galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Civilization PBF
Autor Wiadomość
Night wolf
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Lip, 2013   

A kto oprócz mnie miałby jeszcze prowadzić ? :D
 
     
TERF
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Lip, 2013   

hehe nie doczytałem wypowiedzi TomBird do konca. Wiecmamy 4 wiec go?
 
     
Rojber
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Lip, 2013   

Jedziemy!
 
     
Night wolf
[Usunięty]

Wysłany: Nie 21 Lip, 2013   

Dobra to zaczynajmy zabawę, ale wpierw ustalmy kilka rzeczy :)

Skład:
TomBird
Rojber
Koomote
TERF

Chcecie losować miasta czy wybierać ?
 
     
TERF
[Usunięty]

Wysłany: Nie 21 Lip, 2013   

nie miasta tylko nacje ;)

ja jestem za losowaniem ;)
 
     
TomBird
[Usunięty]

Wysłany: Nie 21 Lip, 2013   

Ja również jestem za losowaniem.
Chociaż na co dzień gram bez Amerykanów, którzy są po prostu słabi. Ale jakby co się dostosuję :D
 
     
Rojber
[Usunięty]

Wysłany: Nie 21 Lip, 2013   

Amerykanie przy odpowiedniej taktyce też mają swoje atuty, ale jak uważacie. :) Losujemy :P
 
     
Night wolf
[Usunięty]

Wysłany: Nie 21 Lip, 2013   

Amerykanie się nie wylosowali :)

Wyszło z losowania coś takiego:

Jeśli ktoś ma jakieś zażalenia to pisać jak nie to zakładam nowy temat i rozpoczynamy Turę "0".

Jakieś pytania organizacyjne?
 
     
Koomote
[Usunięty]

Wysłany: Nie 21 Lip, 2013   

Nigdy wczesniej nie gralem przez forum, dlatego mam pyt. Gdzie mam opisywać swój ruch? I jak wyglądają tury? Ile jest czasu na ruch?:) i takie tam
Ostatnio zmieniony przez Koomote Nie 21 Lip, 2013, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
TERF
[Usunięty]

Wysłany: Nie 21 Lip, 2013   

pierwszy gracz to kto?

oraz można gdzies umiescic na foum lub na plaszy opisy rodow i cudow swiata

dobrze tez zrobic jakas rozpiske technologi aby mozna bylo z kazdego miejsca grac a nie tylko w domu ;)
 
     
TomBird
[Usunięty]

Wysłany: Nie 21 Lip, 2013   

Dla Egiptu musi być jeszcze wylosowany cud świata ;)
Rzeczywiście rozpiska technologii mogłaby przyspieszyć nasze ruchy.

Wskazujemy pierwszego gracza i jedziemy :) No chyba, że na początek wszyscy podajemy gdzie ustawiamy pionki ;)
 
     
Night wolf
[Usunięty]

Wysłany: Nie 21 Lip, 2013   

Koomote napisał/a:
Nigdy wczesniej nie gralem przez forum, dlatego mam pyt. Gdzie mam opisywać swój ruch? I jak wyglądają tury? Ile jest czasu na ruch?:) i takie tam


Tury wyglądają dokładnie tak samo jak w rzeczywistości, będziesz pisał w odpowiednim wątku który dopiero założę. Gra przez forum jest znacznie dłuższa, może trwać nawet miesiącami... dlatego dałbym na odpisy maksymalnie 24h chyba że macie inną propozycję.

Zarys tury:
1.Początek tury
Zaczynamy od pierwszego gracza deklaracje ustroje, karty kultury, miasta itd. Jeśli nic nie robisz to też to piszemy żeby inni nie czekali :)
Budowa miasta - każde miasto które stawiamy od razu nazywamy ułatwi to później zarządzanie miastem.

2.Handel
Sumuje wam wymianę handlową, tutaj możecie deklarować swoje oferty handlowe jak wszyscy pasują to przechodzimy dalej. Tutaj niema kolejności :)

3. Zarządzanie Miastami
Zaczynamy od pierwszego gracza deklaracje.

4.Ruch
tak jak wyżej
przykład:
Wóz C4>D4 odkrywa E4
Armia C2>E2
itd

5.Badanie
Każdy deklaruje jaka technologie kupuje.

