galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kolejny dodatek od FFG po Wave 2
Autor Wiadomość
Catra
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Kwi, 2013   

Na forum FFG własnie poruszyli ten problem, ze zamiast dać jakąś dobrą kampanie albo scenario packa, dają kafelki i podpis "Wystarczy odrobina wyobraźni, aby wykorzystując kafelki zawarte w tym zestawie, stworzyć wymagającą i emocjonującą kampanię dla gry X-Wing."
 
     
jervon
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Kwi, 2013   

Hehe no wystarczy wyobraźnia. Zrobili duży box mogli dorzucić karty pilotów/rozwinięć i właśnie jakąś książeczkę ze scenariuszami.
Nie popisali się ale myślę, że się zreflektują.
 
     
Oldster
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Kwi, 2013   

jervon napisał/a:
Hehe no wystarczy wyobraźnia. Zrobili duży box mogli dorzucić karty pilotów/rozwinięć i właśnie jakąś książeczkę ze scenariuszami.
Nie popisali się ale myślę, że się zreflektują.


Wtedy pewnie krzyczano by na wszystkie strony że aby mieć pilotów trzeba kupić kafle.
Co do trwałości to Gothik pisał że podobne rozwiązanie zastosowano w Dust Tactics i tam się sprawdza. Nie rozumiem dlaczego nie miałoby się sprawdzić tutaj. Widzę ponadto że dodatek wywołuje skrajne emocje, co jest dość ciekawe jako że nie jest to rzecz typu "must have".
 
     
Catra
[Usunięty]

Wysłany: Sro 17 Kwi, 2013   

Trwałość, trwałością, ale w DT troche inaczej wygląda mechanika gry i aż tak wiele nie zależy od precyzji.

Tutaj każdy mm może pomóc, albo pogrzebać szanse na wygraną. Poza tym, miniaturki są o wiele wyższe niż te z DT wiec i potrącić łatwiej. Na filcu czy winylu nie ma problemu, ale jesli uzyja takiej tektury jak przeważnie, to już modele będą się ślizgać.

Przy zabawie for fun nie ma problemu, ale już przy turniejach niektórzy mogą rwać sobie włosy z głowy.

Zobaczymy 4-5 maja jak to wyjdzie w praniu :) Bo chyba wyjdzie na to, że zmusza do ich używania w turnieju oficjalnym :]
 
     
Oldster
[Usunięty]

Wysłany: Sro 17 Kwi, 2013   

Moim zdaniem nie ma o co kruszyć kopi. Dodatek jeszcze się nie ukazał. Jego zakup nie jest rzeczą konieczną jako że nie wnosi nic do samych zasad, a z tego co widzę kupią go głównie Ci którzy będą chcieli ułatwić sobie transport planszy. Na dokładną krytykę przyjdzie czas po premierze. Poczekamy, zobaczymy. Zaskoczyła mnie wiadomość o tym że ogłoszenie nowych statków odbędzie się na początku maja i szczerze mówiąc na tym chyba powinniśmy się skupić. Przyznaję że na żadne dodatki do planszówek nie czekałem tak gorączkowo jak na te do X-winga
 
     
DarthBart
[Usunięty]

Wysłany: Sro 17 Kwi, 2013   

Ano dokładnie nie ma co się podniecać bo to rozszerzenie zostało zapowiedziane dopiero na 3 kwartał. Ale nie ma go jeszcze na półkach, nikt go nie otwarł i nie pomacał i nie napisał recenzji.

Na "powiększonym" zdjęciu rozmiaru 600x600 jest 9 z 12 dwustronnych kawałków, każdy z nich ma wymiar stopa na stopę czyli coś ok 30,5cm x 30,5cm. Panowie (i panie) przy takim pomniejszeniu ja się nie dziwię, że na zdjęciu było nie było poglądowym nie widać małych gwiazdeczek i innych detali. Poza tym to zdjęcie poglądowe, a nie zdjęcie ostatecznego produktu po wyjęciu z pudełka.

