galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ogólnie
Autor Wiadomość
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Mar, 2013   

Ja też bym powiedział, że można. Sam mam pytanie: zdolność R2-D2 rozpatrujemy przed detonacją min zbliżeniowych czy po?
 
     
martoln
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Mar, 2013   

Wikary napisał/a:
Na karcie Luka jak byk stoi, że po jego ataku nie można już wykonać kolejnego w tej rundzie.



pało :)

też mi się wydaje że można.
 
     
Don_Silvarro
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Mar, 2013   

Barbus napisał/a:
Ja też bym powiedział, że można. Sam mam pytanie: zdolność R2-D2 rozpatrujemy przed detonacją min zbliżeniowych czy po?


Przed. R2-D2 ładuje tarczę natychmiast po zakończeniu ruchu, ale przed deklaracją akcji. Miny zbliżeniowe eksplodują na koniec fazy aktywacji, a więc wtedy, gry wszystkie statki na stole wykonały ruch oraz akcję.
 
     
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Mar, 2013   

Cytat:
Sam mam pytanie: zdolność R2-D2 rozpatrujemy przed detonacją min zbliżeniowych czy po?


Moim zdaniem przed.
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Sro 06 Mar, 2013   

Don_Silvarro napisał/a:
Barbus napisał/a:
Ja też bym powiedział, że można. Sam mam pytanie: zdolność R2-D2 rozpatrujemy przed detonacją min zbliżeniowych czy po?


Przed. R2-D2 ładuje tarczę natychmiast po zakończeniu ruchu, ale przed deklaracją akcji. Miny zbliżeniowe eksplodują na koniec fazy aktywacji, a więc wtedy, gry wszystkie statki na stole wykonały ruch oraz akcję.


To ładunki sejsmiczne eksplodują na koniec fazy aktywacji. Miny zbliżeniowe eksplodują po wykonaniu manewru.
 
     
Don_Silvarro
[Usunięty]

Wysłany: Sro 06 Mar, 2013   

Pardonsik :smile:

W takim razie skłaniałbym się ku wykorzystaniu zapisu w FAQ:

Cytat:
P: Czy gracz może w dowolnej kolejności
rozpatrzyć kilka efektów, które zachodzą
w tym samym momencie?
O: Tak


wg. którego gracz poruszający statek może, ale nie musi aktywować R2 przed łomotnięciem miny.
 
     
Oldster
[Usunięty]

Wysłany: Nie 10 Mar, 2013   

W tą sobotę na Łódzkim Porcie Gier udało mi się nabyć A-winga i przyznaję że mimo iż model jest niewielki to posiada duży potencjał. Moją uwagę zwróciła karta "Rakiety samonaprowadzające", fragment jej tekstu brzmi:

Atak [naimierzony cel]: Odrzuć tę kartę aby wykonać atak.

To co intryguje to brak wymogu odrzucenia żetonu namierzonego celu. Czy w takim razie dobrze to interpretuję - wykonując atak odpalam rakiety do namierzonego celu jedynie zakrywając kartę rakiet, a żeton namierzonego celu mogę wydać na przerzut w tym ataku?
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Nie 10 Mar, 2013   

Oldster napisał/a:
W tą sobotę na Łódzkim Porcie Gier udało mi się nabyć A-winga i przyznaję że mimo iż model jest niewielki to posiada duży potencjał. Moją uwagę zwróciła karta "Rakiety samonaprowadzające", fragment jej tekstu brzmi:

Atak [naimierzony cel]: Odrzuć tę kartę aby wykonać atak.

To co intryguje to brak wymogu odrzucenia żetonu namierzonego celu. Czy w takim razie dobrze to interpretuję - wykonując atak odpalam rakiety do namierzonego celu jedynie zakrywając kartę rakiet, a żeton namierzonego celu mogę wydać na przerzut w tym ataku?


Wydaję mi się, że tak. W przeciwnym razie większy koszt tych rakiet w porównaniu np. z wstrząsowymi byłby trochę nieuzasadniony.
 
