galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kolejny dodatek od FFG po Wave 2
Autor Wiadomość
Oldster
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Kwi, 2013   Kolejny dodatek od FFG po Wave 2

http://www.fantasyflightg...idn=4075#return

Przyznaję że szczena mi opadła bo totalnie nie tego się spodziewałem. Jestem jednak miło zaskoczony i raczej na pewno kupię. Piszcie, proszę co myslicie.
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Kwi, 2013   

Pffffff, ale sraka.
 
     
Elrond
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Kwi, 2013   

Hmm, też nie tego się spodziewałem. Może i przyda się ta plansza (ciekawe ile będą za to chcieli) ale gdzie B-Wingi i Tie-Bombery, na które niecierpliwie czekam ?
 
     
Wallenstein
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Kwi, 2013   

I na pewno nie będzie wersji PL. :wink:
 
     
Elrond
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Kwi, 2013   

I dobrze :)
Na forum FFG nie zostawili suchej nitki na tym dodatku.

40 dolców za takie "cuś"? Nawet gwiazdek nie zrobili...i dlaczego Aldeeran, a nie Yavin albo Endor?

Bez sensu.
Już wolę swoją matę 100cm x 120cm z piękną galaktyką i gwiazdeczkami :) - za 30 zł hehe.
 
     
Falcon
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Kwi, 2013   

lol, płyta HDF 3mm kosztuje grosze, przy zakupie w casto przytną na formatki za free;)
A za 40$ to mogę sobie nadrukować co chcę

Żeby to jeszcze miało jakieś łączenia między elementami..
 
     
Elrond
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Kwi, 2013   

Falcon napisał/a:


Żeby to jeszcze miało jakieś łączenia między elementami..


...i jeszcze brak łączeń? Bez sensu.
 
     
Gothik
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Kwi, 2013   

Dla mnie doskonały pomysł - to jest to, czego od początku brakowało mi w tej grze. Brak łączeń to żadem problem - takie tekturowe kafle używane są np. w Dust Tactics i jeszcze się nie spotkałem z narzekaniami, po prostu nie trzeba się przewracać na stół :) Niektórzy wolą pełnoformatowe płyty, ale jak trzeba pojechać z taką do kolegi/klubu/knajpy to jest problem, maty po zrolowaniu do transportu mają tendencję do odkształcania się itp. Cena oczywiście jak to często w przypadku produktów FFG z d%&@, ale jak ktoś nie ma czasu ani ochoty na zabawy DIY, to zaciśnie zęby i kupi. Albo dalej będzie śmigał po maminym obrusie/zielonym filcu blatu do WFB/pięknej bejcy i słojach stołu w salonie/imitacji perskiego dywanu/niepotrzebne skreślić.
 
     
TuReK
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Kwi, 2013   

40$ to sugerowana cena producenta, online będzie pewnie za jakieś 26$ - ale to i tak ZA DROGO.
 
     
Sewhoe
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Kwi, 2013   

Elrond napisał/a:
I dobrze :)
40 dolców za takie "cuś"? Nawet gwiazdek nie zrobili...i dlaczego Aldeeran, a nie Yavin albo Endor?


Yavin i Endor w kolejnych rozszerzeniach. :mrgreen:
 
     
Oldster
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Kwi, 2013   

Gothik napisał/a:
Dla mnie doskonały pomysł - to jest to, czego od początku brakowało mi w tej grze. Brak łączeń to żadem problem - takie tekturowe kafle używane są np. w Dust Tactics i jeszcze się nie spotkałem z narzekaniami, po prostu nie trzeba się przewracać na stół :) Niektórzy wolą pełnoformatowe płyty, ale jak trzeba pojechać z taką do kolegi/klubu/knajpy to jest problem, maty po zrolowaniu do transportu mają tendencję do odkształcania się itp. Cena oczywiście jak to często w przypadku produktów FFG z d%&@, ale jak ktoś nie ma czasu ani ochoty na zabawy DIY, to zaciśnie zęby i kupi. Albo dalej będzie śmigał po maminym obrusie/zielonym filcu blatu do WFB/pięknej bejcy i słojach stołu w salonie/imitacji perskiego dywanu/niepotrzebne skreślić.


