galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wizja - nieoficjalny dodatek z ponad 1000 kart
Autor Wiadomość
Bogusz
[Usunięty]

Wysłany: Nie 24 Lut, 2013   Wizja - nieoficjalny dodatek z ponad 1000 kart


Chciałbym wam przedstawić nieoficjalny dodatek mojego autorstwa do gry "Talisman: Magia i Miecz". Dodatek ten jest efektem ponad 2 lat pracy i setek rozegranych gier. Zawiera ponad 1000 kart i wprowadza do gry mnóstwo nowych elementów, takich jak:

--> 48 Zbalansowanych Poszukiwaczy, w tym 12 zupełnie nowych
--> Osobiste Misje, unikatowe dla każdego z Poszukiwaczy, rozwijające ich historie
--> Podział Zaklęć na 4 odrębne szkoły magii
--> Osobną talię kart Krainy Wewnętrznej
--> Setki nowych kart Przygody, Gór, Podziemi
--> Dodatkowe karty Relikwii, Skarbów, Nagród, Zadań czarownika
--> Nową talię kart Ekwipunku z cenami umieszczonymi na każdej z kart
--> Ekran wyposażenia
--> Nowe Zakończenia
--> Instrukcję wprowadzającą nowe, bardziej grywalne zasady i poprawiającą wiele błędów z oryginalnej gry
--> Dłuższą, bardziej emocjonującą rozgrywkę

Po połączeniu oryginalnego Talismanu z dodatkiem Wizja otrzymacie grę, która zapewni wam rozrywkę na długie miesiące grania.

Miłej zabawy.

DOWNLOAD:
Download - Wizja - DROPBOX
Download - Wizja - SENDSPACE
 
     
Xan
[Usunięty]

Wysłany: Nie 24 Lut, 2013   

O matko! Będzie, co czytać na wykładach ;)
 
     
Yanek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 24 Lut, 2013   

Na pierwszy rzut oka wygląda profesjonalnie. Szkoda, że wymagasz, aż tylu dodatków... :/
 
     
Wallenstein
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Lut, 2013   

Świetne.
 
     
Xan
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Lut, 2013   

Co jak co, ale grafiki to po prostu REWELACJA. Nawet Galakta nie mogłaby się ich powstydzić ;)

Mój znajomy już kombinuje, aby wydrukować ten dodatek, a ja nie mogę się doczekać kiedy zagram wraz z nim ;>
 
     
aduko
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Lut, 2013   

No grafiki rewelacja bo w końcu najlepsi malarze fantasy je tworzyli ;) w tym jest Polak :)
 
     
Bogusz
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Lut, 2013   

Zmieniłem szatę graficzną Poszukiwaczy na mniej tradycyjną, ale wg mnie estetyczniejszą.

A ciężko żebym te 1000 kart sam narysował - więc starałem się dobrać jak najbardziej pasujące i estetyczne grafiki (co często było niezłym wyzwaniem).
 
     
Ozi1984
[Usunięty]

Wysłany: Czw 28 Lut, 2013   

Witam,

Jeśli ktoś wydrukuje, niech się podzieli swoimi doświadczeniami nt. druku, no i rozgrywki naturalnie.

Pozdrawiam,
 
     
Berni77
[Usunięty]

Wysłany: Czw 28 Lut, 2013   

Wielki szacun dla Autora - kawał dobrej roboty :)

Drukowanie rozpoczęte :)
Robię tak samo jak zawsze z dodatkami do Talismana:

Drukarka: Epson Photo P50 + ciss
Przód kart: etykiety foto, błyszczące
Tył: papier foto matowy

Wydruk oczywiście w najlepszej jakości foto :)
Potem wycięcie arkuszy, odpowiednie dopasowanie i tyle (etykiety są na papierze samoprzylepnym - najstarsze wydrukowane dodatki mają chyba z 3 lata i trzymają się świetnie pomimo intensywnego użytkowania).
Najdłużej z tego wszystkiego trwa wycinanie (mata modelarska, nożyk kołowy i wiele wolnego czasu) i składanie wszystkiego do kupy. Ten sposób jest moim zdaniem najbardziej optymalny i daje najlepszy efekt (przynajmniej jak dla mnie i znajomych, z którymi gram).
Testowałem wiele opcji druku: papiery foto błyszczące i matowe, dwustronne, jednostronne i etykiety.

