galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Karty o wątpliwej użyteczności
Autor Wiadomość
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Czw 24 Sty, 2013   

No fakt za mało miich. Ale właśnie z racji na to że jest tylko jedna to biorę ja bo jedna karta mnie nie zbawi, a jak wejdzie to może sie przydać.

Generalnie jeżeli chodzi o 0 - kosztowe karty taktyki to jestm fanem Zrodzonego w Chmurach, karta daje naprawdę wielkie możliwości, a najlepiej wychodzi z Gandalfem i Beornem. A być może w przyszłości jeszcze do kogoś sie przyda.
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 24 Sty, 2013   

do Potomka Thrandurila się nada. Karta idealna do talii na orłach gdzie po obronie cofniemy po prostu orla na rękę zamiast na discarda. Ponadto można zawsze w ten sposób dopakować sobie orły z gór mglistych :)
 
     
Szuli
[Usunięty]

Wysłany: Pią 25 Sty, 2013   

Ten od obrony to skrzydlaty stróż :twisted:
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Pią 25 Sty, 2013   

Myślę, że chodzi właśnie o Potomka, który jak wchodzi s chodzi zadaje 2 rany dowolnemu wrogowi w SP, więc świetnie się nadaje do kombowania z Urodzonym. Ten do obrony może zostać za zasoby, zresztą jak sa Orły z Gór mglistych to Skrzydlaty Stróż i Wasal pana Wiatrów robią swoje i pakują OzGM, więc nie ma sensu dawać na nich UwCH.
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Pią 25 Sty, 2013   

No generalnie mam dwa pierwsze CMP ale widziałem na stronce co potrafią pozostałe orły za możliwości już nie mogę się doczekać reszty dodatków (już do mnie idą pozostałe 4 :D <tuptup>). Talia oparta na orłach zapowiada się mega imbastyczna :D
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Pią 25 Sty, 2013   

zvish napisał/a:
No generalnie mam dwa pierwsze CMP ale widziałem na stronce co potrafią pozostałe orły za możliwości już nie mogę się doczekać reszty dodatków (już do mnie idą pozostałe 4 :D <tuptup>). Talia oparta na orłach zapowiada się mega imbastyczna :D

Orły są fajne, ale proponuję jednak wrócić do tematu kart o wątpliwej użyteczności. :)

Znalazłem kolejną kartę w sferze Wiedzy, która wydaje się być nieprzydatna:

Gdyby nie było odkrywania kolejnej karty z TS, to by było to bardzo przydatne wydarzenie.
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Pią 25 Sty, 2013   

Sama w sobie nie jest to dobra karta. Trzeba spojrzeć na tą kartę globalnie pod kątem wiedzy. Jest przydatna, jeśli wiesz co cię czeka, typowo do kombowania czymś co daje możliwość podejrzenia TS.
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Pią 25 Sty, 2013   

Bardzo słaba jest ta karta. Jedyna użyteczność to zapobieganie zalewowi lokacjami co może się dziać w niektórych questach ale szczerze po przetasowaniu szanse na to że wyjdzie kolejna nadal jest spora.

Gdyby karta nie wymagała wyczerpania hobbita (tych jak na razie jak na lekarstwo a sensowni są chyba tylko bohaterowie) to czasem mogłoby być przydatna (np. w Mrokach Morii jest upierdliwa lokalizacja której nie da się przejść bez zaliczenia testu orientacji co jest czasem problematyczne i potrafi całkowicie zablokować wyprawę). W chwili obecnej jest bezużyteczna.

Natomiast kto wie, w przyszłości gdy będzie sensowna talia na Hobbitach, może się okazać przyzwoita.
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Sro 30 Sty, 2013   

Bystrooki Tuk, karta CMP 73.

Wydaje mi sie taka jakaś bez sensu. Służy chyba tylko do przekopywania się przez talię, co czasami owszem w niektórych podbramkowych sytuacjach może być przydatne, ale tak to myślę że slabo.
Chyba że czegoś nie rozumiem z tą kartą.
Jest napisane że każdy gracz odkrywa wieszchnią kartę ze swojej tali i właśnie mnie zastanawia co znaczy "odkrywa", interpretuje to jako podejrzenie.
Jednak zauważyłem że w tej grze jest to właśnie okreslane jako "podejrzeć", albo co się zdaża czasami nawet "podglądnąć". Tu jednak napisali "odkrywa", więc niewiem co ostatecznie można zrobić z tą kartą. Odkrywanie używane jest wobec kart z TS i ma zwązek z efektami odryć. Więc to służy chyba tylko do przekopywania talii.
Jak sądzicie?
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Sro 30 Sty, 2013   

zvish napisał/a:
Bystrooki Tuk, karta CMP 73.

Wydaje mi sie taka jakaś bez sensu. Służy chyba tylko do przekopywania się przez talię, co
Jest napisane że każdy gracz odkrywa wieszchnią kartę ze swojej tali i właśnie mnie zastanawia co znaczy "odkrywa", interpretuje to jako podejrzenie.

Dobrze to interpretujesz. Czasem warto wiedzieć jaka karta jest na wierzchu naszej talii, o czym się przekonasz w trakcie wędrówki przez Morię.
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Sro 30 Sty, 2013   

A to może w przyszłych dodatkach się karta okaże użyteczna, Narazie jestem na etapie CMP więc chyba tylko zapyachacz talii.
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Sro 30 Sty, 2013   

Zawsze to jakiś sprzymierzeniec, na blok się nada.
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Nie 10 Lut, 2013   

No i znowu muszę zweryfikować swój pogląd na temat karty, którą tu wrzuciłem. Wraz ze spadkobiercami i włócznią, ta karta nabiera rumieńców, zagrywamy włócznię na Beregonda i po włóczni na włóczników Gondoru i jak zagramy zjednoczonych to nie dość, że kombujemy tarcze to zadajemy wrogowi 5 obrażeń. Całkiem spektakularne zagranie :)
 
     
balint
[Usunięty]

Wysłany: Nie 10 Lut, 2013   

A ja napiszę, że około 30% kart ma wątpliwą przydatność. W przeciwieństwie do 10% must have, najlepiej w każdej talii.
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Nie 10 Lut, 2013   

Karty też zyskują wątpliwą użytoczność w zależności od sytuacji, czasami nawet najlepsza karta nie pomoże, a czasami najgorsza z pozoru karta potrafi zyskać mega wartość.
Wynika to myślę z jak najbardziej pozytywnej losowości tej gry. :D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 13