galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak Zacząć ?
Autor Wiadomość
Falcon
[Usunięty]

Wysłany: Pią 25 Sty, 2013   

Mi się bardzo dobrze lata 4 X-wingami. Jak Y to już musi być konkretny pilot+ bronie dodatkowe
 
     
drapichrust
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Kwi, 2013   

Witam,

Mam nietypowe pytanie. Planuje zakup core seta w wersji angielskiej. Z racji faktu, że dodatków z pierwszej fali nie ma obecnie na rynku w wersji angielskiej, a chciałbym z core setem coś kupić, pytanie co? Co Waszym zdaniem z drugiej fali jest godne zainteresowania? Dodam tylko, że wolę flotę imperialną.

Pozdrawiam
 
     
Elrond
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Kwi, 2013   

Z drugiej fali dla Imperialnych masz wypasionego Slave I, no i oczywiście Tie Interceptora. Oba statki się przydają i nie wyobrażam sobie mojej floty bez ich udziału :)
 
     
drapichrust
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Kwi, 2013   

Elrond napisał/a:
Z drugiej fali dla Imperialnych masz wypasionego Slave I, no i oczywiście Tie Interceptora. Oba statki się przydają i nie wyobrażam sobie mojej floty bez ich udziału :)


Dwa Interceptory wystarczą na początek? :P
 
     
Elrond
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Kwi, 2013   

Zależy co chcesz z nimi robić :grin:

Ja mam dwa i mi wystarczają, choć myślę już o trzecim :)
 
     
drapichrust
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Kwi, 2013   

Elrond napisał/a:
Zależy co chcesz z nimi robić :grin:

Ja mam dwa i mi wystarczają, choć myślę już o trzecim :)


Tak wybiegając w przyszłość ile masz Tie Fighterów ?
 
     
Elrond
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Kwi, 2013   

Moja flota to:

Imperium:

5 Tie Fighterów
2 Tie Interceptory
2 Tie Advanced
1 Slave I

Rebelia:

3 X-Wingi
2 Y-Wingi
2 A-Wingi
1 Sokół Millenium
 
     
drapichrust
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Kwi, 2013   

Dzięki w takim razie wiem co sobie kupić :) choć mam dylemat ( choć wiem, że obie opcję muszę zakupić ) Slave 1 or 2x Tie Interceptory ^^
 
     
Don_Silvarro
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Kwi, 2013   

Ja wybrałem interceptory i nie żałuję. Regularnie gram na dwóch sztukach (Fel i Phennir) i bardzo odpowiada mi ten styl gry - bardzo dużo opcji na manewry, bardzo dużo kombinowania pozycyjnego, uciekanie przeciwnikom z zasięgu i pola widzenia - jak dla mnie o wiele większa zabawa niż postawienie na stole żelazka i kulanie kostkami z HLC przez pół planszy :razz:
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Kwi, 2013   

drapichrust napisał/a:
Dzięki w takim razie wiem co sobie kupić :) choć mam dylemat ( choć wiem, że obie opcję muszę zakupić ) Slave 1 or 2x Tie Interceptory ^^


Gdybym musiał wybierać, to chyba wziąłbym Interceptory.
 
     
drapichrust
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Kwi, 2013   

Dzięki Panowie ;) Slave I i tak będzie kiedyś zakupiony chodziło mi o chwilę obecną.

Pozdrawiam
 
     
michcio694
[Usunięty]

Wysłany: Sro 08 Sty, 2014   

Na razie mam flotę składającą się z X-wing core set, Tie Interceptora i B-winga. Co polecalibyście jako dalsze uzupełnienia do mojej floty?
 
     
MMB
[Usunięty]

Wysłany: Sro 08 Sty, 2014   

michcio694 napisał/a:
Na razie mam flotę składającą się z X-wing core set, Tie Interceptora i B-winga. Co polecalibyście jako dalsze uzupełnienia do mojej floty?

nie napisałeś nawet czym grasz (strona), nie napisałeś na ile punktów chcesz grać. Jaki styl grania wolisz (mniej pojazdów mocniejszych/więcej pojazdów słabszych) czy wolisz szybkie pojazdy czy twardsze, czy lepiej strzelające...

Jak masz core set to zakładam, mało wiesz o tej grze. Proponuję pójść do sklepu gdzie można zagrać modelami których nie masz. Jak nie masz takiej możliwości, proponuję pograć trochę tym co masz, żeby poznać mechanikę, możliwości statków i załapać o co w tym wszystkim chodzi. Wtedy jak pooglądasz sobie kratki z manewrami innych statków oraz karty pilotów to sam będziesz wiedział co chcesz mieć na stole. My za Ciebie nie wybierzemy.

Jak nie chce Ci się ani iść do sklepu i ćwiczyć, ani grac jakiś czas 3 statkami w domu, to proponuję kupić te modele, które Ci się najbardziej podobają - i tak prędzej czy później (jeśli się wciągniesz) kupisz wszystkie.

Możesz sobie też poszukać na forach (głównie zachodnich) jakiś powergamerskich rozpisek i zobaczyć jakie tam są użyte modele, ale rozpiska i tak za ciebie gry nie wygra. Niektóre rozpiski nadają się tylko dla zaawansowanych graczy, którzy wiedzą jak z nich korzystać ;-)
 
     
Oldster
[Usunięty]

Wysłany: Sro 08 Sty, 2014   

Mój przedmówca wyłożył to w niezwykle konkretny i bezpośredni sposób i miał wiele racji.
Ja uważam jednak że większa ilość figurek na stole wygląda po prostu lepiej (i nie chodzi mi tu o wkładanie od razu 8 czy 7 TIE). W twojej obecnej sytuacji proponowałbym zakup drugiej podstawki - jest to opcja tańsza bo dostajesz za ok 130zł dodatkowy zestaw kości, zapas wskaźników no i kolejne trzy figurki więc będziesz miał już czym grać i na stole nie będzie nudno. Możesz też zakupić osobno 1x X-wing i 2x TIE Fighter - opcja droższa ale dostaniesz naprawdę dobrych pilotów, których nie ma w podstawce.
 
     
michcio694
[Usunięty]

Wysłany: Czw 09 Sty, 2014   

Dzięki za jasne wyłożenie tematu. :mrgreen:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 14