galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakup gry - pomoc
Autor Wiadomość
zuroslawski
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Lis, 2012   Zakup gry - pomoc

Witam

Zastanawiam się nad zakupem tej gry pod choinkę jednak nie jestem pewny czy nie będzie zbyt trudna. Do tej pory z przygodówek, miałem styczność jedynie z Talismanem do którego posiadam parę dodatków. Prosiłbym także o opinie która z tych gier jest bardziej grywalna bo na tym też mi bardzo zależy.
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Lis, 2012   

Witam

Trzeba się rozwijać, a nie żyć samym Talismanem ;) Nie wiem jak trudnością ogarnięcia Descent, ale zawsze w razie problemów możesz dopytać się na forum. Jeśli kręcą Cię głównie przygodówki to Runebound może Ci podejść. Może warto się zmierzyć z Władcą Pierścieni LCG? Sprawdź, czy w Twojej miejscowości jest jakaś wypożyczalnia gier planszowych, zawsze można wypożyczyć i pograć, żeby zobaczyć przed zakupem, czy akurat ten tytuł podpasuje.
 
     
Tarkun
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Lis, 2012   

Wszystko zależy od Twojej planszówkowej ekipy i od ilości osób przy stole (a także czasu na granie). Jeżeli masz dużo czasu na pykanie - bierz Descenta. Niby można "na szybko" rozegrać pojedynczą przygodę, ale jest to jakieś takie wybrakowane i niepełne. Gra rozwiją skrzydła przy kampanii, a na tą trzeba mieć już dobrych KILKAnaście godzin. W Talizmana grałem, wydaje mi się nudny (brak mi spojrzenia sentymentalnego), a napewno jest banalny przy Descencie.

Runebounda też mam, też nie jest to krótka gierka, ale można rozegrać całą grę w jeden wieczór. Plusem są dodatki za 50zł, które wprowadzają dużo świeżości. Jeśli lubisz przygodę - super jest również Horror w Arkham.
 
     
Drow
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Lis, 2012   

Ja bym polecil takze gry spod znaku D&D Adventure System - czyli Castle Ravenloft, Wrath of Ashardalon czy Legend of Drizzt.
Wszystkie sa po angielsku, wiec trzeba choc troche znac jezyk, ale wszystkie sa swietnymi dungeon crawlerami, z wieloma scenariuszami, no i gra jest w pelni kooperacyjna - nie ma kogos takiego jak Mistrz Gry/Mroczny Wladca/Straznik Tajemnic - czyli tego "zlego" gracza. Zasady sa dosc proste, zas podziemia sa budowane lsowo z kafelkow, a wiec ten sam scenariusz moze miec zupelnie rozny rozklad podziemi praktycznie za kazdym razem.
 
     
Galron
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Lis, 2012   

A ja ze swojej strony mogę polecić naszą rodzimą grę, która dopiero nie dawno ujrzała światło dzienne, a mianowicie Robinson Crusoe Adventure on the Curse Island. Produkcja Ignacego Trzewiczka i wydana przez Portal. Jest to gra przygodowa kooperacyjna, ale trochę inna od większości pozycji jakie są na rynku. Zaletą gry jest mnogość decyzji jakie gracze muszą podejmować podczas gry oraz ciekawe mechanizmy w grze dość podobne do agricoli, ale jednak różniące się. Dodatkowym atutem gry jest jej regrywalność, oraz 6 misji jakie gracze mają do dyspozycji. Zainteresowanych zapraszam na stronę portalu.
 
     
zuroslawski
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Lis, 2012   

Troszkę się napaliłem na zakup Descenta, ale widzę że wszyscy mi odradzacie zakupu, z tym że dorzuciliście mi jeszcze parę tytułów i teraz mam większy mętlik w głowie co kupić. A ja pytałem tylko jak Descent wypada na tle Talismana, czy będe zadowolony jeśli go kupie, a nie będe musiał odstawić go na półkę bo nie będe wiedział o co chodzi w zasadach. Ekipa do gry się znajdzie, także z tym nie ma problemu.
 
     
Drow
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Lis, 2012   

Ja ci absolutnie nie odradzam Descenta :)
 
     
Tarkun
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Lis, 2012   

Z tego co czytam, to nikt Tobie nie odradzał Descenta :P Jeśli masz ekipę - kupuj, gra jest tego warta bez dwóch zdań. Na tle Talizmana jest tam o wiele więcej decyzji do podjęcia, także gra jest bardziej emocjonująca, a przy tym ciągle sam tam nieśmiertelne rzuty kością. Instrukcja jest bardzo przystępnie napisana, także nie będziesz miał problemów z ogarnięciem. :wink:
 
     
tygrys
[Usunięty]

Wysłany: Sro 28 Lis, 2012   

Poza tym przecież możesz przeczytać instrukcję przed zakupem, jest na stronie Galakty i zobaczyć, czy ogarniesz zasady.
 
     
bookworm
[Usunięty]

Wysłany: Sro 28 Lis, 2012   

zuroslawski napisał/a:
Troszkę się napaliłem na zakup Descenta, ale widzę że wszyscy mi odradzacie zakupu, z tym że dorzuciliście mi jeszcze parę tytułów i teraz mam większy mętlik w głowie co kupić. A ja pytałem tylko jak Descent wypada na tle Talismana, czy będe zadowolony jeśli go kupie, a nie będe musiał odstawić go na półkę bo nie będe wiedział o co chodzi w zasadach. Ekipa do gry się znajdzie, także z tym nie ma problemu.


