galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Obszar gry
Autor Wiadomość
Falcon
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Paź, 2012   

Na Trench Run 90cm to trochę za mało - chyba sensowniejszy byłby wydruk na tkaninie - np 0,5 x 3m. Sam szyb szerokości 20-25 cm pewnie by miał.
Pytanie jaki sens miałaby rozgrywka z uciekającymi X-ami. ewentualnie ciągle Koiograny...
 
     
Ajgor
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Paź, 2012   

sugai napisał/a:
Anonymous napisał/a:
[ Oczywiście chętnie się podzielę plikami do wydruku.


To ja poproszę o pliczek :grin:


To piszcie na e-mail. Pliki mogą być spore do 10MB.
 
     
Galron
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Paź, 2012   

Właśnie skończyłem obcinać krawędzie filcu do wymiaru płyty. Muszę powiedzieć, że wygląda rewelacyjnie i w ogóle powierzchnia się utwardziła, nie jedna plansza może się schować :) . Figurki się nie przesuwają i całość wygląda naprawdę okazale. Teraz mam dylemat czy napaćkać trochę gwiazd białą farbą, czy tak zostawić, bo trochę szkoda psuć powierzchnię.

Filc przykleiłem zwykłym wikolem do drewna. Według mnie nie ma lepszego kleju do wszystkiego. Impregnowana część filcu nie przepuściła kleju na drugą stronę. Na krawędziach też nie widziałem żeby klej nie chwycił, a wręcz przeciwnie trzyma jak diabli. Nie wiem czy dałbym radę go zerwać.

A dlaczego filc? Bo w przyszłości mam zamiar dorobić sobie w jakiejś drukarni zdjęcia różnych przestrzeni kosmicznych jak i gwiazdę śmierci na materiale i potem położyć to na filcu. Zaleta taka, że się ten obraz nie będzie przesuwał. Dzięki temu do woli będę mógł sobie zmieniać scenerię rozgrywki. Nie wiem jak u was, ale u mnie w drukarni za taki wydruk 90x90 chcą ok. 50zl.
 
     
Ajgor
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Paź, 2012   

Galron napisał/a:
Teraz mam dylemat czy napaćkać trochę gwiazd białą farbą, czy tak zostawić, bo trochę szkoda psuć powierzchnię.


Nie paćkaj! :wink: I dawaj zdjęcie filcowej maty. :mrgreen:
 
     
Galron
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Paź, 2012   

Zamieszczam kilka fotek mojej maty:







 
     
Falcon
[Usunięty]

Wysłany: Pią 05 Paź, 2012   

Wygląda elegancko.
Ja swój "stół" będę pewnie w przyszły weekend montował, ale planuję ciut większy - 120x90 - tak żeby każda ze stron miała po 15 cm miejsca na karty, żetony itp.
Pokuszę się może o wersję składaną na pół.
 
     
Galron
[Usunięty]

Wysłany: Pią 05 Paź, 2012   

Myślałem o tym, żeby tak zrobić jak mówisz, ale teraz doszedłem do wniosku, że jednak wolę jak mata jest w całości. Zresztą z chowaniem nie ma problemu bo mata mieści się za każdą szafą hehehe. Zrobiłem ją na wymiar, żeby był wyraźnie widoczny obszar działania flot, a obszar gracza można umieścić poza matą. Jak widać na moich zdjęciach mam jeszcze sporo miejsca po bokach stołu, więc nie ma problemu.
Dodam jeszcze, że koszt całości wyniósł ~27zł.
 
     
FuCzang
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Paź, 2012   

Cześć wszystkim. Mam pytanie, dotyczące obszaru planszy. Mam zamiar, tak jak i przedmówcy, samemu przygotować planszę. Podstawowy rozmiar to 90 cm x 90 cm, ale jak rozmawiałem z kolegą, to rzekł, że to wielkość dobra na trzy myśliwce. Ja mam zamiar grać tak na 5 - 8 myśliwców + większe statki z Wave 2. Jak myślicie, w jakich sensownych rozmiarach przygotować planszę, by dało się grać bez problemu np. z Sokołem Milenium?
Sensowne rozmiary planszy to takie, że schowa mi się ona za szafą i że ewentualnie będę mógł ją bez problemu przewieźć Golfem III. Z tego powodu rozmiar 270 cm x 270 cm sensowny nie będzie... :-)
Pozdrawiam!
 
