galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Test Talii
Autor Wiadomość
balint
[Usunięty]

Wysłany: Pon 24 Wrz, 2012   

Berestaszek napisał/a:
5-7 tur na anduine mi zeszło pamiętaj że podnosisz te tury dopiero pod koniec fazy odpoczynku także jak w 8 turze udało Ci się to podnosisz nie o 80 tylko o 70 ;)


Hmmm... tak właśnie robiłem, przy czym jak rozumiem zaczynamy od tury nr 1, nie 0?
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 25 Wrz, 2012   

ja zaczynałem od 0 bo to odlicza ilość tur które potrzebowałeś by przejść dany scenariusz. Także jakby Ci się udało przejść od razu po ręce startowej(tak wiem niewykonalne) ale wtedy miałeś pełną turę aby przejść ? :)

Co do Ucieczki z Dol Guldur po sprawdzeniu kart przeciwności stwierdzam iż miałem mega farta że na starcie nie miałem nigdy 6+ siły zagrożenia :)
 
     
schen
[Usunięty]

Wysłany: Wto 25 Wrz, 2012   

Jesteś pewny co do poprawności takiego zliczania punktów? Ja do tej pory uważałem zawsze że numer rundy jest mnożony przez 10 i dodawany. Czyli przykładowo, przejdziesz grę w pierwszej rundzie to dodajesz te 10 punktów i tak. Mógłbyś czymś podeprzeć swoje podejście do punktacji? Może coś w instrukcji/faq, czy jakaś wypowiedź FFG?
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 25 Wrz, 2012   

prosto z FAQ:

Poza wszystkimi elementami wykorzystywanymi obecnie podczas podliczania
wyniku gracze powinni dodawać 10
punktów do swojej „Ostatecznej punktacji zespołu” za każdą rundę gry, którą
rozegrali w celu pokonania scenariusza.
Gracze zliczają każdą rozegraną rundę na
koniec fazy odpoczynku.

dlatego uważam że mimo wszystko mam racje :)

Każdą rozegraną rundę czyli pierwszą również :)
 
     
schen
[Usunięty]

Wysłany: Wto 25 Wrz, 2012   

Mhm, wychodzi na to, że muszę we wszystkich swoich wynikach poodejmować po 10 pkt x)
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 25 Wrz, 2012   

Mnie i tak najbardziej zaskoczyła wzmianka w FAQ, że nie trzeba od razu podnosić kart celu i mogą sobie kulturalnie leżeć niestrzeżone :D
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Wto 25 Wrz, 2012   

Kurcze wygląda na to że Berestaszek ma rację. Ja też zawsze liczyłem od 1 rundy czyli de facto doliczałem ostatnią niepełną rundę do swojego wyniku. Postaram się jeszcze zapytać na forum FFG, jak to ludzie oceniają/czy była oficjalna odpowiedź ale chyba trzeba będzie obniżyć wszystkie wyniki w quest logu o 10.
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 25 Wrz, 2012   

OK kolejny scenariusz za mną tym razem Polowanie na goluma. Może scenariusz nie jest jakiś oporowo trudny, ale aby uzyskać dobry wynik potrzebujesz mieć nielichego farta. byłbym w stanie w 3 turach przejść samego questa, ale niee.... nie miałem wskazówki... Miałem również krytycznego pecha podczas jednej rozgrywki gdzie wyszła wskazówka a karta która miała ją strzec - był podstęp fałszywy trop, który nakazywał wtasować tę wskazówkę do talii przeciwności... Heh dwukrotnie podczas tej samej rozgrywki! Drugim problemem były walki z potworami. walczę kulturalnie z wronami a tu bach karta cienia - wskazówka i szukaj kolejnej... Jednak nie cieszcie się jak będziecie mieli farta ze wskazówkami to pewnie wyjdzie wam Łowca z Mordoru (albo dwóch) i macie przebimbane :) Gdyby nie te wskazówki do quest byłby na poziomie pierwszego scenariusza - Przeprawa przez mroczną puszczę. No ale dorzucili wskazówki przez co uzyskanie dobrego wyniku jest cholernie losowe. Niby żadnej kontroli nad talią przeciwności aby wylosować konkretnie wskazówkę, ale z drugiej strony jak przeczytałem teraz po raz kolejny kartę "fałszywy trop" To nie jest jasno określone gdzie ta karta z cechą wskazówka powinna się znajdować także równie dobrze można to z discarda wziąć? :) Jak uważacie można czy nie?

Udało mi się przejść 10 razy jednak z bardzo różnymi wynikami : 77,57,95,49,61,83,53,75,60,66.