Wszystkie deklaracje pogrubiamy żebym nie musiał szukać w tekście informacji.

TERF napisał/a:
pierwszy gracz to kto?

oraz można gdzies umiescic na foum lub na plaszy opisy rodow i cudow swiata

dobrze tez zrobic jakas rozpiske technologi aby mozna bylo z kazdego miejsca grac a nie tylko w domu ;)


Pierwszego gracza zaraz wyznaczę jak założę nowy temat. Cud też będzie, pisałem że to podgląd na sytuacje.

Co do rozpiski postaram się zrobić, większość materiału mam po angielsku/polsku na jutro przygotuje każdemu plik z rozpiską.

Wpierw rozpoczynamy od tury 0 czyli każdy będzie deklarował gdzie co stawia. I teraz jak często mam aktualizować mapę?
Ogólnie są 3 sposoby chyba że ktoś ma pomysł na jakiś inny.
I. Będę pisał miedzy waszymi postami po waszych deklaracjach.
II. Będę aktualizował pierwszy post w którym będzie zawsze aktualna mapa.
III. Zrobimy osobny wątek dla mnie, w którym będę zbierał poszczególne tury, żeby było czytelne dla każdego.
 
     
TomBird
[Usunięty]

Wysłany: Nie 21 Lip, 2013   

24h na ruch jest jak dla mnie ok. Jeśli ktoś nie wykona w tym czasie ruchu, wtedy przychodzi kolej następnej osoby. Jeśli 2-3 razy pod rząd się tak zdarzy, to ta osoba powinna automatycznie być wykluczona z gry, chyba że uprzedzi wcześniej, że jej nie będzie.

Jak dla mnie pierwsza opcja jest w porządku. Niech wszystko będzie w jednym wątku, a ukazywanie zmian po każdym ruchu będzie pozwalało no spojrzenie wstecz na ruchy przeciwników.

Mam jeszcze dwa pytania. Jak będzie wyglądała walka? Może najlepiej byłoby je odbywać między sobą na np. GG, albo PW, w czasie kiedy obie osoby są online? Znacznie byłoby to przyspieszone.
Kolejne pytanie to używanie kart kultury, które na przykład przerywają ruch gracza w pewnym momencie. Jak wyglądać będzie ich używanie?

Reszta jak dla mnie jasna, można zaczynać ;)
No i liczę, że wszyscy postaramy się być aktywni i przynajmniej jedną turę dziennie uda się rozegrać, żeby nie trzeba było grać do grudnia, albo jeszcze dłużej :D
 
     
Night wolf
[Usunięty]

Wysłany: Pon 22 Lip, 2013   

Problem jest z wykluczaniem taki że trzeba będzie szukać gracza w zastępstwo a to też może trochę trwać ;/

Co do walki to odbywać się będzie przez forum, każdy ma do tego wgląd, poza tym jeśli na gg i pw gracze umieją się skontaktować to tym bardziej tutaj.

Co do kart kultury to po prostu po zadeklarowaniu swoich ruchów ktoś może zadeklarować użycie wszelkiego rodzaju kart Zdrad. Wtedy osoba musi podać na nowo swoje ruchy od momentu przerwanego ruchu. Ruchy które zostały podane nad ruchem który został przerwany nie można już zmienić.

Przykładowo

Gracz A
Wóz C2>C5
Armia D2>D3
2xArmia F5>D8
Wóz F8>H6
Armia G3>H4

Gracz B
Ktoś rzuca na "Armia F5>D8" Zdradę w D5

Gracz A
Wóz C2>C5 <-nie może zmienić
Armia D2>D3 <-nie może zmienić
Armia F5>D8 <- może zmienić od miejsca na które została rzucona zdrada czyli D5.
Wóz F8>H6 <- może zmienić całkowicie ruch
Armia G3>H4 <- może zmienić całkowicie ruch

Warto więc przemyśleć kolejność wykonywania ruchów.
 
     
TomBird
[Usunięty]

Wysłany: Pon 22 Lip, 2013   

Ok, w takim razie wszystko jasne ;)
Ewentualnie mógłby być osobny temat do samych walk, żeby główny był bardziej przejrzysty, ale o tym już można zdecydować w trakcie gry ;)
Jak dla mnie można zaczynać!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 13