     
Falcon
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Paź, 2012   

To zrób składaną ;)
Wystarczy na 2 części np 120cm (lub inna max szerokość Golfa wewnątrz) x np 80cm, po rozłożeniu będziesz miał 120 x 160 a to już sporo miejsca.
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Paź, 2012   

FuCzang napisał/a:
ale jak rozmawiałem z kolegą, to rzekł, że to wielkość dobra na trzy myśliwce.


Moim zdaniem 90x90 sprawdza się bardzo dobrze w grze do 100pkt na stronę, czyli ok 8-10 myśliwców na stole. Gra zazwyczaj i tak toczy się na 1/3 tego obszaru, więc jest sporo pola do manewru. Grałem też na 240pkt. Na stole byłą łącznie 21 modeli. Wymiary naszego obszaru gry wynosiły 120x150cm i wystarczyły w zupełności.
 
     
FuCzang
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Paź, 2012   

Falcon napisał/a:
To zrób składaną ;)


Myślałem o tym. Niestety, wtedy w samym środku jest łączenie, a właśnie tego chciałbym uniknąć. Nie wiem, czy można dostać jakieś "zatrzaski", które spięłyby obie części bardzo ściśle, aby nie było żadnej nierówności. No nic, skoczę do jakiegoś Obi, czy innego Praktikera i się rozejrzę.

Barbus napisał/a:
Moim zdaniem 90x90 sprawdza się bardzo dobrze w grze do 100pkt na stronę, czyli ok 8-10 myśliwców na stole.


Acha, sprawa jasna. Nie wiedziałem właśnie, ile się planszy w czasie gry wykorzystuje.

Reasumując - biorąc pod uwagę szerokość rolek filcu w sprzedaży i moje warunki lokalowe, pewnie zrobię planszę o rozmiarach 120 cm x 90 cm w dwóch sztukach. Jak się uda, to spróbuję znaleźć jakieś "spinki", by móc je ściśle złożyć (bez tej przerw po środku). Miałbym wtedy planszę o wymiarach 240 x 180 cm, a to już by chyba wystarczało na jakieś większe walki... :-)

Pozdrawiam!

P.S. Jeszcze jedno pytanie, techniczne. Nie podklejałem jeszcze takiego kawałka filcu płytą. Czy klej należy rozprowadzić równomiernie po całej płycie, czy wystarczy tylko po bokach, a w środku tylko "na krzyż"?
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Paź, 2012   

FuCzang napisał/a:
Miałbym wtedy planszę o wymiarach 240 x 180 cm, a to już by chyba wystarczało na jakieś większe walki... :-)


Wystarczy ci w zupełności. Nie wiem, czy to nawet nie jest za dużo. Będziesz miał problem z sięgnięciem na środek stołu.
 
     
FuCzang
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Paź, 2012   

FuCzang napisał/a:
Miałbym wtedy planszę o wymiarach 240 x 180 cm, a to już by chyba wystarczało na jakieś większe walki... :-)


Nie, no wcale nie szkodzi, że w pracuję jako analityk. Po co umieć dodawać. Kurczę, jak złożę DWIE płyty o wymiarach 90 x 120 cm, to razem będę miał płytę o wymiarze 180 x 120 cm. Po prostu super liczę. :-(

Co nie zmienia faktu, że zacznę właśnie od rozmiaru 90 x 120 cm. Dzięki, Barbus.

Czy ktoś ew. mógłby mi poradzić, jak klej na płycie rozłożyć? Na całej jej powierzchni, czy starczą obrzeża i w środku "na krzyż"?

Pozdrawiam! :-)
 
     
Galron
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Paź, 2012   

Ja swoją przykleiłem wikolem stolarskim, a rozprowadzałem pędzlem po całej powierzchni. Jak kupisz impregnowany filc to nic nie zaszkodzi rozłożenie kleju na całej powierzchni, bo i tak nie przebije na drugą stronę.
Pozdrawiam.
 
     
FuCzang
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Paź, 2012   

Wielkie dzięki, Galron! :-)
Pozdrawiam!

P.S. Jeszcze jedno pytanie. Jakiej grubości płytę użyłeś? 3mm, 6mm czy 8 mm? Nie jestem pewien, czy trzymilimetrowa płyta nawet z filcem nie będzie zbyt elastyczna...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13