galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Obszar gry
Autor Wiadomość
JackDeToxic
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Paź, 2012   

Świetne zdjęcia Barbus brawo no i filc też wymiata to że nie powoduje przypadkowych przesunięć jest najlepszą zaletą. Jak by coś mam zszywacz tapicerski i mogę pożyczyć ale tylko w rejonie 3miasta :lol:
 
     
Vilk
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Paź, 2012   

Nigdy nie bawiłem się filcem. Rzeczywiście efektownie i wygodnie. :smile:
A jak kostki? Nie za mało turlają się po takiej powierzchni?
 
     
Galron
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Paź, 2012   

ja właśnie przykleiłem swój filc do płyty i czekam aż wyschnie. Jutro może zamieszcze zdjęcia do podziwiania. pozdrawiam.
 
     
Crane
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Paź, 2012   

Jaki gruby filc macie, bo ja ciągle nie mogę się zdecydować brać 2mm, 3mm czy może 4mm ? Mam zamiar nakleić go na płytę więc teoretycznie 2mm by mi chyba starczyło, ale może lepiej się nie ograniczać ?
 
     
Ajgor
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Paź, 2012   

A ja zmalowałem sobie coś takiego. :mrgreen:









Plansza z drugiej strony jest taka:

 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Paź, 2012   

Crane napisał/a:
Jaki gruby filc macie, bo ja ciągle nie mogę się zdecydować brać 2mm, 3mm czy może 4mm ? Mam zamiar nakleić go na płytę więc teoretycznie 2mm by mi chyba starczyło, ale może lepiej się nie ograniczać ?


Ja mam 4mm. Do naklejania na płytę polecałbym jak najcieńszy, ale przede wszystkim zwróć uwagę na gramaturę i czy jest impregnowany z jednej strony. Im wyższa gramatura, tym mniej zmechacony jest filc. Filce o małej gramaturze mogą się rwać. Ja mam 700g/m2 i jest ok. To, czy filc jest zaimpregnowany jest cholernie ważne, jeśli masz zamiar go przyklejać. Niezaimpregnowany filc przesiąknie klejem.
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Paź, 2012   

Ajgor napisał/a:
A ja zmalowałem sobie coś takiego. :mrgreen:


Czadowe, jeszcze napisz, jak żeś to zrobił;)
 
     
Gość

Wysłany: Sro 03 Paź, 2012   

Barbus napisał/a:
Ajgor napisał/a:
A ja zmalowałem sobie coś takiego. :mrgreen:


Czadowe, jeszcze napisz, jak żeś to zrobił;)


Znalazłem w sieci zdjęcie z teleskopu Hubble'a, (300 DPI, wysoka rozdzielczość) przerobiłem je kolorystycznie wedle własnych preferencji i dodałem na drugą stronę (bo plansza jest dwustronna) fotkę powierzchni Gwiazdy Śmierci, pobraną z boardgamegeek.
Zdjęcia zostały wydrukowane na specjalnej matowej folii 90x90, folia została nalepiona na płytę PCV 3mm, a następnie zabezpieczona dodatkowo laminatem. W ten sposób powstała moja mata do gry. :mrgreen: Koszt, 120,00 zł. brutto. Oczywiście chętnie się podzielę plikami do wydruku.
 
     
Ajgor
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Paź, 2012   

Przepraszam za Gość-inny post wyżej, byłem wylogowany.
 
     
sugai
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Paź, 2012   

Anonymous napisał/a:
[ Oczywiście chętnie się podzielę plikami do wydruku.


To ja poproszę o pliczek :grin:
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Paź, 2012   

Pytanie: czy powierzchnia gwiazdy śmierci jest w skali? W korytarzu zmieszczą się trzy myśliwce? Jeśli tak, to też bym prosił o pliczek;) marzy mi się rozegranie Trench Run'a.
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Paź, 2012   

Vilk napisał/a:
Nigdy nie bawiłem się filcem. Rzeczywiście efektownie i wygodnie. :smile:
A jak kostki? Nie za mało turlają się po takiej powierzchni?


Kostki turlają się normalnie. W sumie lepiej niż na surowej HDF-ce, bo na niej się ślizgały.
 
     
Galron
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Paź, 2012   

Barbus mam identyczny filc. Chyba zamawialiśmy w tym samym sklepie heheh. 700g/m2, 4mm grubości i impregnowany, to najlepszy wybór do klejenia na płycie. Najważniejsze to to, że figurki się nie przesuwają, i rzut kośćmi jest cichutki heheh. Całość na płycie prezentuje się rewelacyjnie i może służyć jako podstawka pod inne gry, bo obszar 90x90 to dość spora przestrzeń.
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Paź, 2012   

A czym przyklejałeś? Przypinałeś też zszywkami?
 
     
Ajgor
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Paź, 2012   

Barbus napisał/a:
Pytanie: czy powierzchnia gwiazdy śmierci jest w skali? W korytarzu zmieszczą się trzy myśliwce? Jeśli tak, to też bym prosił o pliczek;) marzy mi się rozegranie Trench Run'a.


Nic nie stoi na przeszkodzie aby wydrukować w lekkim powiększeniu.
Odpowiadając na pytanie - Nie nie jest w skali.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 13