galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie od początkującego
Autor Wiadomość
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Sty, 2014   

Nie bardzo rozumiem co napisałeś.

Domyślam się, że to efekt karty wyprawy z Khazad-Dum.

Jeśli tak, to standardowo odkrywasz 2 karty (2 graczy), a potem dodatkowo jeszcze 2, ale z tej drugiej dwójki tylko umieszczasz przeciwników w SP, resztę odrzucasz.
 
     
manutdiek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Sty, 2014   

Radziol88 napisał/a:
Nie bardzo rozumiem co napisałeś.

Domyślam się, że to efekt karty wyprawy z Khazad-Dum.

Jeśli tak, to standardowo odkrywasz 2 karty (2 graczy), a potem dodatkowo jeszcze 2, ale z tej drugiej dwójki tylko umieszczasz przeciwników w SP, resztę odrzucasz.
.


Czyli zle gralem:) brat zle zrozumial zapis tej karty i zamiast dobierac 2 karty to dobieralismy 4. To byl hardcore nie do przejscia misja:)
 
     
pattom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 17 Sty, 2014   

Czołem,

mamy kartę "Brzęczyrogi" gdzie napisane jest:

Wymuszony: Kiedy Brzęczyrogi wchodzą z tobą w zarcie, zadają 5 punktów obrażeń jednemu kontrolowanemu przez ciebie bohaterowi.

Rozumiem, że normalnie odejmuję siłę obrony (tarcza) danego bohatera po czym zadaję mu pozostałe odbrażenia w postaci ran ?
 
     
schen
[Usunięty]

Wysłany: Pią 17 Sty, 2014   

Nie, postać się w tym momencie nie broni, po prostu nakładasz obrażenia. (Dla większości bohaterów bez żadnych dopałek jest to śmierć na miejscu :P )
 
     
pattom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 17 Sty, 2014   

aha... :D

a jeszcze pytanie o kartę "Szybkie Uderzenie".

Jak odpalam akcię tej karty to nie musimy rozpatrywać karty cienia jeśli wróg padnie od ataków wybranego bohatera, którego wyczerpujemy ?
Ostatnio zmieniony przez pattom Pią 17 Sty, 2014, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Pią 17 Sty, 2014   

pattom napisał/a:
a jeszcze pytanie o kartę "Szybkie Uderzenie".

Jak odpalamu akcię tej karty to nie musimy rozpatrywać karty cienia jeśłi wróg padnie od ataków wybranego bohatera, którego wyczerpujemy ?

Cień rozpatruje się tylko podczas ataku Wroga, więc nie musisz.
 
     
Tyberionis
[Usunięty]

Wysłany: Sro 22 Sty, 2014   

Jest jakiś wideoporadnik do WP po polsku ? ,chodzi mi o całą rozgrywkę np jednego scenariusza.
 
     
uday
[Usunięty]

Wysłany: Sro 22 Sty, 2014   

Z całą rozgrywką się nie spotkałem, ale wideorecenzenci (przynajmniej niektórzy) pokazują jak przebiega 1 runda (z grubsza). No i to chyba tyle...
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Pią 24 Sty, 2014   

Niestety jest faktycznie z tym bardzo kiepsko. Wziąłem się za tłumaczenie swojego poradnika dla początkujących graczy z BGG i okazuje się że kilka istotnych porad musi wylecieć bo materiały nie mają odpowiednika PL.

Natomiast mimo wszystko polecam spojrzenie na http://www.youtube.com/pl...691E24FD7613341 - być może nawet bez zrozumienia wszystkiego da się coś z tego wynieść (trzeba tylko uważać bo autor robi kilka błędów w grze a wyjaśnia je później tylko po angielsku).
 
     
jakubisko
[Usunięty]

Wysłany: Pon 14 Kwi, 2014   

Witam wszystkich,
jako, że jestem świeżakiem w WP po pierwszej rozgrywce od razu nasunęło mi się kilka pytań.

Czy kartę "szybkie uderzenie" mogę wykorzystać tuż po punkcie pierwszym (wybranie wroga) fazy Walka ?
Czyli wybieram wroga który ma mnie zaatakować i go wykorzystuję kartę szybkie uderzenie do
zadania ciosu ?

Wybrałem sferę taktyki, czy nie lepiej byłoby grać kilkoma sferami ?
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Pon 14 Kwi, 2014   

jakubisko napisał/a:
Witam wszystkich,
jako, że jestem świeżakiem w WP po pierwszej rozgrywce od razu nasunęło mi się kilka pytań.

Czy kartę "szybkie uderzenie" mogę wykorzystać tuż po punkcie pierwszym (wybranie wroga) fazy Walka ?
Czyli wybieram wroga który ma mnie zaatakować i go wykorzystuję kartę szybkie uderzenie do
zadania ciosu ?

Wybrałem sferę taktyki, czy nie lepiej byłoby grać kilkoma sferami ?

Tak, szybkie uderzenie używasz zanim wróg zaatakuje (oczywiście możesz po, ale to nie ma większego sensu).

Dobrze jest mieszać sfery - talie dają większe możliwości, ale i trudniej jest zagrywać karty z poszczególnych sfer, bo żetony są rozłożone na więcej sfer.
 
     
jakubisko
[Usunięty]

Wysłany: Wto 15 Kwi, 2014   

Dziękuję za informacje.
Kolejne pytanie, jeżeli nie uda mi się zlikwidować wroga i pozostaje on w zwarciu do następnej rundy to sumuję jego punkty zagrożenia do nowo odkrytych kart ?
 
     
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Wto 15 Kwi, 2014   

Nie, zagrożenie liczysz tylko ze strefy przeciwności.
 
     
maclis
[Usunięty]

Wysłany: Czw 05 Cze, 2014   

Czy po zagraniu Namiestnika Gondoru i użyciu go, mogę natychmiast wydać uzyskane zasoby na wystawienie sprzymierzeńca lub dodatku?
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Pią 06 Cze, 2014   

maclis napisał/a:
Czy po zagraniu Namiestnika Gondoru i użyciu go, mogę natychmiast wydać uzyskane zasoby na wystawienie sprzymierzeńca lub dodatku?

Oczywiście :grin:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 14