galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Chciałbym, żeby gra... - nasz koncert życzeń
Autor Wiadomość
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Lut, 2013   

No ok, ale ja wolałbym "grając" przeznaczać potencjał na zwalaczanie przeciwności, a nie samemu sobie je wymyslając :D
To jest troche że pomne dawne czasy NESa, jak przechodzenie Mario po raz 1001, ale mając juz takiego skilla w tej grze żę się przechodziło żeby nie stracic ani jednego życia.
Ja chcę grę pokonywać, a nie ją projektować :D
Owszem ja rozumiem o co Wam chodzi.
Sam się zacząłem teraz tak bawić, że zmnieniam kombinuje i.....i przegrywam :D
Ale wtedy to wiem że jest spowodowana tym żę sam urtudniłem.
Zajawką jest napewno wykombinowanie jak przejść solo.

JEdnak popsoru, spytany, odpowiedziałem w tym temacie co bym chciał od wydawców i tyle :P


EDYCJA:
No ale właśnie ja chcę tego komba. I gra tez ma kombowac.
Tak jak z Arkham. Z małzonką już nieźle grę rozpracowaliśmy, tak że mamy jakieś 60% zwycięstw grając ze wszystkim co narazzie wyszło po polsku i z jednym przynajmniej heroldem. A teraz wyjdzie Innsmouth i ono na naszym stole nie zastąpi Dunwich tylko zostanie dołozone i pewnie nasza statystyka spadnie do 5% zwycięstw (jak sie poszczęści), ale będzie rzecz w tym żeby ogarnąć. I to ogarnianie i WZMAGANIE się, w sposób że ja nie musze sobie gry utrudnić, ona sama się utrudnia jest wlaśnie genialny.
 
     
gregvip
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Lut, 2013   

zvish napisał/a:
A ja bym chciał żeby wyszła w pewnym momencie jakas uniwersalna utrudniajka do tej gry. Mając na myśli że uniwersalna czyli taka jaka można by zastosować do każdego scenriusza. Niewiem co konkretnie miało by to być, jakos nie mam pomysła. Ale fajnie by było jak by to było cos oficjalnego - bo fajniej się gra z czymś takim ale bez home rules.
Mam na myśli cos takiego że posłuże się przykładem co pełniło by taką funkcje jak przykładowo w Arkham pełnią Heroldowie. A w takim Talismanie tali Żniwiarz albo Wilkołak.
Tylko żeby to było stosowalne uniwerslanie do każdego scenariusza, zarówno pod wzzględem zasad jak i fabularnym.


Jest zapowiedź czegoś takiego, no może nie aż tak uniwersalnego ale dla scenariuszy z podstawki The Lord of the Rings: The Card Game - Core Set Nightmare Decks
Cytat:
Featuring deadlier enemies, darker locations, and more terrifying surprises
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Lut, 2013   

No patrzcie, mówisz i masz. TomB jest chyba naprawdę zwiewną wróżką :D
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Lut, 2013   

To już wiadomo od jakiegoś czasu i TomB o tym wspomniał, napisał, że chciałby oprocz tego coś bardziej uniwersalnego :)

Zgadzam się z nim. Czy mamy dokupować każdy scenariusz w wersji PoD, żeby zwiększyć stopień trudności?
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Lut, 2013   

No wychodzi że nie, możesz zbudować mniej skuteczną talię, zagrać na dwóch bohaterów ba nawet na 1. Ale itak dokupisz pewnie - kolekcjonersko :P
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Lut, 2013   

Rozumiem i jeśli FFg wyda więcej najtmarów, niż do podstawki, zamiast uniwersalnego narzędzia w stylu bossowie, czy trudne obszary dodawane do scenariuszy wedle uznania, czy dopasowane do jednego scenariusza i wydane nawet jako DnŻ, nawet jednego na cykl to będzie z ich strony bardzo kijowe zagranie p.t. skok na kasę. Rozumiem wszelkie skoki na kasę, ale takie coś byłoby wybitnie niefajnym zagraniem.
Ostatnio zmieniony przez JollyRoger1916 Pią 15 Lut, 2013, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Lut, 2013   

Mam nadzieję że tak nie zrobią. Przydałby się jakiś uniwersalny deck w ramach jakiegoś cyklu, bo raczej nie da się tego zrobić dla wszystkich przygód. W każdym razie nie powinno być tak, że jeden dodatek będzie dedykowany tylko jednej przygodzie, bo wtedy na pewno tego nie zakupię. Skok na kasę ma swoją granicę.
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Lut, 2013   

Najprostszym sposobem utrudnienia sobie gry jest dorzucenie kilku kart z innego Scenariusza :razz: Ostatnio z kumplem przez przypadek dodaliśmy 1 kartę (dodająca 4 lub 8 zagrożenia) i straszliwie nam namieszała :mrgreen:
 
     
TomB
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Lut, 2013   

Kulgan napisał/a:
Najprostszym sposobem utrudnienia sobie gry jest dorzucenie kilku kart z innego Scenariusza :razz: Ostatnio z kumplem przez przypadek dodaliśmy 1 kartę (dodająca 4 lub 8 zagrożenia) i straszliwie nam namieszała :mrgreen:

O tym nie pomyślałem. Ciekawe.

