galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie od początkującego
Autor Wiadomość
thorgal83
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Gru, 2014   

Kurde, pomóżcie !

Czy pierwszy scenariusz z Khazad-Dum jest faktycznie taki ciężki? Czwarte podejście skończyło się porażką... już sama pierwsza karta Wyprawy to masakra. Wschodnia Brama uniemożliwia walkę z wrogami, a jak się trafi jeszcze Straszliwy Uskok (czy jakoś tak) to grę można zacząć od nowa. Trzeci etap bez możliwości dobierania zasobów też potrafi pozamiatać wszystko.

Pierwsze dwa podejścia skończyły się już na samej Wschodniej Bramie, bo na początku Wyprawy wykłada się po karcie na gracza z TS i w tej samej rundzie przy fazie Wyprawy wychodzą kolejne. Trzecie podejście skończyło się właśnie na wspomnianym Uskoku, który ma Punktów Wyprawy tyle ile jest postaci w grze, co czyni kartę tak przekozaczoną jak Łowcy z Mordoru w Polowaniu na Golluma. A teraz załatwił nas trzeci etap Wyprawy z brakiem możliwości dobierania zasobów, bo drużyna została częściowo przetrzebiona przez patrol goblinów.

Wy też mieliście takie problemy z tym scenariuszem ? Czy może ja gram jakoś źle ?
 
     
Papkin33
[Usunięty]

Wysłany: Pią 05 Gru, 2014   

Witam!
Mam nowe pytanie. Czy jeżeli mam dwóch Aragornów czy Glorfindeli z różnych stref to mogą oni być jednocześnie w grze ? Np. zielony (wiedza) i niebieski (duch) Glorfindel ? I jeżeli tak to czy mogą być u tego samego gracza ? Ja osobiście uważam, że nie ale wolę się dopytać bardziej doświadczonych graczy. Pozdrawiam !
 
     
nakano
[Usunięty]

Wysłany: Pią 05 Gru, 2014   

Tak to się nie da. Instrukcja, strona 8.


http://galakta.pl/download/LOTR_LCG_instrukcja.pdf
 
     
maclis
[Usunięty]

Wysłany: Pią 05 Gru, 2014   

thorgal83 napisał/a:
Kurde, pomóżcie !

Czy pierwszy scenariusz z Khazad-Dum jest faktycznie taki ciężki? Czwarte podejście skończyło się porażką... już sama pierwsza karta Wyprawy to masakra. Wschodnia Brama uniemożliwia walkę z wrogami, a jak się trafi jeszcze Straszliwy Uskok (czy jakoś tak) to grę można zacząć od nowa. Trzeci etap bez możliwości dobierania zasobów też potrafi pozamiatać wszystko.

Pierwsze dwa podejścia skończyły się już na samej Wschodniej Bramie, bo na początku Wyprawy wykłada się po karcie na gracza z TS i w tej samej rundzie przy fazie Wyprawy wychodzą kolejne. Trzecie podejście skończyło się właśnie na wspomnianym Uskoku, który ma Punktów Wyprawy tyle ile jest postaci w grze, co czyni kartę tak przekozaczoną jak Łowcy z Mordoru w Polowaniu na Golluma. A teraz załatwił nas trzeci etap Wyprawy z brakiem możliwości dobierania zasobów, bo drużyna została częściowo przetrzebiona przez patrol goblinów.

Wy też mieliście takie problemy z tym scenariuszem ? Czy może ja gram jakoś źle ?


Na wschodnią bramę nie działają ŻADNE efekty kart, więc Straszliwy Uskok również na nią nie wpłynie. Patrz instrukcja do Khazad-Dum strona 2. Jeśli chodzi o sam scenariusz, to nie należy on do najłatwiejszych, głównie z powodu konieczności posiadania kart mocno popychających wyprawę oraz takich służących do walki z potworami. Nie wiem też ile masz dodatków, bo jeśli to twój jedyny to nie dziwię się, iż masz problem (czym więcej dodatków, tym więcej kart gracza). 4 porażki pod rząd? Jak na ta grę to nie dużo (tu nawet kilkanaście pod rząd się zdarza). Jednakże, jeśli przegrywasz 4 razy z rzędu, to zastanowiłbym się nad zmianą bohaterów i/ lub części kart w talii.
 
