galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Civilization PBF
Autor Wiadomość
Koomote
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Lip, 2013   

Zgadza się, w chwili obecnej Egipt powinien mieć 11 handlu.
 
     
TERF
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Lip, 2013   

jak dla mnie to mozna od razu bedzie szybciej np ja wykonam wozem 1 ruch wozem i odkrycie oraz jedna armia odkrywa i robiu ruch(ale bede musial czekac na kafelek oraz druga armia robi 2 ruchy.

I tu jest pytanie czy tak mozna bo armie stoja na jednym kafelku i podczas pierwszego ruchu ich uklad sie nie zmieni ;)
 
     
TomBird
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Lip, 2013   

W Twoim wypadku akurat to jest dość jasna sytuacja. Wozem odkryjesz kafelek i już tam nie wjedziesz :D A tam gdzie masz dwie armie to będziesz musiał odkryć jedną z armii i poczekać, aż zobaczysz jak wygląda tam mapa ;) Czyli zostanie Ci 1 ruch armią, którą odkryłeś i 2 ruchy drugą armią, która tam stoi ;)
 
     
Night wolf
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Lip, 2013   

W pierwszych turach to raczej czyjeś ruchy nie wpływają na kogoś innego więc jeśli ktoś chce to może pisać nie czekając na innych, ale musi pamiętać że jeśli taki ruch wybrał to już go nie zmieni.

Podczas ruchów mapę będę aktualizował bardzo często zwłaszcza w pierwszych turach podczas odkrywania :)
 
     
TomBird
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Lip, 2013   

Jest jeszcze jeden błąd.
Niemcom nie odjąłeś dostępnych do wybudowania pionków armii ;) zostało im 5, a powinno 4. Z tego co pamiętam to tylko Rosjanie mają o jeden więcej ;)

Jako że na razie nie ma znaczenia kto się pierwszy rusza to ja już sobie odkryję dwa kafelki ;)
Ale reszta, taka jak badania, czy zarządzanie miastami muszą być wykonywane po kolei, nawet na początku gry ;)
 
     
TERF
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Lip, 2013   

TomBird napisał/a:

Ale reszta, taka jak badania, czy zarządzanie miastami muszą być wykonywane po kolei, nawet na początku gry ;)


akurat badania sa tajne i leca na PW

jak dla mnie to jak ktos ma życzenie i działania innych graczy go nie interesują to może wcześniej budować itd ale jak to zrobi i bedzie żałować to już tylko jego wina bez możliwości zmiany
 
     
TomBird
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Lip, 2013   

Racja, zapomniałem, że badania odkrywa się jednocześnie :) Tak więc rzeczywiście badania na PW ;)

Zarządzania poza kolejką też nie powinno się robić, bo przecież są ograniczone ilości surowców i budynków. Wiadomo, że w pierwszej, czy drugiej turze się nie wyczerpią, ale tak dla zasady lepiej, żeby odbywało się to po kolei.
Natomiast ruchy w 2-3 pierwszych turach nic nie powinny zmienić. Dopiero później kolejność będzie miała znaczenie.
Więc może umówmy się, że od 4-tej tury ruch musi być też wykonywany zgodnie z kolejką?
 
     
TERF
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Lip, 2013   

jak dla mnie to wszystkie powinny byc w kolejności, jedynie jak gracz chce sam na wlasna odpowiedzialność coś zrobić to moze podać jesli to nie zblokuje w jakims stopniu gracza/y poprzedzających (np. surowce) lecz nalezy pamietac ze sa karty kultury np. blokujace akcje miejska co moze powodowac iz przeciwnik wiedzac wczesniej kto co zrobi zaplanuje sobie komu utrudnic.

I tu jest pytanie co w sytuacji np.
Gracz 4 ma karte blokujaca akcje miejska. W czasie jego nieobecności gracz 1, 2 i 3 wykonali swoje akcje ale on chcial zablokowac gracza 1 ale nie byl na forum i nie mial jak tego uczynic.

