galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
No nareszcie wychodzi... :)
Autor Wiadomość
Vasquez21
[Usunięty]

Wysłany: Pią 26 Maj, 2006   No nareszcie wychodzi... :)

No nic ja już się nie mogę doczekać przedsprzedaży :) ...

Zakładam panie D.W., że to znaczy, iż mniej więcej zna pan datę kiedy gra trafi na półki... czy molgibyśmy ją również poznać ? :>
 
 
gr8
[Usunięty]

Wysłany: Pią 26 Maj, 2006   

Wszystko fajnie, ale w sklepie galakty nie widac runebound'a. Jak mam poznac numer konta bankowego galakty, co by pieniadze wplacic?

EDIT: Juz wiem co i jak. Przeczytalem ponownie newsa. :P
Ostatnio zmieniony przez gr8 Pią 26 Maj, 2006, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Krionah
[Usunięty]

Wysłany: Pią 26 Maj, 2006   

Czytanie ze zrozumieniem to trudna sztuka :wink: Przedsprzedaż rozpocznie się od poniedziałku i wtedy też znajdziesz w sklepie Runebounda oraz konto :roll:
 
 
Krystian
[Usunięty]

Wysłany: Sob 27 Maj, 2006   

Ja natomiast mam ważne dla mnie pytanie.
Jak wiemy wersja 2 Runebounda wg. komentarzy z zagranicy została wykonana trochę "lipniej". Między innymi naklejki na kostkach. W USA dostępny jest zestaw dodatkowych kostek do Runebouda, które można dokupić gdy stare się zniszczą. Czy w Polsce, u nas też tak będzie? Cena gry w usa to 49$ czyli u nas prawidłowo te 149 zł. Pakiet kostek kosztuje tam 1$ więc u nas taka paczuszka chyba 6 kostek mogła by być za 3 złote, najlepiej teraz żeby zamówić wraz z przdpremierą. Druga sprawa, czy w sytuacji dobrej sprzedaży będą tłumaczone kolejne dodatki? Czas najwyższy póki nie wyjdzie Runeboud 3rd :P I jeszcze ostatnie pytanie, polska wersja jest drukowana u nas, to skoro mamy mniejsze koszty produkcji poza licencją, to może te karty, żetony, itp. na które tak narzekają w zagranicy zrobić troszkę lepiej, na minimum poziome Runebounda 1st. Pozdrawiam.
 
 
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 27 Maj, 2006   

Jeśli tylko gra zdobędzie pewną popularność to oczywiście wydamy kolejne dodatki. Jak widać po przykładzie Dungeoneera nie zostawiamy gier bez kontynuacji.

Jeśli chodzi o kostki to są takie same jak w wersji angielskiej 2 edycji. Bo to są te same kostki. Jeśli chodzi o zakup dodatkowych to w przyszłości pewnie będzie taka możliwość.

Jakość kart jest taka sama jak Dungeoneera nie licząc oczywiście mniejszego wymiaru.

Co do mniejszych kosztów… To jest coś co stało się mitem a niestety jest niezgodne z prawdą. Koszty są bardzo zbliżone.
Dlatego gry produkowane w Polsce będą miały taką samą cenę jak na zachodzie, oczywiście o ile będą chciały utrzymać zbliżoną jakość. Nie dotyczy to tylko gier na licencji ale także gier od początku wymyślonych i wyprodukowanych w naszym kraju.
 
 
Krystian
[Usunięty]

Wysłany: Sob 27 Maj, 2006   

Czyli niestety będą te nieszczęsne naklejki na kostkach. Chciałbym tylko jak najszybszą możliwość ich kupna. Najlepie z jednoczesną wysyłką gry w czerwu :D

Oczywiście podejrzewam, że cena produkcji jest na zbliżonym poziomie. Myślę, tylko, że koszty niższej choćby trochę produkcji pokrywa licencja. Dlatego jak w tak drogiej grze jak na Polske (nowy heroes V pc będzie tańzzy :P ) liczymy na SUPER jakość ;)

Poprostu się boję, że naklejki odpadną, zadrapią się z kostek. W zwykłym sklepie będzie ciężko dostać, a zamiawiać kostkiza 3 zeta z przesyłką np. 5 zł to przesada :P Chciałbym drugi komplet odrazu z grą

Co do kart mam nadzieje, że będą dobre. Jakie są w dungeonerze nie wiem. Wiem tylko, że na forach angielskich mówili o gorszej jakość wersji drugiej, o ile kostki macie chyba od nich to druk u nas można doszlifować. :p


Możecie podać jakie wymiary ma plansza do gry?
I czy warto kupować koszulki do kart, czy karty są na tyle
ochronione, że nie trzeba?
 
 
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 27 Maj, 2006   

Kostki nie powinny się zetrzeć. O ile pamiętam był z tym kłopot w pierwszej edycji bo tam na ściankach były nie naklejki a druk. I to miało tendencję do ścierania się. Dlatego zrobili naklejki.
Co do kostek to oczywiście można sobie wymarzyć inne ale są jakie są. Tego nie możemy poprawić.

Karty są robione przez specjalistyczną firmę. Na takim papierze karcianym jak są robione wszelkie karty koekcjonerskie i nie tylko.
Natomiast w angielskim Runebound sa karty na bardzo grubym materiale. Osobiście mnie on troche denerwuje bo jest aż za gruby i to może być zarzutem właściwie. A dla innych może być atutem.

