galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Obszar gry
Autor Wiadomość
Leviathan
[Usunięty]

Wysłany: Nie 04 Lis, 2012   

JackDeToxic napisał/a:
Będę szczery wg mnie robienie jakiegokolwiek stołu z paneli jest słabym rozwiązaniem. 3 lata temu układałem panele w mieszkaniu i kilkukrotne składanie i rozłączanie powoduje, że pióra się wyrabiają a w nie których przypadkach nawet potrafią wyłamać. Wg mnie lepiej jednak kupić jakąś płytę pilśniową w całości. Najlepiej znaleźć jakąś hurtownię drewna i od nich kupić.


Poszedłem do sklepu z zamiarem kupna paneli, ale po rozmowie ze sprzedawcą i wyjaśnieniu mu do czego mają być wykorzystywane, finalnie wyszedłem z pilnśniową płytą.
 
     
FuCzang
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Sty, 2013   

No i w końcu!!!
Kilka dni temu wraz z kolegą skończyłem planszę. :-) Składa się z dwóch płyt o grubości 8 mm o wymiarach 90 cm x 120 cm. Są one nawiercone w dwóch miejscach na dłuższym boku. W jednej z nich wkleiłem kołki drewniane o średnicy 6 mm (nawiercałem z ręki). Po złożeniu otrzymujemy planszę o rozmiarach 120 cm x 180 cm, a różnica poziomów to ok. 1 mm. Ponieważ wierzch wraz z kumplem (DZIĘKI, Arek!) okleiliśmy czteromilimetrowym filcem, kompletnie ona nie przeszkadza. Zresztą na razie w X-winga gram i tak tylko na mniejszej planszy, a duża ma służyć np. do Talismana, Cywilizacji albo do większej ilości statków. :-)
Ufff, długo się woziłem, ale musiałem zaczekać, aż chatę będę miał pustą - najmłodsza córka już i tak za bardzo zachwyca się zapachem płynu do spryskiwaczy.
Za to ja mam w końcu porządną filcową planszę, czym nie omieszkam się pochwalić. :-) ))
Pozdrawiam wszystkich w Nowym Roku - Xin nian kuai le! :-)
 
     
DarthBart
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Sty, 2013   

Ja bardziej skłaniam sie do maty do gry niż stołu bo matę można zrolowac/złożyc i zajmuje mniej miejsca oraz ciężej ją uszkodzic, a stół ma swoje wymiary i niestety ciężko się go przechowuje i tym bardziej przenosi.

Ja mam 2 maty 36" x 36": pierwsza http://www.hotzmats.com/mat_1-en_deep_space.html
i druga http://www.hotzmats.com/deep_space2.html
obie bez podziałki na heksy/kwadraty. Za całośc z transportem z Kanady dałem coś ok $35. Są bardzo dobrej jakości i wyglądają super.

W sieci znalazłem zapowiedzi konkurencji (tj z Gale Force Nine czyli jakośc pewno 6+) http://www.gf9.com/Defaul...348&art_id=3614
Pewno te z GF9 będą lepsze no ale cena*2 bo niecałe $40 za jedną matę.

Jak znajdę odpowiedni materiał to zajmę się produkcją własnych mat (mam aerograf) więc jeśli mi się uda to na pewno ogłoszenie się pojawi :)
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Sty, 2013   

Problem w tym, że nie każdy ma w domu stół o szerokości 90 cm, na którym mógłby taką matę czy też zwyczajny arkusz czarnego filcu rozwinąć.
 
     
DarthBart
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Sty, 2013   

Niby tak, ale w domu od biedy grac można na podłodze. A do klubu, a tym bardziej sklepu z miejscem do grania łatwiej przenieśc matę niż stół, ..a przynajmniej na razie sklepy nie mają jeszcze dedykowanych stołów/mat dla X-Winga, i niby można grac na tych do karcianek lub WFB/WH40K ale to nie to samo.

Dzisiaj byłem grac w Katowickim Bardzie i cała moja kolekcja (czyt. 2* wave1 w tym 2 core sety) + 2 maty 36"x36" zmieściła się do niedużego plecaczka. Ze stołem tego nie zrobisz, a w Bardzie stołów do wyboru do koloru na których można taką matę rozłożyc (ale pomalowanego na przestrzeń kosmiczną brak).