     
Martinelli
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Lis, 2017   

Czy karty Wydarzeń odrzucam co rundę?
 
     
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Pon 13 Lis, 2017   

Jakich wydarzeń?
 
     
Sigismond
[Usunięty]

Wysłany: Sro 10 Sty, 2018   

Kilka dni temu udało mi się pokonać ten pierwszy scenariusz. Też się męczyłem.
Grałem Dain, Gloin i Bifur.
Dowódca patrolu zabił mi Daina (karta cienia +3 do walki dla goblina - skandal!) i ostatni etap miałem pod górkę dosłownie, 3 tury wchodziłem, bałem się o uskoki, ale w końcu o włos wszedłem (zadecydowały 1 stópki, 6 punktów wyprawy i wyciągnąłem obszar z 5 puntami zagrożenia).

Używałem kart z "powrotu do mrocznej puszczy" - neutralna karta co przerzuca karty Spotkań z powrotem na wierzch talii - polecam do solo decków (dzięki tym kartom zrobiłem też solo powrót do mrocznej puszczy).
 
     
zio
[Usunięty]

Wysłany: Wto 20 Mar, 2018   Wielka leśna pajęczyna

Pierwsza gra i taki problem:

I runda
Obszar Wielka leśna pajęczyna jest aktywny i udaje się na nim umieścić jeden żeton postępu.

II runda
Gracz (gra solo) nie przydziela bohatera, aby go wyczerpać i odbyć podróż na ten obszar.

III runda
Czy karta ponownie wraca do strefy przeciwności i staje się obszarem nieaktywnym?
 
     
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Wto 20 Mar, 2018   

Coś zupełnie mieszasz.

Są dwie osobne fazy: Wyprawy i Podróży.

W fazie wyprawy przydzielasz bohaterów i "walczysz" z zagrożeniem w strefie przeciwności. Możesz przegrać i podnieść sobie zagrożenie na liczniku, albo wygrać i zyskać żetony postępu.

W fazie podróży jedyne co robisz, to zgarniasz jeden obszar ze strefy przeciwności, jeśli jeszcze nie masz innego aktywnego. Obszar pozostaje tam, aż położysz na nim odpowiednią liczbę żetonów lub inny efekt go przeniesie.
 
     
zio
[Usunięty]

Wysłany: Wto 20 Mar, 2018   

Dzięki za szybki odzew!

Czyli tekst z karty "aby podróżować na ten obszar, trzeba wyczerpać 1 boh." dotyczy tylko aktywacji obszaru, który pozostaje aktywny do momentu zdobycia 2 żet. postępu, tak?
Bohater delegowany do tej podróży w fazie odpoczynku normalnie wraca i nie jest już wyczerpany, tak?
 
     
inzkulozik2
[Usunięty]

Wysłany: Wto 20 Mar, 2018   

2 x TAK ;)
 
     
zio
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Mar, 2018   

1. Atak niebroniony. Wszystkie obrażenia zostają przydzielane dowolnemu bohaterowi i jego obrona nie jest w ogóle rozpatrywana, tak?

2. karta Aragorna - w momencie przydzielania w fazie wyprawy wyczerpujemy go i płacimy 1 żeton z puli zasobów. To jest to przygotowanie, tak?
 
     
inzkulozik2
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Mar, 2018   

2 x TAK
Aragorna przygotowujemy za żeton trochę w ciemno, a nóż*widelec, ja to przynajmniej tak rozumiem
 
     
zio
[Usunięty]

Wysłany: Sro 28 Mar, 2018   

@inzukulozik2
Dzięki! Będę dalej się przebijać, pewnie pojawią się jeszcze wątpliwości.
 
     
zio
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Kwi, 2018   Starcie u stóp Samotnej Skały

Czy karta Pochwycony może zostać anulowana przez Eleanorę?

Frodo Baggins - ma mieć przydzielone 3 obrażenia. Można podnieść o 3 poziom zagrożenia, czy też Frodo ginie, ponieważ 3 obr. przekraczają jego wytrzymałość?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 13