Sądzę że uderzyłeś w sedno problemu. Kupią oczywiście tylko ci, którzy chcą. Maty i płyty zamawiane w sklepach sprawdzają się w domowych warunkach (sam mam takową) jednak ich transport to czasami droga przez mękę (jak w moim przypadku). W szkole, w której prowadzę kółko z planszówkami X-wing jest jednym z częściej granych tytułów, a bieganie z planszą na plecach do pracy bywa kłopotliwe. Ten dodatek rozwiąże mi wszystkie owe problemy, bo z tego co widzę to spokojnie zmieszczę go w plecaku.
 
     
jervon
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Kwi, 2013   

Może brzydko powiem, ale dupy nie urywa ta plansza. Zdecydowanie wolę taką matę:
http://www.hotzmats.com/mat_1-deep_space.html
Do tego są to kafle o wymiarze 1stopy czyli 12 cali. Manewr 4 (prosto) ma trochę ponad 6cali, 5 ma 8 cali. Taka siatka niestety ale pozwoli na dokładniejszą ocenę manewrów, ich odległości jak i finalnego ustawienia statków - mapa będzie podzielona liniami przecinającymi się pod kątem 90' stopni a manewry mają 45 i 90 stopni. Myślę, że niestety będzie miało to wpływ na intuicyjność gry.
No i czekamy na dopisanie do regulaminu turniejów o wymogu rozgrywania gier na tym właśnie produkcie.
 
     
Catra
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Kwi, 2013   

To nie jest dodatek, tylko akcesorium.

Dodatek ma być ogłoszony 4-5 maja na tym ichnim konwencie/turnieju.

Poza tym, statki będą się ślizgać po tym a wystarczy mały ruch i cała plansza sie rozsypie. Chyba, że się połozy na winylu badz filcu... ale jak sie ma filc to po co te plansze ? :P

Oldster napisał/a:
Ten dodatek rozwiąże mi wszystkie owe problemy, bo z tego co widzę to spokojnie zmieszczę go w plecaku.

I po 3-4 transportach i rozkładaniu zaczną się rozsypywać :)
EDIT
Zauważcie, że jest polska flaga na pudełku.
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Kwi, 2013   

jervon napisał/a:

Do tego są to kafle o wymiarze 1stopy czyli 12 cali. Manewr 4 (prosto) ma trochę ponad 6cali, 5 ma 8 cali. Taka siatka niestety ale pozwoli na dokładniejszą ocenę manewrów, ich odległości jak i finalnego ustawienia statków - mapa będzie podzielona liniami przecinającymi się pod kątem 90' stopni a manewry mają 45 i 90 stopni. Myślę, że niestety będzie miało to wpływ na intuicyjność gry.
No i czekamy na dopisanie do regulaminu turniejów o wymogu rozgrywania gier na tym właśnie produkcie.


Pamiętając o tym, że długość podstawki małego statku odpowiada prostej 1, dużego statku prostej 2, a zasięg 2 prostej 5 też można sobie ułatwić wybieranie manewrów, więc nie sądzę, żeby siatka dużo zmieniła.
Niech każdy kupuje sobie co chce, ja tego nie kupię, a istnienie tego akcesorium jakoś mnie zbytnio nie mierzi. Śmieszy mnie tylko to, z jaką podnietą opisują kilka kawalków kartonu. "Wystarczy odrobina wyobraźni, aby wykorzystując kafelki zawarte w tym zestawie, stworzyć wymagającą i emocjonującą kampanię dla gry X-Wing." rety...
 
     
jervon
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Kwi, 2013   

Oj Barbus nie zgodzę się z Tobą. Statki stoją i to od nich odmierzasz, nawet jeśli jest ich dużo na stole to są w różnej konfiguracji i odległości od siebie. Sama plansza jest niezmienna. Stojąc na krawędzi jednego z tych elementów planszy wszystko masz jak na dłoni, będąc na środku, również itp. itd. w zasadzie w każdym ustawieniu masz odniesienie co do odległości jakie dzielą poszczególne pojazdy, przeszkody czy ile pozostało do krawędzi stołu.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.2 sekundy. Zapytań do SQL: 13