Poza tym nie uważam, że mata to jedyne słuszne rozwiązanie, a jedynie dobry pomysł i alternatywa dla stołu, każdy wybierze co dla niego lepsze. Chciałem się tylko podzielic odkryciem i wrażeniami z gry na takiej macie.
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Sob 05 Sty, 2013   

DarthBart napisał/a:
Niby tak, ale w domu od biedy grac można na podłodze.


Moje zbolałe kolana już by tego nie wytrzymały:D
 
     
regrof
[Usunięty]

Wysłany: Sob 05 Sty, 2013   

Cytat:
Moje zbolałe kolana już by tego nie wytrzymały


Przypomnisz sobie stare, dobre czasy;]
 
     
DarthBart
[Usunięty]

Wysłany: Sob 05 Sty, 2013   

Ja jestem szczęśliwym posiadaczem stoliczka kawowego, który nie przez przypadek jest kwadratowy i o wymiarach trochę ponad 36"x36" :P i na nim sobie matę rozkładam. Ale od bidy jak ktoś nie ma takowego tylko wszystko prostokątne to można położyc płytę mdf a na niej matę, tj bez przyklejania jej do tej płyty bo w razie czego zawsze można ją zwinąc i zabrac na grę w klubie/sklepie. A płyta się przyda bo jak ktoś grywa w inne bitewniaki to odwracając taką matę ma czare tło, wystarczy dodac kilka ruin budynków, parę kraterów i pykamy w 40K na małe punkty.
 
     
Mando
[Usunięty]

Wysłany: Sob 09 Lut, 2013   

Ja zrobiłem sobie obszar gry z filcu. Chciałem by był mobilny więc kupiłem najgrubszy film i nie mocowałem go do żadnej płyty. Ok, odkształca się po zwinięciu w rulon, ale można mu szybko przywrócić odpowiedni kształt. Białym markerem zrobiłem gwiazdy i zaznaczyłem obszar gry tak by wkoło zostawić margines, by się narożniki na obszarze gry nie podwijały.

foto 1
foto 2
foto 3
 
     
koozyn
[Usunięty]

Wysłany: Czw 23 Maj, 2013   

Witam,
mam zamiar zrobić sobie planszę na styl tej co ma Ajgor.
Jeżeli ktoś ma grafiki wykorzystane przez Ajgora i mógłby podesłać będę wdzięczny.

mail: ptrkoozyn@gmail.com
 
     
Ajgor
[Usunięty]

Wysłany: Pią 24 Maj, 2013   

Ja mam. :mrgreen:
 
     
koozyn
[Usunięty]

Wysłany: Pią 24 Maj, 2013   

a możesz się podzielić ?
co prawda już coś tam sobie skleciłem na nadruk 100cm x 100cm z zaznaczonym polem gry i miejscem na karty, ale grafik nigdy za mało :)
może zamiast to wysyłać wrzucić na jakiś rapidshare czy coś w ten deseń :)
 
     
Gothik
[Usunięty]

Wysłany: Pią 24 Maj, 2013   

Ten by się na takim stole nie zmieścił... http://www.businessweek.c...nds-in-new-york
 
     
koozyn
[Usunięty]

Wysłany: Wto 18 Cze, 2013   

W dniu dzisiejszym odebrałem w końcu moje pole bitwy :)
Zastanawiałem się nad naklejkami na płycie PCV, jednak wydatek mnie przerósł i postanowiłem postawić na matę do gry :)
Dziękuję Ajgorowi za pliki (przydały się!)
Mata ma wymiary 100x100. Została nadrukowana na najwyższej jakości foli banerowej, która podobno nie zapamiętuje kształtu, więc rogi nie powinny się zawijać (tak mnie poinformowano). Niestety nie testowałem jeszcze gry na macie i nie wiem jak z poślizgiem figurek, jednak zastanawiam się nad kupnem ciężarków, które wmontowałbym w podstawki (powinno wystarczyć, aby figurki się nie ślizgały :) )
Poniżej fotki:
Foto 1
Foto 2
Z minusów na tą chwilę na pewno mogę wymienić rozmiar planszy. Resztę zobaczymy po grze :)
 
     
FilipsO
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Wrz, 2013   

Sorry, że bawię się w nekromancję, ale zastanawia mnie, do ilu punktów gracie na polu 90x90. Na razie grałem tylko na 100 i nie było problemów - myślicie, że gdybym miał ochotę na bitewkę na 150 pkt lub 200pkt to takie pole wystarczy, czy warto nowe zamawiać? Jak jest z wami?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 13