galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Faza walki
Autor Wiadomość
balint
[Usunięty]

Wysłany: Czw 28 Lut, 2013   Faza walki

Pytanie o fazę walki, bo jakoś w instrukcji nie mogę się tego doszukać.

Karta "Czuny wzrok" działa tak: "jeśli pod koniec fazy Walki bohater, do którego dołączono tę kartę jest wyczerpany..." (stop, dalsza część cytatu nie jest konieczna.

I teraz: czy jeśli nie ma wrogów na stole, nie ma spotkań, to czy faza walki jest pomijana?
Moje doświadcznie z LOTR TCG mówi mi, że w takich sytuacjach ta faza nie odbywa się, bo nie ma ku temu warunków. Zresztą to jest logiczne. W tej sytuacji "Czujny wzrok" nie działa.

Natomiast, jakie jest Wasze zdanie w tym temacie?
 
     
nakano
[Usunięty]

Wysłany: Czw 28 Lut, 2013   

Mi się wydaje, że nie ma czegoś takiego jak pomijanie fazy. Faza jest faza i odbywa się zawsze, bez znaczenia czy coś się w niej dzieje czy nie. Ja bym to tak zinterpretował, czyli zastosowałbym efekt karty, mimo iż walki nie było.
 
     
Galron
[Usunięty]

Wysłany: Czw 28 Lut, 2013   

Dokładnie jak nakano napisał. Nie ma pomijania fazy, dlatego stosujesz efekt mimo wszystko. W takiej sytuacji jeśli twój bohater jest wyczerpany to efekt zadziała, mimo tego, że wroga nie ma.
 
     
kufel
[Usunięty]

Wysłany: Czw 28 Lut, 2013   

Instrukcja str. 12
Cytat:

Przebieg rundy
Rozgrywka we Władcy Pierścieni: Grze karcianej
składa się z serii RUND. Każda runda dzieli się na 7 FAZ.
Niektóre fazy wszyscy gracze rozgrywają jednocześnie,
w innych gracze wykonują swoje akcje po kolei,
począwszy od pierwszego gracza, a potem kontynuując
zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara.
Te siedem faz gry to (w kolejności):
1. Zasoby
2. Planowanie
3. Wyprawa
4. Podróż
5. Spotkania
6. Walka
7. Odpoczynek
Kiedy gracze odbędą wszystkie 7 faz, obecna runda
gry dobiega końca,

Najważniejsze jest na końcu: muszą się odbyć wszystkie fazy. Nigdzie nie ma warunku, pod którym jakaś faza jest omijana.
 
     
balint
[Usunięty]

Wysłany: Czw 28 Lut, 2013   

OK, przyjmuję Waszą analizę.

Do zastanowienia się nad tym przypadkiem skłonił mnie zapis z innej gry LOTR'owej, gdzie taki wariant był dopuszczony przez twórców. To z kolei stawia pytanie: czy taki zamiar mieli Twórcy obecnego Władka, czy wręcz przeciwnie: mamy do czynienia z brakiem dalekowzrocznego przewidywania możliwych sytuacji.
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Czw 28 Lut, 2013   

Podejrzewam, że mieli taki zamiar, właśnie po to, żeby takie karty mogły funkcjonować. Przecież nie musisz mieć wroga w zwarciu, żeby atakować Dunhenem SP, ale jak nie masz jego, czy innej karty działającej na SP w fazie walki, bądź dowolnej innej, to faza i tak się odbywa, tyle, że nie walczycz, więc nawet jaby nie było żadnego wroga w grze też nie powinno się jej pominąć.
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Mar, 2013   

Tak wszystkie fazy się odbywają i nie jest to przypadkowe. Ważnym efektem pobocznym tego jest to, że nawet jeżeli w jakiejś fazie nic się nie dzieje to otwierają się odpowiednie okna akcji.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 13