galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak Zacząć ?
Autor Wiadomość
Niedzwiedz87
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Mar, 2014   

Na początku jako że to pierwszy post Witam Wszystkich :)

Swój egzemplarz podstawki zakupiłem na pyrkonie tegorocznym i już jestem po 3 rozgrywkach. Jak to w takich przypadkach bywa naszło mnie już na dokupienie dodatkowych statków bo 3 na stole to trochę mało.
Uprzedzając, nie mam zamiaru/ochoty (narazie) kupować drugiej podstawki, w związku z czym chciałbym się Was poradzić. Czy Tie Advance oraz X-wing to dobry wybór na początek? Czy może lepiej zamiast X zabrać A-winga?
Gram zazwyczaj z dziewczyną więc pytam głównie po to by nie zepsuć balansu i nie napakować przesadnie jednej strony. :)
 
     
Breed9000
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Mar, 2014   

W przypadku "luźnego grania" każdy statek będzie dobrym wyborem.
Najlepiej zacznij od 1 fali czyli X lub Y dla rebelii oraz Tie Fighter lub Tie Adv. dla Imperium. Wraz chęciami dalszego grania kupuj kolejne.
Z kolejnymi falami dochodzą nowe zasady dla statków wiec na razie oszczędzicie sobie tego i "przyzwyczaicie się" do tego co już jest.
 
     
keldorn
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Mar, 2014   

Ja zaczalem od postawki, tak jak i ty. Juz po paru grach zauwazylem ze sama podstawka nie wystarczy. Zakupilem 2 dodatki ktore znajomu polecil mi kupic bo sa juz na wyczerpaniu tj: A-wing (zniknal ze sprzedazy tydzień pozniej oraz Sokoł Milenium). Majac te dwa dodatki balans zostal dosc powaznie zachwiany na strone rebelii.
Potem dokupielm dodatkowa podstawke (glownie ze wzgledów ekonomicznych, komplet 2xTie F+X-wing+kosci kupowane osobno sa drozsze), 1x x-wing, 1xY-wing, 1xTie F, 1xTie Adv. Teraz juz majac 6 statków po strone Imperium mozna zaczac grac kontra Sokołowi i jakiemus X-wing czy A-wing w duecie.
Co do dalszych dodatków to musisz sie zastanowic jak bardzo wciagniesz sie w ta gre, oraz jakim zapleczem $$$ dysponujesz.
Jesli oboje bedziecie planowac, wymyslac nowe formacje, to napewno po dodatki siagniecie. A tak jak pisal Breed9000 im "wysza" fala statków tym wiecej nowych "udziwnień" w zasadach oraz w sterowniu statów.
 
     
Borwol
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Mar, 2014   

Ja polecam kupić jednak samodzielne x-winga i Tie fightera zamiast drugiej podstawki. One dodają przecież nowych pilotów i ulepszenia, których w podstawce nie ma. A jeżeli gracie tylko w domu, to to starczy na pewno. Ja kupuję wszystko po jednym i jak najbardziej działa. Jakiś czas temu chciałem dokupić Interceptory, to ogłosili Asy Imperium. Dodatkowe b wing i a wing będą w asach rebelii więc w końcu się uzbiera ładna flota
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Mar, 2014   

X-wing i Advanced to dobry wybór na początek. Na pewno pozwoli ci sprawdzić, czy gierka ci leży. Jak ci się spodoba, to kupuj wszystko jak leci.
 
     
koozyn
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Mar, 2014   

Ja również kupuje po jednym dodatku które wychodzą, w sumie brakuje mi A-winga i Lambdy ;)
na początek równiez polecam dokupić X-winga i Tie Adv.
Miej jednak na uwadze, że pewnie skończy się to tak :)
 
     
Niedzwiedz87
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Mar, 2014   

Obrazek widziałem - nawet rozmawiałem na jego temat z chłopakami którzy uczyli X-winga na pyrkonie ze to jedyne czego boje sie po zakupie :D

dzięki za rady, ostatecznie chyba zrobie tak że zabiorę x-winga oraz tie advanced, później będę polowal na druga podstawkę, a następny wydatek w kolejności to druga część 1 fali tj y-wing oraz kolejny tie-f ;)
 
     
koozyn
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Kwi, 2014   

@Niedzwiedz87

Jeżeli jeszcze nic nie kupiłeś zainteresuj się tym :)
Zestaw X-wing

Do wyrwania za 300pln :wink:
 
     
Niedzwiedz87
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Kwi, 2014   

@koozyn, już zakupilem trochę gratów, mianowicie druga podstawka, b-wing, y-wing, tie bomber oraz tie Advanced. Chciałem dorwać a-winga oraz tie interceptora w zwyklej wersji ale to jest zadanie bliskie do niemożliwych :/

tak więc reasumując - historia u mnie potoczyła sie jak na obrazku powyżej :P

ps link sie mi nie otwiera
 
     
laiokon
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Kwi, 2014   

Ja mam ten sam problem. Niestety to jednak coraz droższa zabawa.
 
     
ataman
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Kwi, 2014   

Niedzwiedz87 napisał/a:
Chciałem dorwać a-winga oraz tie interceptora w zwyklej wersji ale to jest zadanie bliskie do niemożliwych :/

Jeśli zależy Tobie na Interceptorach, to polecam Asy Imperium - nie dość, że dostajesz 2, to jeszcze dużo fajniejsze karty dodatków.
 
     
Niedzwiedz87
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Kwi, 2014   

ataman, być może prędzej czy później je dorwe, w myśl idei po jednym z każdego dodatku, ale chciałem standardowo :) szczególnie a-winga i Tycho :P
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Nie 13 Kwi, 2014   

Ja na twoim miejscu brałbym Asy, póki są ;)
 
     
Oldster
[Usunięty]

Wysłany: Nie 13 Kwi, 2014   

Mam wrażenie że wyczerpany nakład Interceptorów bardziej cieszy niż martwi, zwłaszcza w świetle tego co stało się z Netrunnerem i Władcą Pierścieni. Rozumiem jednak że dla osób chcących dokonać zakupów to niewielkie pocieszenie.
 
     
janekb
[Usunięty]

Wysłany: Pią 30 Maj, 2014   

To się podepnę pod temat, żeby nie dublować. W tej chwili mam podstawkę i poluję na A-Winga (głównie z tego powodu, że nakład wyczerpany, dodruk w 3 kwartale, a chciałbym go mieć wcześniej bo mi się po prostu podoba), ale myślę co tu kupić w pierwszej kolejności? Głównym ograniczeniem są finanse, bo nie chce z tym przesadzać, a turniejowo też nie planuję grać. Podstawka wydaje mi się w miarę zbalansowana, więc dorzucenie tylko jednego statku, na którąś ze stron może popsuć to. Czyli co na początek kolejny X-Wing plus TIE-Adv.? czy może jakieś inne propozycje? Czy, gdzieś w internecie da się znaleźć skany kart z dodatków, żeby zapoznać się z możliwościami statków i kartami dodatkowymi?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.22 sekundy. Zapytań do SQL: 14