Nikt Ci nie odradził zakupu. Nie rozumiem zresztą po co Ci podają inne tytuły. Descent nie jest bardzo skomplikowany, a w kategorii przygoda/ fantasy to najlepsza gra na rynku (3 miejsce na BGG w kategorii "adventure", a gra tyle co wyszła). Ze swojej strony powiem tak: przez lata grałem w "MM" wydawanego jeszcze przez Sferę - dopiero jakiś czas temu przyciągnęło mnie znowu do gier przygodowych. Najpierw "Talisman" - okazało się, że stosunkowo słaba interakcja i duża losowość mi mocno przeszkadzają i gra mi się nieco znudziła, chociaż była pięknie wydana. Potem spróbowałem wspomnianego gdzieś wyżej "Legend of Drizzt", i gra okazała się nieco zbyt prosta, choć i tak lepiej zbalansowana niż inne gry z serii... Przeszkadzało mi mechaniczne "gracze vs. plansza" i cała zabawa była w sumie nieco nudnawa.

Gorąco polecam zakup Descenta! Długo przeglądałem różne planszówki przygodowe/ fantasy i uważam, że druga edycja Descenta jest obecnie NAJLEPSZĄ grą z tej kategorii, a z pewnością na tle wszystkich jakie w ogóle widziałem (a długo szukałem - przeglądałem też masę recenzji, filmów z gameplayu różnych gier na youtube, etc.). Nie żałuję ani grosza wydanego na ten tytuł.
Trzeba do niej minimum 2 graczy, ale zabawa jest znacznie ciekawsza, losowość przeszkadza znacznie mniej, a interakcji jest znacznie więcej niż w innych tytułach. Zasady są moim zdaniem dosyć proste, wystarczy czytać ze zrozumieniem. Fabularnie jest tutaj OGROM klimatu: na forum BGG już są tworzone kolejne scenariusze zrobione przez graczy. A w kwestiach problematycznych (nie jest ich wiele) zawsze jest niniejsze forum.
 
     
zuroslawski
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Lis, 2012   

Dzięki wielkie za odpowiedź. Takiej właśnie odpowiedzi oczekiwałem. Konkretnej. Wiem że nikt mi descenta nie odradzał ale napisałem tak ponieważ zapytałem na forum tylko i wyłącznie o ten tytuł, czy warto go kupić, a zamiast konkretnej odpowiedzi otrzymałem propozycję zakupu 1000 tytułów, o których w ogóle nie słyszałem.

W takim razie zbieram pieniążki, żebym mógł dostać co nie co pod choinkę :grin:
 
     
Drow
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Lis, 2012   

zuroslawski napisał/a:
(...)otrzymałem propozycję zakupu 1000 tytułów, o których w ogóle nie słyszałem.

Dzieki temu wiesz o tych 1000 tytulach, ktore w przyszlosci moga cie zainteresowac lub nie.
Na Talismanie swiat sie nie konczy.
 
     
Tarkun
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Lis, 2012   

Polecam Tobie artykulik, jak przeczytasz cały to zrozumiesz o co chodzi z tymi wszystkimi grami :P

http://www.gamesfanatic.p...pytania-i-rady/
 
     
Ajgor
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Lis, 2012   

zuroslawski napisał/a:
Dzięki wielkie za odpowiedź. Takiej właśnie odpowiedzi oczekiwałem. Konkretnej. Wiem że nikt mi descenta nie odradzał ale napisałem tak ponieważ zapytałem na forum tylko i wyłącznie o ten tytuł, czy warto go kupić, a zamiast konkretnej odpowiedzi otrzymałem propozycję zakupu 1000 tytułów, o których w ogóle nie słyszałem.

W takim razie zbieram pieniążki, żebym mógł dostać co nie co pod choinkę :grin:


Jednoznaczna odpowiedź brzmi: Zbieraj pieniądze i kupuj! :mrgreen: Sam wychowałem się na Magii i Mieczu, a Descent to pozycja obowiązkowa dla takich jak ja. :razz:
 
     
Solmath
[Usunięty]

Wysłany: Sob 01 Gru, 2012   

Jak sądzicie, czy jest sens kupować Descenta, skoro jestem świeżo po nabyciu Posiadłości Szaleństwa? Obie gry posiadają ten sam mechanizm jednego gracza przeciwko reszcie (oraz budowę planszy z kafli), więc zastanawiam się czy nie będą do siebie zbyt podobne...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 14