galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak Zacząć ?
Autor Wiadomość
SebaJ-bie
[Usunięty]

Wysłany: Nie 23 Wrz, 2012   Jak Zacząć ?

Siemka mój pierwszy post na tym forum także witam wszystkich
Kupiłem zestawik startowy chciałbym powiększyć kolekcje także mam kilka pytań:
1. Czy warto grać samymi Y wingami?
2. Drugi zestaw startowy kupić czy nie?
3. Jak duże pole bitwy robicie pod ta gre?
 
     
a.probulski
[Usunięty]

Wysłany: Nie 23 Wrz, 2012   

ad. 1. IMO nie warto, ze względu na fatalną zwrotność Y-W. Nietrudno wyobrazić sobie sytuację, w której 1-2 TIE siądą Ci na ogonie i będą się trzymać poza zasięgiem działa jonowego, ponawiając jednocześnie ostrzał co turę.

ad. 2. Powiedziałbym, że tak - zwłaszcza jeżeli chcesz grać imperialnymi.

ad. 3. 90x90cm to standardowy wymiar do stu punktów, więc pewnie większość graczy tego się będzie trzymać. Zamów sobie w jakiejś Castoramie czy czymś podobnym sklejkę lub płytę pilśniową na wymiar, a potem do woli - wariant z fototapetą 'kosmiczną' (30-40zł) lub czarnym filcem/farbą w sprayu+gwiazdy malowane przez 'strzelanie' z pędzla/starej szczoteczki do zębów.
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Nie 23 Wrz, 2012   

2. Zestaw startowy kosztuje 15zł mniej niż 3 zestawy dodatkowe. Ponadto dostajesz drugi komplet kostek, który jest mile widziany, ALE w zestawach dodatkowych otrzymujesz pilotów i ulepszenia, których w podstawce nie znajdziesz. Twoja decyzja.
 
     
FilipsO
[Usunięty]

Wysłany: Pon 24 Wrz, 2012   

Lepiej kupić starter + x wing + tie jak już, bo w expansionach masz niezbędne nowe karty pilotów i numeracje do eskadr.
 
     
SebaJ-bie
[Usunięty]

Wysłany: Pon 24 Wrz, 2012   

Dzięki Panowie za odp
Zdecydowałem sie na zakup następnej podstawki + po 1 dodatku
Mam jeszcze pytania do was

4. Wiadomo kiedy można się spodziewać modeli z 2 fali?
5. Co myślicie o graniu tylko na 1 rodzaju modeli korci mnie zagranie na samych Y wingach albo Tie Advanced? (sprawdze to na proksach w grze na 100 pkt)
 
     
a.probulski
[Usunięty]

Wysłany: Pon 24 Wrz, 2012   

Cytat:
Wiadomo kiedy można się spodziewać modeli z 2 fali?


FFG podało jako orientacyjną datę czwarty kwartał 2012.
 
     
Vilk
[Usunięty]

Wysłany: Pon 24 Wrz, 2012   

4. Tak, czwarty kwartał tego roku. Zapewne zdążą przed świętami.
5. Na razie nie ma za wiele modeli w ogóle, więc możliwe konfiguracje są ograniczone. Same Y-wingi raczej polegną w starciach ze zwrotniejszymi TIE, nawet, jeśli te ostatnie będą się musiały sporo nastrzelać, żeby zdjąć te wszystkie osłony i punkty kadłuba. Same TIE Advanced? Jeśli chodzi o Imperium, to do czasu wyjścia Interceptorów bardziej przekonuje mnie pójście na ilość niż na jakość.

A jako, że sam jeszcze nie grałem, to moje gdybanie poślij do diabła i sam sprawdź :wink:
 
     
Crane
[Usunięty]

Wysłany: Pon 24 Wrz, 2012   

a.probulski napisał/a:
FFG podało jako orientacyjną datę czwarty kwartał 2012.

