz, 2012   Umiejętności

Jak rozumieć Determinację? Z tego co jest napisane na karcie oznacza, że kartę uszkodzenia krytycznego się odrzuca, a nie kładzie zakrytą jako uszkodzenie. Oznacza to, że umiejętność za 1 punkt odrzuca jednego hita (tyczącego się krytykala dla pilotów). Myślę, że to dobra umiejętność.
 
     
Crane
[Usunięty]

Wysłany: Nie 23 Wrz, 2012   Re: Umiejętności

manowar napisał/a:
Jak rozumieć Determinację? Z tego co jest napisane na karcie oznacza, że kartę uszkodzenia krytycznego się odrzuca, a nie kładzie zakrytą jako uszkodzenie.

Tak dokładnie to działa.
 
     
JackDeToxic
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Wrz, 2012   

Myślę, że na razie jest tak mało umiejętności, że póki co nie będzie z tym większych problemów :lol:
 
     
Crane
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Wrz, 2012   

JackDeToxic napisał/a:
Myślę, że na razie jest tak mało umiejętności, że póki co nie będzie z tym większych problemów :lol:

No nie wiem, jak czytam forum FFG to jest sporo problemów z niektórymi zdolnościami, na przykład "Mistrzowskie Manewrowanie" i beczka, czy Vader może wykonać obie akcje w jednej turze ?
 
     
Gość

Wysłany: Czw 27 Wrz, 2012   

Masz racje. Choć wg mnie nie powinien bo nie można wykonywać 2 takich samych akcji a mistrzowskie manewrowanie to akcja beczki. Dochodziło by do za dużych przegięć w innych przypadkach. Jeśli na karcie było by napisane wykonaj dodatkową beczkę to rozumiem ale jeśli już jedną beczkę zrobiono to mistrzowskie manewrowanie nie powinno zadziałać jak również w drugą stronę.
 
     
JackDeToxic
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Wrz, 2012   

Anonymous napisał/a:
Masz racje. Choć wg mnie nie powinien bo nie można wykonywać 2 takich samych akcji a mistrzowskie manewrowanie to akcja beczki. Dochodziło by do za dużych przegięć w innych przypadkach. Jeśli na karcie było by napisane wykonaj dodatkową beczkę to rozumiem ale jeśli już jedną beczkę zrobiono to mistrzowskie manewrowanie nie powinno zadziałać jak również w drugą stronę.


hehehe postawiłem posta jako Gość a myślałem, że jestem zalogowany sorry za offtop
 
     
Crane
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Wrz, 2012   

No właśnie nie jest to wcale takie oczywiste bo jedna akcja to Beczka a druga akcja to Mistrzowskie Manewrowanie, to że mają jeden wspólny element wcale nie oznacza że są to te same akcje. Ja też się skłaniam ku temu żeby nie można było wykonać obu tych akcji naraz, ale tutaj będzie potrzebna oficjalna wykładnia w jakimś FAQ.
 
     
Galron
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Wrz, 2012   

Po co jakieś faq skoro sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Są to dwie akcje a w turze można wykonać tylko jedną akcję, więc dopóki któraś z tych akcji nie jest darmowa nie można wykonać 2 akcji i tyle. Wszystko jest napisane w instrukcji.
 
     
Crane
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Wrz, 2012   

Galron napisał/a:
Po co jakieś faq skoro sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Są to dwie akcje a w turze można wykonać tylko jedną akcję, więc dopóki któraś z tych akcji nie jest darmowa nie można wykonać 2 akcji i tyle. Wszystko jest napisane w instrukcji.

Pytanie było czy Vader może zrobić te dwie akcje w jednej turze, bo on może wykonać dwie akcje.
 
     
Falcon
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Wrz, 2012   

Nie może - str 9 instrukcji:
Cytat:
Jednak statek nie może wykonać tej samej akcji więcej niż jeden raz podczas tej samej rundy (nawet jeśli jest to darmowa akcja)
 
     
Crane
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Wrz, 2012   

Falcon napisał/a:
Nie może - str 9 instrukcji:
Cytat:
Jednak statek nie może wykonać tej samej akcji więcej niż jeden raz podczas tej samej rundy (nawet jeśli jest to darmowa akcja)

A po czym poznać że to ta sama akacja ? Te akcje mają różne nazwy, finalnie mają też różna działanie. Wiecie, po namyśle stwierdzam że Vader może wykonać obie te akcje w jednej turze, bo akcje "Mistrzowskie Manewrowanie" pozwala wykonać beczkę również pilotom którzy normalnie takiej akcji nie mogą wykonać, tak więc zdecydowanie to nie jest ta sama akcja co "Beczka".
 
     
Falcon
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Wrz, 2012   

Jak rożne nazwy?
MM to nazwa umiejętności/karty która pozwala wykonać BECZKĘ + zapewnia dodatkowe działanie.
Imho w obu przypadkach akcją jest beczką -> można wykonać tylko raz.

Pewnie poczekamy trochę na oficjalna odpowiedź - bo na forum FFG już roztrząsają wielkość liter :shock:
http://www.fantasyflightg...=6&efidt=716760
 
     
JackDeToxic
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Wrz, 2012   

Ja tam nie mam wątpliwości Falcon ma rację:
1. Mistrzowskie Manewrowanie - to nazwa umiejętności, która pozwala zrobić akcję: beczka
2. Na samej karcie jest wyraźnie napisane Akcja: wykonaj beczkę

więc nie może. Jeśli tu zrobią wyjątek to już nic nie będzie pewne w całej grze.
 
     
Wikary
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Wrz, 2012   

Pewnie za jakiś czas wyjdą FAQi gdzie będzie to naprostowane.

Wg mnie "Mistrzowskie manewrowanie" nie daje możliwości zrobienia dwóch beczek.
 
     
Gość

Wysłany: Czw 27 Wrz, 2012   

Falcon napisał/a:
Nie może - str 9 instrukcji:
Cytat:
Jednak statek nie może wykonać tej samej akcji więcej niż jeden raz podczas tej samej rundy (nawet jeśli jest to darmowa akcja)

[/quote]

Dokładnie tak jak Falcon zacytował - nie ma znaczenia co jest źródłem akcji: zdolność pilota, rozwinięcia czy jakieś combo. Dwóch takich samych nie można
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.24 sekundy. Zapytań do SQL: 14