Jak dobrze pójdzie to jutro spróbujemy się zmierzyć z starciem u stóp samotnej skały :)
 
     
dwarfpm
[Usunięty]

Wysłany: Wto 25 Wrz, 2012   

Zazdroszczę Ci ilosci czasu na grę. Mi w całym wrześniu udało sie zagrać tylko 7 razy, a Ty widzę pokaz po 10 dziennie ;-)
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 25 Wrz, 2012   

wiesz jestem po operacji i nic lepszego do roboty nie mam... ale w październiku się kończy l4 i do roboty...
 
     
chelcho
[Usunięty]

Wysłany: Wto 25 Wrz, 2012   

Berestaszek napisał/a:
ale z drugiej strony jak przeczytałem teraz po raz kolejny kartę "fałszywy trop" To nie jest jasno określone gdzie ta karta z cechą wskazówka powinna się znajdować także równie dobrze można to z discarda wziąć? :) Jak uważacie można czy nie?

Raczej nie - dalsza część karty odnosi się do wskazówki w grze. Ale karta jasno tego nie precyzuje.

Ciekawe jak Ci pójdzie z Zagadkami Golluma :) - raczej nie do przejścia tym dekiem
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Wrz, 2012   

Długa droga do zagadek ;P Ja się obawiam głównie 2 questów... rhosgobel i tych głupich zagadek. Ale z drugiej strony jak udało się z ucieczką z dol guldur to czemu nie i z tamtymi? :P
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Wrz, 2012   

Starcie u stóp samotnej skały zaliczone 10/10 :)

Nie lubię takich questów gdzie trzeba się uzbrajać bo inaczej się nie pokona przeciwników... No ale udało się. Gandalf tym razem nie był wykorzystywany tylko do zdejmowania zagrożenia... Kurcze w sumie sam nie wiem jak ocenić scenariusz. Niby dla talii, które nie są przystosowane do rozwałki, jest grimbeorn, ale aby go zagrać trzeba naprawde się napocić... podczas moich 10 partii ani razu nie wyszedł z normalnego odkrycia. Natomiast raz wyszedł ze zdolności jednego z obszarów. Poza trollami najcięższym przeciwnikiem okazała się być bagienna żmija. Jedno obrażenie przez nią zadane = dismiss postaci :( a nie daj Bóg podejdzie jeszcze karta cienia postać broniąca się nie liczy swoich tarcz i dain spada :(

wyniki: 80,78,85,78,87,95,85,97,99,110.

Ostatnia partia była niesamowita. W pierwszej turze dociągnięty górski troll, w 3 kolejny także było co zwalczać przed 4 głównych :> bez gandalfa by się nie udało :)

A skoro mowa o Gandalfie to tak dla poprawy humoru:
http://www.youtube.com/watch?v=M660rjNCH0A

Jak się uda to jutro podejdę do Podróży do Rhosgobel - questa którego się najbardziej obawiam. Co więcej po przeczytaniu karty wilyadora ukazuje się, że nie można zagrywać na niego dodatków - a myślałem że instynkt zachowawczy coś wskóra....
 
     
balint
[Usunięty]

Wysłany: Pią 28 Wrz, 2012   

Dobra, spróbowałem i ja tej metody.

Drużyna startowa: Elrod, Grofindel (niebieski) i Legolas.

Szczegółowy spis talii zamieszczę później. Teraz napiszę tylko, że mimo genialnych bohaterów, coś w tej talii nie pasuje. Trzy kolory na starcie powodują problemy z wyłożeniem kart a ułatwiają wyłożenie (się). Natomiast po rozkręceniu się, karty działają ładnie.

No i pierwszy scenariusz: Przeprawa przez Mroczną Puszczę.

Poza jedną grą bez żadnych komplikacji. Dziesięć spokojnych zwycięst, punkty (nowy system): 94, 99, 115, 93, 105, 79, 71, 105, 82, 96.
I to jest ten moment, kiedy dostaję po ambicji, bo jak patrzę na rezultaty Berestaszka, to zastanawiam się co jest grane?
W Quest logu wyniki rozbijam na składowe (zagr, tury, rany, PZ). I tak, dla przykładu, w najlepsze grze osiągnąłem składowe: zagrożenie +31 pkt, tury +40 pkt.
Całość przeszedłem więc w pięciu ruchach. Mniej się nie dało.... Nie wiem co musiałbym zroić, aby zejść do poziomu 40-60 pkt....
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 28 Wrz, 2012   

mnie się udało w 3 turach przejśc pierwszy scenariusz :D atak z zaskoczenia - gandalf obniżamy zagrożenie, bofur + krasnolud za 1 z zielonych łącznie wydane 3 żetony. a w następnej turze znowu czekał mnie kolejny kasnolud i kolejny gandalf z ataku z zaskoczenia ^_^ kwestia doboru kart ;) przynajmniej u mnie osobiście nie lubię elfów jest tylko jeden który mi się podoba ale nie sposób go ładnie dopakowac...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 13