galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kupić,ale co?
Autor Wiadomość
kujawiak
[Usunięty]

Wysłany: Nie 18 Lis, 2012   Kupić,ale co?

Witam od pewnego czasu jestem szczęśliwym posiadaczem podstawki oraz dodatku polowania na golluma. Brak czasu nie pozwolił mi wcześniej zagrać.Jednak powoli rozgrywam samotną wyprawę przez cudowne szlaki Śródziemia .Pytanie moje jest następujące.Czy kontynuować kupowanie cyklu Cienie mrocznej puszczy.Nieco pózniej cykl Dwarrowdelf.Osobiście chciałbym zakupić Khazad Dum w pierwszej kolejności.
Więc proszę o małą pomoc.
Pozdrawiam.
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 18 Lis, 2012   

scenariusze z cyklu dwarrowdelf są bardzo fajne, ale wymagają dodatku Khazad Dum. Natomiast pytanie co potrzebujesz ;] Wiele naprawdę potężnych kart do deckbuildingu znajduje się w pierwszych paczkach z mrocznej puszczy (pieśni co dodają symbole). Moim zdaniem najlepiej jest iść w kolejności.
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Pon 19 Lis, 2012   

Popieram postulat zakupu w kolejności. Gra momentami jest ciężka nawet gdy ma się wszystkie karty wydane do danego dodatku więc wolę sobie nie wyobrażać jak się gra mając zmniejszoną pulę. Wszystko oczywiście zależy od Twojego podejścia ale jeżeli lubisz grać wg zasad i budować talie, które w miarę regularnie pokonują scenariusze możesz doświadczyć wielu frustrujących momentów.

Dodatkowo fajne w kupowaniu pełnego cyklu jest to że scenariusze łączą się tematycznie i opowiadają w miarę spójną historię.
 
     
Avael
[Usunięty]

Wysłany: Pon 19 Lis, 2012   

Napiszę trochę w innym stylu niż moi poprzednicy...

Jeżeli chcesz zmniejszyć ilość złomu karcianego, to nie kupuj wg kolejności. Niestety, dodatki posiadają sporo kart, których się nie używa. Owszem, fajnie jest mieć więcej możliwości w budowaniu talii, jednak z tego co widzę po sobie i innych graczach taka budowa oscyluje wokół jednych i tych samych kart (mimo posiadanych cyklu MP i cyklu krasnali). Z czasem zauważysz, że nie ma sensu używać większości kart z MP, bo późniejsze dodatki dostarczyły silniejsze odpowiedniki.
Twój budżet, twoja wola ;) Ale przemyśl dogłębnie.

Pozdrawiam
 
     
balint
[Usunięty]

Wysłany: Pon 19 Lis, 2012   

W Dwarrowdelf oraz kolejnych dodatkach są lepsze karty (i scenariusze) aniżeli w cyklu Mrocznej Puszczy.

Hobbita totalnie olej. Dla początkujących graczy nic tam nie ma.
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Pon 19 Lis, 2012   

To ja może jeszcze inaczej :twisted:

Dla mnie solą tej gry są Przygody, które z pomocą talii gracza przechodzimy. Oczywiście karty graczy z dodatków wszelakich wzbogacają talię (albo też talii kilka), ale to Scenariusze Przygód dostarczają emocji.

Kupowałem dodatki według kolejności i według niej przechodziłem Przygody - zawsze z kolegą. Dzięki zachowaniu kolejności byłem w stanie oceniać poszczególne Przygody i porównywać je z poprzednimi. Czasami nieznacznie zmienialiśmy talie, a czasami karty, które doszły, inspirowały nas do tworzenia talii zupełnie od nowa. Zmieniało się to bardzo plastycznie. Bardzo dużo, prawdopodobnie większość kart, które wyszły, przetestowaliśmy w różnorodnych taliach. Czasami te, które wydawały mi się słabe, kolega używał z pełnym powodzeniem w swojej talii.