A znając ich optymizm, to obstawiam Boże Narodzenie 2012 (to też optymizm, ale ja chce "żelazko" pod choinkę :grin: )

Co zaś się tyczy "mono" rozpisek to o ile same X-Wingi czy same TIE Advanced jakoś widzę to już samych Y-Wingów nie bardzo. Za mała zwrotność, nawet jeśli będą uzbrojone w Działka Jonowe to trzeba pamiętać że one najpierw muszą trafić, a nawet wtedy może się okazać, że nie uda się siąść "na ogonie Taja" bo może się jeszcze odtoczyć beczką
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Pon 24 Wrz, 2012   

Również nie widzę sensu eskadry złożonej tylko z Y-Wingów. Przez tę małą zwinność 1 łatwo je zestrzelić mimo dużej ilości punktów kadłuba i osłon. No i działko jonowe nie sprawdza się tak fajnie. Warto mieć przynajmniej jednego X-Winga, ze względu na jego dużą siłę ognia.
 
     
manowar
[Usunięty]

Wysłany: Pon 24 Wrz, 2012   

Działo jonowe jak najbardziej się sprawdza, ale trzeba posiadać X-wingi by mogły korzystać z dobrodziejstw Y-winga.
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Pon 24 Wrz, 2012   

To właśnie miałem na myśli;)
 
     
JackDeToxic
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Wrz, 2012   

Barbus napisał/a:
2. Zestaw startowy kosztuje 15zł mniej niż 3 zestawy dodatkowe. Ponadto dostajesz drugi komplet kostek, który jest mile widziany, ALE w zestawach dodatkowych otrzymujesz pilotów i ulepszenia, których w podstawce nie znajdziesz. Twoja decyzja.

Barbus ma rację dla 2 graczy najlepszym rozwiązaniem chyba są na dzień dobry 2 zestawy podstawki. Tie'ów nigdy za wiele a 2 X-wingi i tak trzeba mieć. Pod względem finansowym 2 zestawy są lepszym rozwiązaniem na początku żeby nauczyć się grać. I tak trzeba zaopatrzyć się w każdy dodatek więc sukcesywnie można dla mniej zamożnych dokupować sobie sukcesywnie. Mając na dzień dobry 2 zestawy kupował bym w takiej kolejności:
1. Y-wing (da sporo urozmaicenia dla ogranych 2 X-wingami)
2. Advanced (to podstawa żeby stawić czoło dopakowanym X-wingom)
3. X-wing (Wedge Antilles najlepszy pilot rebelli)
4. Tie (i tak trzeba kupić ten dodatek jak już mówił Barbus ze względu na nowych pilotów no i karty ulepszeń)
 
     
kufel
[Usunięty]

Wysłany: Pią 14 Gru, 2012   

Kupię w okazyjnej cenie zawartość podstawki BEZ figurek
 
     
Kewals
[Usunięty]

Wysłany: Czw 24 Sty, 2013   

Ja jeszcze nie gram dopiero zamierzam i tak się zastanawiam czy po stronie Rebli używać 3 X-wingów bez Y czy tak by było dobrze
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Pią 25 Sty, 2013   

Nie ma jakiejś ogólnie przyjętej konwencji, że rebelianci powinni mieć Y-winga w eskadrze. Nie musisz się też ograniczać do trzech statków, bo na 100p. spokojnie wciśniesz nawet 4 X-Wingi. Eskadra z samych X-Wingów ma swoje zalety. X-wing ma większą silę ognia niż Y-Wing. Poza tym wbrew pozorom, Y-Wing nie jest wcale dużo wytrzymalszy od X-Winga(osobiście uważam, że Y-Winga łatwiej stracić niż X-Winga). Na dodatek taką eskadrą złożoną z tych samych myśliwców łatwiej manewrować, bo maja te same manewry. Y-Wing w eskadrze trochę ją spowalnia.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 13