galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Faramir
Autor Wiadomość
arkady1974
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Sty, 2013   Faramir

Witam,
akcja na Faramirze:
'Wyczerp F aby wybrać gracza. Do końca tej fazy każda postać kontrolowana przez tego gracza dostaje +1(woli).'

1. Czy mogę korzystać z tej akcji, gdy przydzielę faramira do wyprawy?
1a. jeżeli 1 to prawda, czy dotyczy to samego faramira, który będzie miał +3 woli?

Z góry dzięki,
A
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Sty, 2013   Re: Faramir

arkady1974 napisał/a:
akcja na Faramirze:
'Wyczerp F aby wybrać gracza. Do końca tej fazy każda postać kontrolowana przez tego gracza dostaje +1(woli).'

1. Czy mogę korzystać z tej akcji, gdy przydzielę faramira do wyprawy?
1a. jeżeli 1 to prawda, czy dotyczy to samego faramira, który będzie miał +3 woli?

Tak, ale tylko pod warunkiem, że po wyczerpaniu i przydzieleniu Faramira do Wyprawy, przygotujesz go ponownie, gdyż żeby odpalić jego zdolność, musisz go wyczerpać ponownie.
 
     
balint
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Sty, 2013   

1. Faramira musisz wyczerpać, czyli nie możesz go przydzielić do wyprawy.
2. za to Faramir może dać nawet +8 do wyprawy (jeśli osiem postaci będzie na wyprawie).

pozdrawiam
Balint
 
     
Dunhren
[Usunięty]

Wysłany: Wto 19 Lis, 2013   

1. Musisz wyczerpać Faramira jeśli użyjesz zdolności
1a - skoro Farek nie został przydzielony do wyprawy to jego samego to nie dotyczy.
 
     
Martinelli
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Paź, 2014   

Wybaczcie jeżeli pytanie wyda się głupie, ale dopiero zaczynam grać we Władcę :)
Dlaczego przydzielenie do wyprawy nie wyczerpuje Faramira? Byłem pewien, że postci przydzielane do wyprawy są wyczerpane.
Dlaczego Faramir może dać max. +8 do wyprawy? Czy nie można przydzielić więcwj postaci?
 
     
AndO3131
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Paź, 2014   

Cytat:
Dlaczego przydzielenie do wyprawy nie wyczerpuje Faramira? Byłem pewien, że postaci przydzielane do wyprawy są wyczerpane.

Przydzielenie do wyprawy oczywiście wyczerpuje Faramira.

Cytat:

Dlaczego Faramir może dać max. +8 do wyprawy? Czy nie można przydzielić więcej postaci?

Oczywiście można przydzielić ich więcej.
 
     
Martinelli
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Paź, 2014   

Czy wyczerpanie Faramira poprzez przydzielenie go do wyprawy wystarcza do aktywowani jego zdolności? Ktoś wyżej napisał, że wtedy trzeba go przygotować i wyczerpać ponownie...
 
     
Samanar
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Paź, 2014   

Martinelli napisał/a:
Czy wyczerpanie Faramira poprzez przydzielenie go do wyprawy wystarcza do aktywowani jego zdolności? Ktoś wyżej napisał, że wtedy trzeba go przygotować i wyczerpać ponownie...


Wykorzystanie dowolnej akcji z karty 'kosztuje' jedyną akcję jaką dana jednostka posiada (wyjątek: Odpowiedź - ta zachodzi kiedy zostaną spełnione warunki). Summa summarum - albo idziesz na wyprawę Faramirem za 2 punkty albo pozwalasz mu bić w bębny, palić fajkę pokoju czy co tam wyprawia żeby zagrzewać do boju innych członków drużyny.

Dodatkowo - zupełnie subiektywna opinia. Wiem, że zgodnie z oficjalnym fakiem ( :P ) możliwa jest sytuacja przydzielenia postaci (Faramira) do wyprawy a potem wykorzystanie jego zdolności po uprzednim przygotowaniu go inną kartą ALE osobiście unikam takich zagrywek. Po prostu nie pasuje mi to tematycznie i jakoś się gryzie z ogólnym założeniem, że w określonym momencie można być w jednym miejscu i robić określoną rzecz. Także jeżeli obrona a potem atak jest jak najbardziej w porządku bo następują po sobie to jednak sytuacja kiedy w ciągu jednej fazy (czyli przyjmując, że badamy obszar to postacie spędzają tam powiedzmy, kilka godzin czasu 'wewnątrz' gry) ktoś bada góry a jednocześnie siedzi w obozie i śpiewa ku pokrzepieniu serc jakoś tak mi zwyczajnie śmierdzi :lol: .
 
     
uday
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Paź, 2014   

Przecież może iść z resztą postaci i jednocześnie zagrzewać ich do działania gadką, prawda?

Poza tym, jeśli ma się możliwość przygotowania Faramira, to zazwyczaj lepiej jest go wykorzystać do wykonania swojej akcji po raz drugi, niż po prostu przydzielić go do wyprawy.
 
     
Martinelli
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Paź, 2014   

Czyli grałem źle.
Rozumowałem, że skoro wysłanie na wyprawę wyczerpuje postać, a Faramir ma na karcie napisane" wyczerp, aby..." to można go wyczerpać w dowolny sposób
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 14