Prawidlowo powinnismy zagracz ze po kazdej akcji miejskiej wszyscy powinni deklarowac ze nie maja zadnych intencji i kolejny gracz moze wykonywac swoje czynności. Rozwiązanie najlepsze ale za to bardzo problematyczne i rozciagnie gre. (ta sytuacja nie ma miejsca na poczatku gry ale pozniej moze miec)
 
     
TomBird
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Lip, 2013   

Nie, myślę że nie ma sensu aż tak wydłużać gry. Jednak na potrzeby forumowej rozgrywki trzeba grać w odrobinę prostszą wersję.
Według mnie powinno być tak:

Załóżmy, że chcę użyć kartę kultury podczas fazy ruchu, przeciwko jednemu z graczy, w trakcie gdy będzie się on poruszał pionkiem.
Mogę to zrobić dopóki jego post z ruchami jest ostatni (czyli żaden kolejny gracz nie wykonał jeszcze ruchu). Dla dania szansy, możemy ewentualnie przyjąć, że nie można wykonać żadnej czynności przed upływem 30-60 min po akcji poprzedniego gracza...

W razie gdybyśmy bardzo chcieli użyć jakiejś karty, można ewentualnie dać znać na PW Night Wolfowi, że w przypadku "jakiegoś tam" ruchu chcemy użyć karty. Wiadomo, że go też może nie być w danym momencie na forum, ale w pewien sposób zwiększa to nasze szanse :D

Inne opcje gry, zbyt mocno mogą ją rozciągnąć w czasie według mnie.
 
     
Night wolf
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Lip, 2013   

Rozłożyłem armie łatwiej będzie mi to kontrolować :)

Co do przerwania niestety tutaj jest zawsze problem, będę rozpatrywał ruchy według kolejności co piszecie. I ewentualnie cofniemy do akcji gracza która została przerwana, zobaczymy jak to wyjdzie w praniu.

Co do ruchów fajnie będzie jak później będziecie podawali ruch jednostkami bardziej dokładnie powiedzmy że wóz chce jechać z A1 do D4 to może to zrobić na kilka sposobów:
a1>d1>d4
a1>a4>d4
a1>a2>b2>b3>c3>c4>d4
itd
więc przy każdej zmianie kierunku trzeba to wpisać, od tego może zależeć czy ktoś wejdzie w pole jakieś akcji komuś czy nie :)
 
     
Koomote
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Lip, 2013   

Pomysł z "przerwą" między kolejnymi ruchami graczy jest ok, choć wolałbym żeby to była przynajmniej godzinka.
Ewentualnie, żeby ten czas skrócić (szczególnie w późniejszym etapie gry), każdy z graczy mógłby wysyłać info na PW ,że "nie reaguje w żaden sposób w tej fazie czy danej turze" lub przeciwnie podać info, że przymierzam się na zablokowanie ruchu, akcji itd"
 
     
MalyFarciarz
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Lip, 2013   

Siema :D Chciałem wytknąć Wam błąd i dlatego się zarejestrowałem. Egipcjanie powinni dostać cud po zbudowaniu początkowego miasta.
 
     
Night wolf
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Lip, 2013   

Właśnie dzisiaj zobaczyłem errate i jest tam trochę zmian szkoda że galakta jeszcze nie umieściła u siebie tego ;/
 
     
TERF
[Usunięty]

Wysłany: Czw 25 Lip, 2013   

Night wolf napisał/a:
Właśnie dzisiaj zobaczyłem errate i jest tam trochę zmian szkoda że galakta jeszcze nie umieściła u siebie tego ;/


oooo a jest juz errata? dzieki za info. Galakta niestety czasem tak ma do BW tez jeszcze nie zrobiła choć obiecali rok temu :(
 
     
Night wolf
[Usunięty]

Wysłany: Czw 25 Lip, 2013   

Prośba od razu piszcie jakie badania robicie mi na pw :) przyspieszy to rozgrywkę połowa ludzi mi już podała :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 14