Kostek nie ma co zamawiać dodatkowych bo nie mamy w tej chwili zapasowych. Jak jednak pisałem nie powinny się scierać.

Plansza około 56 cm x 56 cm.
 
 
Krystian
[Usunięty]

Wysłany: Nie 28 Maj, 2006   

D.Waszkiewicz napisał/a:
Na takim papierze karcianym jak są robione wszelkie karty koekcjonerskie i nie tylko.


Resztą się uspokoiłem, ale te karty mnie zmartwiły. Z tego co wiem taki materiał jest łatwo podatny na zgięcia. Kolega ma Magic The Gatherin, czyli kolekcjonerska i jakość materiału jest nie zadowalająca, chwila roztargnienia i mamy wielką krechę przez całą kartę od zgięcią lekkiego.
 
 
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 28 Maj, 2006   

Ten papier stosuja wszystkie firmy na świecie. W europejskiej cześci świata jak i USA jest bodaj 2 producentów kartonu typowo karcianego od których kupuja karton firmy produkujące karty.
I tutaj nie ma żadnych różnic. Bo ich parametry są znormalizowane.

Obojętnie jakie będą karty to przy niewłaściwym obchodzeniu się z kartami można je zniszczyć. Jeśli piszesz, że karty MtG mają niewystarczającą jakość to naprawdę nie wiem czego oczekujesz.
I obawiam się, że nie możemy zaspokoić Twoich oczekiwań w tej sprawie.
Tak jak i wiele innych firm...
 
 
Krystian
[Usunięty]

Wysłany: Nie 28 Maj, 2006   

Owszem, ale była mowa, że w angielskim RB są bardzo grube karty. Odnosiłem to do tych chudych np. MtG
 
 
Vasquez21
[Usunięty]

Wysłany: Nie 28 Maj, 2006   

Cytat:

Kolega ma Magic The Gatherin, czyli kolekcjonerska i jakość materiału jest nie zadowalająca, chwila roztargnienia i mamy wielką krechę przez całą kartę od zgięcią lekkiego.


Totalna bzdura... karty do większości karcianek (w tym MTG) są wykonane na dobrym papierze, a jeśli ktoś poprostu łamie karty, to niech się nie dziwi, że wyglądają one później źle. Nie zgodzę się, jednak, że delikatne zagięcie powoduje, "kręchę przez całą kartę", spytaj się lepiej kolegi dokładnie skąd ta krecha, a nie wymyślaj takich głupot.. albo przetestuj na jakiejś niepotrzebnej karcie kolegi jak to się sprawuje.

Osobiście wydaje mi się, że jeśli karty w 2ed były wykonane na grubszym papierku niż standardowe karty to po jakimś czasie (zakładając, że będzie dobra sprzedaż i pojawią się dodatki), karty mogłyby się stać bardzo niewygodne do tasowania.
 
 
Krystian
[Usunięty]

Wysłany: Nie 28 Maj, 2006   

Vasquez21 napisał/a:

karty mogłyby się stać bardzo niewygodne do tasowania.


Za to grając w Magica kumpel kategorycznie zabraniał mi tasować kart. Sam je tasuje "jak dziecko" powolutku podkładając karty. A tu trzeba szybkiego tasowania jak w pokerze w 2 sek. :roll:
 
 
Ajgor
[Usunięty]

Wysłany: Nie 28 Maj, 2006   

Mogę powiedzieć że nabyłem wszystkie części "Dungeoneer" i skoro karty do "Runebound" są takiej samej jakości to ja osobiście jestem zadowolony. Po zapakowaniu w zwykłe koszulki (5,00 za 100szt) karty wspaniale połyskują, co dodaje im uroku i jednocześnie zabezpiecza. Pogrywam troszkę z córką i w dalszym ciągu karty wyglądają jak nowe a właściwie to są nietknięte. To w większości przypadków jest dość mocno związane z odpowiednią eksploatacją kart.

Co do kości, to mam nadzieję że nalepki będą naklejone symetrycznie. Zawsze mnie irytują krzywo poprzyklejane nalepki.

No nareszcie dokonałem zamówienia! Liczę że "Galakta" zrobi nam niespodziankę i gra będzie nieco wcześniej!

Udało mi się namówić parę osób na zakup "Runebound"
Ciekawe czy powstanie Wrocławski Fanklub.
 
 
Krystian
[Usunięty]

Wysłany: Nie 28 Maj, 2006   

To dodajcie do swojego sklepu te koszulki na karty w identycznym rozmiarze jak karty do Runebouda, żeby było za jednym zamachem ;)
A nie potem bawić się w rebela z przesyłką droższą niż produkt, czy latać po trójmieście i szukać sklepu z grami dla paczki koszulek :P
 
 
Wallenstein
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Maj, 2006   

Tak, sprzedaż koszulek razem z grą (oczywiście za dopłatą) to nie jest zły pomysł. Szczególnie, że nie każdy jest z dużego miasta i ma ograniczony do takich dotęp.

Co do dodatków. To czy DW planuje wydawać je odzielnie czy też w jakimś większym, łączonym zestawie?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 13