Co do najtmerdeków - niby fajnie, ale na ile to starczy. Czy po kolejnych dopakowanych kartach dla graczy znowu nie spadnie trudność tych scenariuszy? I tak w kółko. Pewnie kupię, ale skok na kasę jest tu już na granicy wytrzymałości. No i jakość kart. DnŻ jest inny (słabszy) i karty chyba będzie można odróżnić. Już wolę chałupniczo modyfikowac trudność.

Ale dla mnie poziom trudności nie jest problemem, sam go sobie modyfikuję. Wolałbym zmiany w mechanice - i to raczej nowy styl grania, czyli nowe karty, niż nowe zasady ogólne, ale i to by było interesujące.
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Lut, 2013   

Zdecydowanie więcej tajności! Moja wymarzona karta jeżeli posiadasz poziom zagrożenia poniżej 10 wrogowie z SP nie podliczają koronek do wyprawy :)
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Lut, 2013   

Ano skok na kase. Ale czego się spodziewacie, że oni robią te gry z dobroci serca, albo dlatego że maja taką misję on Nyrlatothtepa ? :D

A ja sie na to w penym sensie godze, bo tak jak się mówi że nacoś trzeba umrzeć, to tak samo na coś trzeba wydać swoje pieniązki.


A dokładanie kart z innych zestawów może dać rade. Przykładowo dodanie całego Orki z Dol Guldur to Polowania na Golluma możę zmnienić tę przygodę znacznie.
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Sob 16 Lut, 2013   

Pisałem, że rozumiem skoki na kasę, ale zbyt pazerne akcje w tym stylu jednak pozostawiają niesmak.
 
     
gregvip
[Usunięty]

Wysłany: Sob 16 Lut, 2013   

JollyRoger1916 napisał/a:
Pisałem, że rozumiem skoki na kasę, ale zbyt pazerne akcje w tym stylu jednak pozostawiają niesmak.

+10
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Sob 16 Lut, 2013   

Ano niestety. Tu się z tobą zgodzę.
Ale nic n to nie możemy poradzić. Jednyce co to odciąć się od tematu i nie dawać im zarobić.
Ale czy tego chcemy? Chyba nie. Więc oni będą dalej zarabiać swoje pieniązki, a my je nadal będziemy wydawać.
Ale fakt skoki na kase a perfidne skoki na kase - też to rozróżniam.
Przykładowo jezeli chodzi o Arkmam to coś takiego jak reedycja czy jak to się tam nazywa dodatku Klątwa Czarnego Faraona.
Ale też może się okazać to rzeczą subiektywną, bo mogą być luidzie jacy będą uważać że taki Faraon jest obligatoryjny, a mogą być tacy co uważają że jest zbędny.
Ja osobiście uważam że ten Druk na Życzenie o jakim tu mówimy jest mi potrzebny i się niezmiernie z niego cieszę. Bo zauważcie, ok oni tam dają jakieś instrukcję mające na celu przygotowanie 3 podstawowych scenariuszy z nowymi kartami. Ale na dobrą sprawę można je będzie zastosować we wszystkich późniejszych scenariuszach gdzie uzyte będą karty spotkań z podstawki. Niewiem dokładnie co znajdziemy w zawartości tego dodatku, ale przykładowo skoro każa w scenariuszu wprowadzającym usunąc Poziot Ungolianty, to znaczy że pewnie będzie jakas jego potężniejsza wersja. Wobedz tego możesz tego nowego Poniotu użyć w każdej przygodzie, czy to CMP czy dalej jezeli takowe będą używane - wszędzie tam gdzie używasz talii Pająków Mrocznej Puszczy.
I własnie dlatego dla mnie wydanie takie PoD nie jest takim samym perfidnym skokiem na kase jak reedycja Czarnego Faraona.
 
     
balint
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Lut, 2013   

JollyRoger1916 napisał/a:
Pisałem, że rozumiem skoki na kasę, ale zbyt pazerne akcje w tym stylu jednak pozostawiają niesmak.


Jak tylko zobaczyłem wątek, to miałem to napisać. Z ust mi to wyjąłeś. Niestety FFG jest pazerne, przekraczając kolejne granice przyzwoitości, a Władek jest tego pełnym przykładem.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 13