Jeśli masz podstawkę, to warto żebyś kontynuował cykl Mrocznej Puszczy, gdyż jest kompatybilny z Core Setem i stanowi dobry trening przed kolejnym cyklem zapoczątkowanym przez Khazad-dum. Zagrasz pierwszy cykl, odstawisz, kupisz nowy i będziesz przeżywał zupełnie nowe Przygody w nieco zmienionej scenerii i formie (5 części scenariusza, nieśmiertelny Balrog itp.). Warto moim zdaniem iść w kolejności.
 
     
kujawiak
[Usunięty]

Wysłany: Pon 19 Lis, 2012   

Dzięki za odzew.Więc jedziemy po kolei. Pozdrawiam
 
     
stforek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 19 Lis, 2012   

Zgadzam się z oczywiście z kolegami, ale muszę dodać, że jeśli jesteś maniakiem krasnoludów, to możesz pójść w Khazad Dum i Hobbita.

Cenowo wyjdzie podobnie, a będziesz miał dwie mini-kampanie pod brodaczy. I dużo brodaczy :grin:

Ale lepiej jedź po kolei :mrgreen:

Pozdrawiam!
 
     
Tarkun
[Usunięty]

Wysłany: Wto 20 Lis, 2012   

Ja również polecam zakup dodatków w kolejności. Sam osobiście tego nie zrobiłem, a potem mocno żałowałem, że trzy przygody z cyklu krasnali leżą bezużyteczne, bo nie mam Khazad-dumu. Zresztą w miarę grania, przepraszałem się z kartami, które w pierwszej chwili wydawały mi się słabe, a po nabraniu doświadczenia wyrzucałem te pozornie wypasione. Z cyku mrocznej puszczy używam bardzo wielu kart, a z kolei z Khazad Dumu ŻADNEJ. Kwestia talii.

Kwintesencją tej gry są przygody, bo one pozwalają sprawdzić talie. Skoro nie ma się kompatybilnych przygód, to jak sprawdzić nawet najlepsze karty? :roll:
 
     
chelcho
[Usunięty]

Wysłany: Sro 21 Lis, 2012   

Mnie przygody z Dwarrowdelf dużo bardziej się podobają od tych z Mrocznej Puszczy, która wg mnie jest bardzo nierówna: szczególnie dla 1 gracza. Są przygody banalne, w które właściwie nie da się przegrać jak Polowanie na Golluma czy Martwe Bagna, ale jest też Podróż do Rhosgobel, której bez zmian w deku (sideboard-u) nie da rady przejść.
Wg mnie najlepiej kupić większe dodatki, potem Dwarrowdelf, a na końcu Mroczna Puszcza.
 
     
Longer
[Usunięty]

Wysłany: Sro 21 Lis, 2012   

Ja się zgadzam z przedmówcą. Kupić duże dodatki tak jak ja to zrobiłem. A później masz luzik kupujesz które tylko chcesz... :mrgreen:
 
     
aramir
[Usunięty]

Wysłany: Sro 05 Gru, 2012   

Też mi się wydaje że lepiej kupować same duże ewentualnie wtedy jakieś mniejsze dokupić (takie które Ci się podobają)
 
     
Drow
[Usunięty]

Wysłany: Sro 05 Gru, 2012   

Hmm, podepne sie lekko pod temat..

A co robicie z tzw saga expansion typu Hobbity? gracie kartami z tych dodatkow we wszystkich scenariuszach LOTRa, czy tylko tych rpzeznaczonych do hobbita?
 
     
schen
[Usunięty]

Wysłany: Sro 05 Gru, 2012   

Ja nie widzę przeszkód w korzystaniu z tych kart w pozostałych dodatkach.
 
     
evrard
[Usunięty]

Wysłany: Nie 16 Cze, 2013   

Witam. Ostatnio miałem przyjemność kilkukrotnie zagrać w LOTR LCG. Zastanawiam się nad zakupem własnego egzemplarza. Dawniej grywałem w M:tG i to co mi najbardziej podoba mi się w karciankach kolekcjonerskich to możliwość budowy unikalnych talii. Poza zestawem podstawowym chciałbym od razu kupić jakieś rozszerzenie. Szukałem właściwego tematu na forum i ten wydał mi się najbardziej odpowiedni aby poprosić Was o pomoc. Nie wiem czy wybrać duży zestaw czy raczej kilka mniejszych. Chodzi mi o to aby w zestawie było więcej kart graczy niż przygód. Czy jest jakiś podział liczbowy kart graczy i przygód na dany dodatek? Jest jakaś stała liczba np. 40 kart graczy i 20 przygód w małym zestawie czy jest to zależne od dodatku? Z góry dziękuje za pomoc. Jeżeli gdzieś jest podobny temat proszę mi wybaczyć zaśmiecanie forum ale nie byłem w stanie go odnaleźć.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 13