Papier nie jest drogi - jak ktoś jest zainteresowany to mogę podać namiar na hurtownię, gdzie papier jest świetnej jakości, a ceny bardzo umiarkowane (robię tam systematyczne zakupy od wielu lat). W moim przypadku tusz też niewiele mnie kosztuje, ze względu na system ciss w drukarce - gdybym miał używać tuszy w pojemnikach producenta to pewnie bym zbankrutował ;)
W przypadku tak dużej ilości plansz można pewnie dogadać się z jakąś drukarnia - ceny ze względu na dużą konkurencję są bardzo umiarkowane :) Ja jednak wolę domową produkcję.

Jak uda mi się to poskładać i przeprowadzić rozgrywkę to dam znać. Jedyne co mnie martwi to to, że w chwili obecnej mam już ponad 1500 kart przygód i ten kolejny tysiąc to będzie masakra - muszę pomyśleć jak to sensownie używać podczas rozgrywki :)
 
     
Berni77
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Mar, 2013   

Obecnie mam skończone karty z katalogu "góry" i "inne".
Wydrukowane kolejne 50 arkuszy A4, które muszę wyciąć i poskładać (to dalej nie są wszystkie, które są w tym dodatku).
W tej chwili znalazłem kilka błędów, które notuję i jak tylko uda mi się nawiązać jakiś kontakt z autorem to dam znać co i jak.
Niestety mam zwyczaj przeglądać karty dopiero po ich wyprodukowaniu, więc ewentualne błędy wyłapuję na etapie końcowym (za to skuteczność jest bardzo wysoka) ;)
 
     
yojin
[Usunięty]

Wysłany: Pon 04 Mar, 2013   

ja akurat juz sie nie bawie w wydruki, ale testujac wczesniej rózne spsoby to najbardziej zadowolony bylem z dwustronnego druku na najgrubszej dostepnej kartce (raz byl to jakis blok techniczny, dość sztywny), mało zabawy, ot, poprostu wyciecie, ciutke ustawiania zeby sie to pokryło (problem w podajnikach w drukarkach ktore potrafia lekko przekrzywić kartke) i tyle. Jakość, normalna. Po wrzuceniu w koszulki i w "natłoku" gry wogole nie widac roznicy :)
 
     
Bogusz
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Mar, 2013   

Najlepiej kupić papier fotograficzny - wbrew pozorom nie jest to duży koszt (ok 20zł za 50 kartek) i wydrukowac obustronnie, ale tylko jeżeli macie drukarkę, która potrafi zrobić to dobrze, co do milimetra.

Jeśli nie, to druk na zwykłym papierze i poźniejsze składanie kartek razem w koszulkach też świetnie dają radę.
 
     
Berni77
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Mar, 2013   

Wcześniej kilka uwag wymieniłem z Boguszem ale robi się tego tyle, że poprosił bym się podzielił nimi na forum w celu szerszej dyskusji :)