     
Elrond
[Usunięty]

Wysłany: Wto 02 Kwi, 2013   

Mam pytanie odnośnie wpadania na inne statki oraz przeszkody.
Czy jeżeli wpadnę na inny statek to:
1. Tracę akcję
2. Nie mogę atakować statku który styka się ze mną.
3. Wrogi statek stykający się ze mną też nie może mnie atakować.
4. Mogę atakować inne statki z którymi nie stykam się.

Jeżeli chodzi o przeszkody to:

1. Jeżeli wpadnę na jakąś to tracę akcję, zostaję przyblokowany i nie mogę w nikogo strzelać oraz rzucam kością czy nie dostałem obrażeń?
 
     
Patrik
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Kwi, 2013   

Elrond napisał/a:
Mam pytanie odnośnie wpadania na inne statki oraz przeszkody.
Czy jeżeli wpadnę na inny statek to:
1. Tracę akcję
2. Nie mogę atakować statku który styka się ze mną.
3. Wrogi statek stykający się ze mną też nie może mnie atakować.
4. Mogę atakować inne statki z którymi nie stykam się.

Jeżeli chodzi o przeszkody to:

1. Jeżeli wpadnę na jakąś to tracę akcję, zostaję przyblokowany i nie mogę w nikogo strzelać oraz rzucam kością czy nie dostałem obrażeń?


1. Tak
2. Tak
3. Tak
4. Tak

Natomiast co do przeszkod to z tego co wiem to niemozesz atakowac tylko w momencie kiedy skonczysz manewr na przeszkodzie. A cala reszta sie zgadza.
 
     
Elrond
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Kwi, 2013   

Cytat:
Natomiast co do przeszkod to z tego co wiem to niemozesz atakowac tylko w momencie kiedy skonczysz manewr na przeszkodzie. A cala reszta sie zgadza.


Tak też myślałem. Dzięki za potwierdzenie :)
 
     
FilipsO
[Usunięty]

Wysłany: Sob 07 Wrz, 2013   Pytania dot. dodatkowych broni

2 pytania, nasunęły mi się:
1. Czy przy użyciu dodatkowej broni premie z zasięgu wciąż mają miejsce? Np: Strzelam z działa jonowego na zasięgu 1. Czy dostanę dodatkową kość ataku?
2. Czy mogę użyć żetonów namierzenia celu by przerzucić atak wykonany dodatkową bronią, który NIE wymagał wykorzystania żetonu namierzonego celu?
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Sob 07 Wrz, 2013   

1. Nie. Działa to w obie strony. Obrońca w zasięgu 3 też nie dostaje premii (strona 10. instrukcji)
2. Tak
 
     
marioosh
[Usunięty]

Wysłany: Sob 07 Wrz, 2013   Re: Pytania dot. dodatkowych broni

FilipsO napisał/a:
2 pytania, nasunęły mi się:
1. Czy przy użyciu dodatkowej broni premie z zasięgu wciąż mają miejsce? Np: Strzelam z działa jonowego na zasięgu 1. Czy dostanę dodatkową kość ataku?
2. Czy mogę użyć żetonów namierzenia celu by przerzucić atak wykonany dodatkową bronią, który NIE wymagał wykorzystania żetonu namierzonego celu?


Ad 2. Nawet możesz użyć żetonu namierzenia celu w przypadku broni, która potrzebuje żetonu namierzonego celu, ale z jakiegokolwiek przypadku, żeton ten pozostał w grze. Np. poprzez umiejętność która pozwala odrzucić żeton skupienia zamiast żetonu namierzonego celu.
 
     
NightCrawler
[Usunięty]

Wysłany: Nie 08 Wrz, 2013   

Rozumiem że strzelając do innego statku przez obstacle (szczególnie przez obstacle token) broniący się dostaję dodatkową kostkę obrony.
Pytanie - bo nie widzę tego przy walce - czy strzelając przez inny statek swój/wrogi do drugiego statu - broniący się dostaje kostkę obrony dodatkową za model na linii ostrzału?

Wydaje mi się, że w instrukcji było, że strzelać można przez modele bez żadnych kar z racji oddania możliwości różnicy poziomów w 3D i manewrowania statków ponad/pod innymi modelami
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13