galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gratislavia?
Autor Wiadomość
Sandking

Wysłany: Czw 22 Lis, 2012   Gratislavia?

W ten weekend startuje Gratislavia - dość pokaźna impreza, która istnieje od lat. Jak to jest, że Galakta nie pojawia się na niej ze swoimi nowościami? Czy to jest tylko kwestia organizatorów żeby zaprosić jakiegoś wydawcę, czy Galakta po prostu nie interesuje się typowo planszówkową imprezą? Wydawało mi się, że tego typu impreza chyba powinna być wyżej stawiana nad ogólny konwent jakim jest Falkon (nie umniejszając oczywiście Falkonowi), choć oczywiście pewnie liczby mówią co innego. Co jednak nie zmienia faktu, że podesłanie promocyjnych egzemplarzy gier dla organizatorów nie powinno być problemem. Pamiętam jak miałem olbrzymią nadzieję zagrać w Znak Starszych Bogów, Rune Age i Menedżera Drużyny jak ukazali się rok temu (?) właśnie na Gratislavii. Ewidentnie coś tu nie gra, ale może jest drugie dno na zasadzie problemów z dogadaniem się czy coś takiego? W sumie jako konsumenta irytuje mnie, że Galakta nie stara sięo obecność na Gratislavii.

DaRKeR 
OT- Inwazja

Wysłany: Czw 22 Lis, 2012   

Na prawdę ? ludzie ogarnijcie się. Co druga osoba na tym forum jest tak roszczeniowa że się w pale nie mieści. Jak tak to nie piszecie postów, a jak już się pojawi to od razu z pretensjami, wyrzutem, skargą czy coś.

Wiesz ile imprez Planszówkowych jest w Polsce ? Prawie co 2 tygodnie się coś dzieje, co więcej Gratislavia nie jest największą. Bycie czy wspieranie każdej imprezy nie dość że jest awykonalne to jeszcze na 100% się nie opłaca.

Weźcie czasem napiszcie coś miłego i podziękujcie za coś, a nie ciągle pretensje i zarzuty.
Toż to się rzygać chce, nie dziwie się, że posty od wydawnictwa na tym forum mają tylko oficjalny charakter.

Galron 

DaRKer

Amen

Tarkun 

Trzeba może ruszyć swoją szanowną, i pojechać na taki festiwal czy konwent, gdzie Galakta się wystawia, i tam spróbować pograć w różne pozycje. Ja też bym chciał, żeby wydawnictwo przyjechało do mnie do domu z gierkami, ale się z tym nie afiszuję i nie truję dupy.

Sandking

Dziękuję Galakcie swoimi pieniędzmi, zupełnie nie wiem skąd w was tyle agresji na coś takiego. Wydawało mi się, że zwrócenie na coś takiego uwagi może wywołać sensowną dyskusję i może zwrócić uwagę Galakty na to, ale widzę, że od razu działa wystawiacie. Ale ok, widzę, że trzeba dziękować i ołtarze budować...

Swoją drogą jestem ciekaw gdzie są duże imprezy planszówkowe co dwa tygodnie... Wydaje mi się też, że wspieranie takich imprez jest wykonalne i sensowne, już nie mówiąc o tym, że rażenie swoimi produktami jest o wiele większe na żywo niż przez internet, co przekłada się na sprzedaż.

I jeszcze jedno - generalizowanie jest bardzo słabym argumentem, że "wszyscy trują dupę". Lepiej może odnieść się do konkretnego przypadku niż zrównywać kogoś z innymi postami.

Crane

Sandking napisał/a:
Swoją drogą jestem ciekaw gdzie są duże imprezy planszówkowe co dwa tygodnie...

Masz rację, takie duże imprezy teraz to już co tydzień, a nie co dwa tygodnie : 17-18 listopada Gramy w Gdańsku, 24-25 listopada Gratislavia we Wrocławiu i Łódzki Port Gier w Łodzi, 1-2 Grudnia Pionek w Gliwicach.

A tak serio to nie będzie dostępnych do grania żadnych gier z Galakty (znaczy wydane przez Galaktę, a nie wysłane do organizatora) ?

jaszczomb 

Inne wydawnictwa jakoś sobie radzą i są na prawie wszystkich konwentach - Rebel.pl, Portal czy Bard są tego znakomitym przykładem...

Sandking

Wysłany: Pią 23 Lis, 2012   

Crane napisał/a:
Sandking napisał/a:
Swoją drogą jestem ciekaw gdzie są duże imprezy planszówkowe co dwa tygodnie...

Masz rację, takie duże imprezy teraz to już co tydzień, a nie co dwa tygodnie : 17-18 listopada Gramy w Gdańsku, 24-25 listopada Gratislavia we Wrocławiu i Łódzki Port Gier w Łodzi, 1-2 Grudnia Pionek w Gliwicach.

A tak serio to nie będzie dostępnych do grania żadnych gier z Galakty (znaczy wydane przez Galaktę, a nie wysłane do organizatora) ?

Daruj sobie ironię - dobrze wiesz, że chodzi o imprezy w skali roku, a nie natłok w jednym momencie. I dobrze też wiesz, że chodzi o promocję nowych tytułów, na który wydawałoby się największy boom powinien być. Wydawało mi się, że promocja takiego Descenta na niedługo przed świętami jest dość dobrym pomysłem.

Gry Galakty oczywiście są, ale są to kopie organizatorów. To nie jest poważna promocja, a Gratislavia nie jest imprezą, która jest jakimś zaskoczeniem w terminarzu imprez i przyciąga raczej sporo osób.

D.W.
Galakta

Wysłany: Pią 23 Lis, 2012   

W miarę możliwości wspieramy wybrane imprezy. Fundujemy nagrody, przeznaczamy gry do grania czy tez je wypożyczamy.

Do nas z prośbami o gry na pokazy, nagrody, demonstracje, recenzje itd. zgłasza się tyle osób, że ciężko to jest zliczyć. Zatem musimy po prostu wybierać, którą mocniej wspierać a której np. wypożyczyć tylko gry a której zwyczajnie odpowiedzieć, że w chwili obecnej nic nie możemy pomóc.

Nie ma możliwości abyśmy to robili przy okazji każdej imprezy. Nasze gry w większości to są bardzo drogie produkty wydawane w niewielkich nakładach. Nie możemy rozdać więcej gier niż sprzedać…

Swoją drogą jeśli chodzi o wspomnianą Gratislavię dyskusja jest bezprzedmiotowa. Z tego co wiem nikt do nas nie zgłosił się do nas w tej sprawie. Nie wiem co prawda czy wsparlibyśmy tę imprezę ale na pewno można byłoby wypożyczyć gry.

Odpowiedz do tematu