galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mansions of Madness: The Yellow Sign
Autor Wiadomość
groan
[Usunięty]

Wysłany: Pią 28 Wrz, 2012   Mansions of Madness: The Yellow Sign

FFG zapowiedziało nowy dodatek : The Yellow Sign .
Czy możemy liczyć na to że Galakta, wkrótce rozpocznie zapisy na niego, by ukazał się razem z Domem Strachów?
 
     
alex_anderson
[Usunięty]

Wysłany: Pią 28 Wrz, 2012   

Wohoho! Nieźle! Tym razem czas na Króla w żółci!
 
     
Arbaal
[Usunięty]

Wysłany: Pią 28 Wrz, 2012   

Ekstra! oby ta historia była ciekawa ;)
Pewnie nie wyjdzie razem z domem strachów ale powinno wyjść w ogóle :)
 
     
Xoth
[Usunięty]

Wysłany: Sob 11 Maj, 2013   

No sam również na to czekam. Ktoś coś wie? nie sprawdzałem inny tematów bo nie miałem czasu więc z góry sorry jak odkopuję.
 
     
kermit
[Usunięty]

Wysłany: Wto 15 Kwi, 2014   

Właśnie jestem po rozgrywce w tę historię i powiem szczerze, że nie powala, klimatu z Króla w Żółci jest tu niewiele, niestety scenariusz nie wykorzystuje żadnych większych dodatków, nie ma też bestii i monstrów tylko prawie sami kultyści ( ile można ! ), przynajmniej w tym celu który wybrałem, sama gra toczyła się nieźle, ale zasady kart trybunału ( taka nowość w scenariuszu ) nie są zbyt dokładnie opisane w zasadach ich użycia, pewne rzeczy trzeba było wziąć na chłopski rozum. :???: Inaczej strażnik tajemnic nie miał by szans na wygraną.
Z racji, że jestem wielkim fanem tej gry i tak następne dodatki, które się jeszcze ukażą pewnie zakupię.
 
     
Dungal
[Usunięty]

Wysłany: Czw 17 Kwi, 2014   

Z szacunkiem, ale nie zgadzam się z przedmówcą.

Fabuła jest ciekawa i klimatyczna, scenariusz zwarty i grywalny - widać, że porządnie przetestowany. Cele są niestandardowe a raczej wymagające zarówno dla Badaczy jak i Strażnika. Jak prowadziłem, Badacze zostali wylosowani i gra była zbalansowana co dobrze świadczy o scenariuszu.

Co do kart trybunału mieliśmy jedną wątpliwość, ale znajomość zasad, wczytanie się i właśnie zdrowy rozsądek szybko ją rozwiały. Chodzi mi tu mianowicie o to, że karty Trybunału jak są odrzucane to nie wracają do puli Strażnika - ten by wtedy miiał zbyt łatwo. Są w końcu odrzucane.

To, że pojawiają się kultyści wynika z fabuły i nie będę jej tu zdradzał, żeby dać argument, że pasują oni do opowieści.

Dobry, klasyczny scenariusz - to, że wystarczy on i podstawka to też jest plusem.

Polecam!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 14