galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Szósty dodatek ogłoszony!
Autor Wiadomość
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 02 Kwi, 2013   Szósty dodatek ogłoszony!



Walka z Nazgulem z Minas Morgul? nice, ale jeżeli kolejny cykl również zakończy się walką z potężnym wrogiem to będzie conajmniej nieprofesjonalne ze strony FFG... Wracając do kart:


(i znowu epicki boss o poziomie zagrożenia 1 pod koniec cyklu heh...)

Dziwną rzeczą jest jednak danie jako ostatniego bohatera Theodena - bohatera rohanu. Czy to oznacza, że następny cykl będzie na terenach rohanu? (tak jak to było w przypadku ostatniego bohatera Cyklu Mrocznej Puszczy)?

Bohater wygląda bardzo okazale:


Na pierwszy rzut oka zgolność nie powala bo tylko na bohaterów, ale działa cały czas. Już widzę talie taktyki bazujące na theodenie + thalinie ;)

Ponadto otrzymujemy jedną kartę, której nikt by nie zauważył gdyby czytał tylko pobieżnie artykuł by popaczeć na grafiki a mianowicie:


Nie jestem obcoplemieńcem + ta karta + namiestnik gondoru + dain = bezproblemowy ciągły boost krasnali. Nie klimatyczne, ale jakże genialne combo ;)
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Kwi, 2013   

Wystarczy namiestnik, nie trzeba zapychać talii nie jestem obcoplemieńcem :)
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Kwi, 2013   

Attach to Gondor or Rohan hero. A chodzi nam o daina który jest krasnalem
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Kwi, 2013   

Wiem, a namiestnik daje cechę Gondor :)
 
     
schen
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Kwi, 2013   

Tylko, że ta karta przygotowuje jedynie, gdy zostaje posiadacz przydzielony do wyprawy. Dla marnych dwóch punktów siły woli z Daina wątpię, by się opłacało, gdyby działalo przy wyczerpaniu do obrony to już byłaby inna sprawa.
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Kwi, 2013   

Karta totalnie pod Eowinę i tą nową kartę z ducha, która pozwala zastępować obronę siłą woli.
 
     
Sznycelek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Kwi, 2013   

I tym sposobem Aragorn z przywództwa wraz z kamieniem celebriany i koniem idzie do wyprawy, przyjmuje na klatę, a potem jeszcze oddaje. ^^ Mam nadzieję że to jest zapowiedź nowego cyklu z przygodami w Rohanie tak jak mówicie, bo chociaż talię na Rohan da się już złożyć, to jest ona mocna tylko na wyprawie. Szkoda, że Theoden nie ma jakiejś umiejętności dotyczącej wzmocnienia rohańczyków, np. +1 do ataku dla nich, ale przynajmniej dzięki temu fani talii na samej taktyce choć trochę się ucieszą. : )
 
     
TomB
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Kwi, 2013   

Jedna uwaga i jedno pytanie:

1. Idea bossa, którego trzeba pokonać w wielkim finale - to jest coś, czego naprawdę nie znoszę.

2. Ile woli ma Theoden?
 
     
Sznycelek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Kwi, 2013   

Theoden ma 2 siły woli. Swoją drogą, jego zdolność działa też na niego samego?
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Kwi, 2013   

Tak, jego zdolność działa na niego samego. Poza przypadkami kiedy badana jest wydrukowania wartość siły woli (np. worki troli) można uznać że jego siła woli to 3.
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Kwi, 2013   

Sznycelek napisał/a:
I tym sposobem Aragorn z przywództwa wraz z kamieniem celebriany i koniem idzie do wyprawy, przyjmuje na klatę, a potem jeszcze oddaje.


Nieprawda, ta karta działa dokładnie jak zdolność fioletowego Arka i podniesiemy go tylko raz po przydzieleniu do wyprawy. Za to będzie można wrzucić zielonemu Arkowi zdolność fioletowego + miecz i mieć 2 w 1.

Sznycelek napisał/a:
Szkoda, że Theoden nie ma jakiejś umiejętności dotyczącej wzmocnienia rohańczyków, np. +1 do ataku dla nich, ale przynajmniej dzięki temu fani talii na samej taktyce choć trochę się ucieszą. : )


Ja tam cieszę się bardziej niż trochę ;) Nie mogę się wręcz doczekać, mam nadzieję, że Rohan będzie jeszcze bardziej wzmocniony w taktyce, bo to chyba najodpowiedniejsza sfera dla tej cechy.
 
     
Sznycelek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Kwi, 2013   

JollyRoger1916 napisał/a:
Sznycelek napisał/a:
I tym sposobem Aragorn z przywództwa wraz z kamieniem celebriany i koniem idzie do wyprawy, przyjmuje na klatę, a potem jeszcze oddaje.


Nieprawda, ta karta działa dokładnie jak zdolność fioletowego Arka i podniesiemy go tylko raz po przydzieleniu do wyprawy. Za to będzie można wrzucić zielonemu Arkowi zdolność fioletowego + miecz i mieć 2 w 1.

Sznycelek napisał/a:
Szkoda, że Theoden nie ma jakiejś umiejętności dotyczącej wzmocnienia rohańczyków, np. +1 do ataku dla nich, ale przynajmniej dzięki temu fani talii na samej taktyce choć trochę się ucieszą. : )


Ja tam cieszę się bardziej niż trochę ;) Nie mogę się wręcz doczekać, mam nadzieję, że Rohan będzie jeszcze bardziej wzmocniony w taktyce, bo to chyba najodpowiedniejsza sfera dla tej cechy.


Ach, wybacz, tak mnie to combo urzekło, że nie doczytałem... xD

Nie mam pojęcia czy zrobią z Rohańczyków typowych killerów. Wydaje mi się, że co najwyżej dorobią z dwóch czy trzech sprzymierzeńców, którzy będą w stanie wyciągnąć jakieś obrażenia. Może dostaniemy nową Eowinę? Ucieszyłbym się jak dziecko : )
 
     
Szuli
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Lis, 2013   

http://www.fantasyflightg...s.asp?eidn=4502
zapowiada się bardzo ciekawie
 
     
13thcaesar
[Usunięty]

Wysłany: Wto 19 Lis, 2013   

Co sadzicie o fabularnym zakonczeniu tego cyklu (nie chce spoiler'owac i zdradzac fabuly, ale osoby ktore maja juz finalowy dodatek wiedza o co chodzi ;) )?

Jak dla mnie historia przedstawiona w tym cyklu jest swietna, zwlaszcza zakonczenie :)
Szczerze podejrzewalem ze tak moze sie potoczyc ta opowiesc juz po ukonczeniou Lasu Druadan jednak byly to tylko przypuszczenia, ktore ku mej radosci sie sprawdzily.

Mam nadzieje ze tworcy beda kontynuowac taki bardziej narracyjny styl w nadchodzacym cyklu, i zafunduja nam rownie ciekawa opowiesc w tle :)
 
     
Szuli
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Lis, 2013   

ja jeszcze 2 ostatnich packów nie mam ale fabuła cyklu PC mi się podoba (co do zakończenia to mam pewne przypuszczenia od Osgiliat ale nie będe dumał jak większość to ma-zagram zobacze) też mam nadzieję, że wątki fabularne będą kontynuowane
LotR LCG zmienia się w rpg bez kości co mnie cieszy przydało by się zrobić karty kampani etc. do pozostałych scenariuszy
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 14