Pytania bez edycji, przeklejone z meila:
1. Odnośnie tego nieszczęsnego "Anioła zemsty" z talii gór: jeżeli zamienić wyrażenie "jeśli posiadasz jakiegokolwiek trofeum..." na "jeśli posiadasz jakiekolwiek trofeum..." to znaczenie będzie o wiele bardziej zrozumiałe. Właśnie przez to jedno słowo odwrotnie odebrałem teks z tej karty :)
2. Zadania Czarownika - "Eksploracja Pustkowi" - jeżeli gracz posiada już cztery znaczniki na karcie to myślę, że powinien automatycznie zakończyć zadanie. Czy trzeba go jeszcze ganiać po planszy tak by trafił na obszar Czarownika?
3. Zadania Czarownika - "Zagubiona karawana" - może by jakoś zmodyfikować, że po nieudanym poszukiwaniu gracz dodaje znacznik +1 do kolejnego rzutu?
4. Zadania Czarownika - "Pijany kapłan" - myślę, że przy ostatnim zdaniu powinieneś dodać tekst: "Posiadając znacznik, w Świątyni..."
5. Artefakty - "Ognista Kusza" - Kiedy używa się drugiej zdolności? Przecież nawet jak jest kilku przeciwników na polu to walczy się z każdym pojedynczo.
6. Poszukiwacze - "Mędrzec" - ostatnia umiejętność - nie za duże przegięcie? Można się strasznie szybko podpakować na siłę i moc.
7. Poszukiwacze -"Alchemik" - Pozwolenie na użycie obu umiejętności (złoto i produkcja) może zrobić z postaci strasznego kilera.
8. Poszukiwacze -"Demon" - straszny przepak jak na postać startową. Ja bym dodał mu jedną umiejętność: "Jako istota demoniczna możesz używać wyłącznie magicznych przedmiotów, zbroi i broni". Dodatkowo brak wpływu Żniwiarza na tą postać uniemożliwia zastosowanie Alternatywnego Zakończenia "Żniwa Dusz".
9. Poszukiwacze - "Ghul" - Dlaczego otrzymuje 1SZ?
10. Poszukiwacze - "Łotrzyca" - Zdolność 3 - kiedy walczy się z kilkoma wrogami jednocześnie? Przecież karty rozpatruje się zawsze osobno...
11. Poszukiwacze - "Zawadiaka" - w drugiej zdolności jest literówka, połączone dwa wyrazy: "Przygódzamiast..."
12. Poszukiwacze - "Rycerz" - zdolność numer trzy analogicznie jak u Łotrzycy. Jak dla mnie nie ma sensu.
13. Poszukiwacze - "Upiorny Rycerz" - Zdolność numer 2 jest strasznie przegięta. Jak dla mnie biegał bym tylko po całej planszy i zbierał przedmioty i przyjaciół olewając wrogów (przecież jestem nieśmiertelny i nikt mnie w żaden sposób nie może zabić - jedynie żniwiarz, a spotkanie z nim jest mało prawdopodobne, zresztą i tak mam los). Dopakował się przedmiotami i wskoczył na koronę. Jakaś masakra po prostu :)
14. Poszukiwacze - "Golem" - zdolność 1+2=masakra na planszy :)
15. Poszukiwacze - "Inkwizytor" - jego trzecia zdolność w połączeniu z dodatkiem "Duchy Pradawnych Smoków" (którego zawsze używam) powodują, że będąc leszczem zrówna się ze smokiem o mocy 25, pokona go i teleportuje się na koronę... Zresztą ta zdolność zadziała z każdym przeciwnikiem o wysokiej mocy i mega bonusach po zwycięstwie. Jak dla mnie strasznie nie zbalansowana zdolność.
16. Questy - "Czarny rycerz" - brak końcówki tekstu przy nagrodzie.
17. Questy - "Cyganka" - kara w przypadku braku przyjaciół nie jest karą :)
18. Questy - - "Ghul" - może za karę pozbawić go aury zarazy?
19. Questy -"Druid" - przy 6 graczach może w kilka tur przegrać to zadanie.
20. Questy -"Alchemik" - przy nagrodzie i używaniu jego 2 umiejętności jest praktycznie nieśmiertelny (nawet jak ktoś na koronie będzie).
21. Questy -"Władca" - brak przyjaciół spowoduje brak konsekwencji w przypadku kary. Może dodać "Żaden przyjaciel nie może się do Ciebie dołączyć"?
22. Questy -"Wróżka" - to żadna kara bo przy 1 i tak się umiera ;)
23. Questy -"Troll" - analogicznie jak w 19. Może w kilka tur mieć porażkę...
24. Questy -"Upiorny Rycerz" - Wygrana jest niemożliwa, przecież zginąć może jedynie przy spotkaniu ze Żniwiarzem...
25. Questy -"Walkiria" - W opisie nagrody brakuje "może" w ostatnim zdaniu. Powinno być: "...Przyjaciół nie może zostać zabity."
26. Questy -"Nekromanta" - właściwie po otrzymaniu nagrody nie działa na niego Żniwiarz...

Zaznaczam, że z mojej strony to nie koniec pytań ale nie będę ich dawał więcej na jeden raz by to było w miarę czytelne :) Kolejne pytania pojawiają się w trakcie kończenia produkcji poszczególnych kart (jeszcze 1/3 do zakończenia całego dodatku) :)
 
     
Bogusz
[Usunięty]

Wysłany: Sob 23 Mar, 2013   

Zainteresowanych dalszą dyskusją o dodatku zapraszam na forum Talizmanu:
http://gamekeeper.offnet....p=105640#105640
 
     
michcio694
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Lip, 2014   

Dodatek jest super extra, chociaż czasem pojawią się literówki, albo tekst karty jes niedokończony. Mam też parę komentarzy odnośnie pytań Berni77. Po pierwsze : jeśli na obszarze znajduje się kilku wrogów, walczy się z nimi jednocześnie. Ghul otrzymuje sztukę złota, ponieważ przeszukując groby dla "części zamiennych" łatwo może znaleźć cenne przedmioty. Upiorny rycerz: tu akurat się zgadzam. Mam też prośbę do Bogusza: mógłbyś zaktualizować Wizję o Miasto i Wilkołaka?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13