Od ponad 20 lat grywam w Magię i Miecz gdzie podstawowa plansza jest właśnie z grubego kartonu, nic się nie ślizga, jest trwała - jest tak stara, a wygląda prawie jak nowa, ma tylko lekkie ślady, że była używana mimo, że swego czasu była grana często i długo. A ta do X-Winga jest wykonana w najnowszej technologii, a nie tej sprzed ponad 20 lat. Wg opisu " Each of these sturdy tiles consists of matte-finished card stock mounted on 2.5mm fiber board" to jest karton na 2,5mm fiber board czyli z tego co rozumiem na czymś w stylu płyty pilśniowej... o grubości 2,5mm+ grubość kartonu i pewno calosc jest albo zalaminowana albo pokryta natryskowo werniksem matowym. Wiec z ta małą trwaloscia bym nie przesadzal.
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Sro 17 Kwi, 2013   

Porównanie z DT jeszcze miało jakiś sens, ale Magia i Miecz?:p
Mam sporą styczność z różnymi grami FFG i ich plansze(jak wszystkie tekturowe elementy) są raczej słabej jakości. Szybko się wycierają, ale kto wie, może tym razem zrobią coś lepszego. Jak dla mnie najlepszym rozwiązaniem przeciw ślizganiu się modeli byłaby plansza z metalowych płytek i magnesy powklejane w podstawki myśliwców.
 
     
Taperonix
[Usunięty]

Wysłany: Sro 17 Kwi, 2013   

Nie wiem jak inni patrzą ale ja widzę gwiazdy na tych kafelkach.
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Sro 17 Kwi, 2013   

Taperonix napisał/a:
Nie wiem jak inni patrzą ale ja widzę gwiazdy na tych kafelkach.


Ja nie wiem, czy to gwiazdy, czy może kurz na moim monitorze, ale coś tam jest ;]
Ostatnio zmieniony przez Sro 17 Kwi, 2013, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Armus
[Usunięty]

Wysłany: Sro 17 Kwi, 2013   

Jedną Gwiazdę widać na pewno całkiem dobrze :wink:
 
     
Oldster
[Usunięty]

Wysłany: Pon 22 Kwi, 2013   

Barbus napisał/a:
Mam sporą styczność z różnymi grami FFG i ich plansze(jak wszystkie tekturowe elementy) są raczej słabej jakości. Szybko się wycierają, ale kto wie, może tym razem zrobią coś lepszego. Jak dla mnie najlepszym rozwiązaniem przeciw ślizganiu się modeli byłaby plansza z metalowych płytek i magnesy powklejane w podstawki myśliwców.


Przepraszam że poruszam temat, który w gruncie rzeczy można by zamknąć, jednak powyższa wypowiedź nie dawała mi spokoju do tego stopnia że postanowiłem bliżej przyjrzeć się swojej najstarszej grze wydanej przez FFG, a konkretniej Arkham Horror. Jest to wydanie angielskie kupione na ponad rok przed ukazaniem się polskiej wersji i grane było tyle razy że nie zliczę, z różnymi konfiguracjami dodatków (z których brakuje mi tylko dwóch ostatnich). Z dumą przyznam że śladów użytkowania prawie nie widać. Plansza ma charakterystyczne białe linie wzdłuż zagięć, jednak są one ledwo widoczne. Tylko trochę gorzej jest z żetonami potworów, no ale one gniotą się w worku i ciągle ocierają o siebie przez co są wytarte głównie na rogach.
Patrząc na moje Arkham pozwolę sobie stwierdzić że zużycie elementów zależy tu głównie od traktowania gry przez posiadacza, co daje nadzieję na solidny produkt w przypadku plansz do X-winga, nie odbiegający jakością od tego co wydano do tej pory.
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Wto 23 Kwi, 2013   

Dobra, powinienem napisać "relatywnie słabej jakości" i "relatywnie szybko się wycierają". Są wg. mnie wyraźnie słabsze niż tekturowe komponenty w grach Days of Wonder, Z-Mana czy Editions Du Matagot.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 14