galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Transport figurek
Autor Wiadomość
aryss
[Usunięty]

Wysłany: Pon 09 Cze, 2014   

Tak, sam tępymi nożyczkami. Krzywo są ale swoje zadanie w zabezpieczaniu figsów spełnia w 100% i to dla mnie jest najważniejsze :D
 
     
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Wto 25 Lis, 2014   

Czyli co polecacie aby kupić do przechowywania i transportowania swojej "armii" ? Mam już pokaźną ilość statków, i trzymanie tego w oryginalnych pudełkach zaczyna być problematyczne ;)

Niestety nie bardzo mam czas i chęci na jakieś zabawy z przeróbkami. Chciał bym kupić w miarę gotowy produkt nawet jak miał bym za to ekstra zapłacić.

Mam też pytanko co do trzymania kart. Jak karty pilotów to spokojnie znalazłem Klaser/Album na to, to jak przetrzymujecie karty rozszerzeń? Namierzył ktoś w Polsce pasujący do nich Album/Klaser?
 
     
Grichalk
[Usunięty]

Wysłany: Wto 25 Lis, 2014   

Na modele masz:

http://safeandsound.pl/pl/c/X-Wing-Pudelka/23
 
     
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Wto 25 Lis, 2014   

O dzięki , całkiem przyjemne. Ktoś tego w praktyce używał, statki/żetony/karty za bardzo nie latają ?
 
     
Shantruin
[Usunięty]

Wysłany: Wto 25 Lis, 2014   

Z doświadczenia mogę stwierdzić, że taniej wychodzi kupić sobie od S&S gąbkę rastrową i kartonik, a następnie samemu sobie porobić przegródki na modele - rebelianckie mieszczą się ślicznie i nie latają, imperialne o ile mi wiadomo też spoko :P
 
     
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Gru, 2014   

Tak przy okazji spytam się, gdzie najlepiej zamówić plastikowe wzorniki i żetony? Bo na Allegro niestety wszystko zniknęło, a chciał bym mieć takie lekko zmodyfikowane aby były
unikatowe ;) (chciał bym od razu zamówić pełen zestaw potrzebny do gry).
 
     
ljal
[Usunięty]

Wysłany: Nie 14 Gru, 2014   

hejo ktos uzywa tych pudelek i gabek SS? Jak sie sprawdzaja?
 
     
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Nie 14 Gru, 2014   

No ja już zamówiłem, ale czekam na potwierdzenie bo w teorii termin był 20 dni ;)

Swoją drogą na Allegro pojawiły się takie metalowe skrzynki z opcją przycięcia do własnych potrzeb :) Całkiem fajnie to wygląda - cena niestety dosyć wysoka bo 300 zł, ale wygląda to naprawdę dobrze.
 
     
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Nie 14 Gru, 2014   

Sorry za Dubla ale mam prośbę.

Niestety mam teraz spakowane statki i chwilowo nie mogę ich zmierzyć (dopiero we wt. może śr. będę mógł to zrobić), a osoba która mi wycenia stworzenie pudełka na zamówienie poprosiła mnie o zmierzenie 4 statków (wysokość, długość i szerokość wraz ze wszystkimi wystającymi elementami). Jak ktoś ma takie statki w miarę pod ręką i nie ma problemów ze zmierzeniem ich był bym bardzo wdzięczny. Mowa o:
YT-2400
VT-49
Rebeliancki Transportowiec
Tantive IV
 
     
Rogue30
[Usunięty]

Wysłany: Nie 14 Gru, 2014   

ljal napisał/a:
hejo ktos uzywa tych pudelek i gabek SS? Jak sie sprawdzaja?

Jakbym miał już coś takiego kupować, to bym chyba dołożył niewiele więcej i wziął stąd:
http://krmulticase.com/bu...em=STAR&army=XW
dlatego, że przechowujesz razem ze słupkami.
Mają fajną opcję Autofill, która wybiera optymalny zestaw gąbek do posiadanych modeli.
Na nowe statki jeszcze nie ma ale jak widać to nie problem:
http://community.fantasyf...ion-with-photo/

Ale nie kupię czegoś takiego, bo wolę wydać na statki. :cool:
 
     
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Nie 14 Gru, 2014   

Wiesz co na ALlegro właśnie tegy typu Koleś robi w Polsce, i chce za pełen zestaw ok. 300 zł, już z kuferkiem ;) Więc cena nie jest najgorsza - właśnie z nim gadam ile wyjdzie za cały zestaw jaki mam czyli:
5xX-Wing
2xY-Wing
2xTie Advanced
6xTie/F
2xSlave
2xFalcon Milenium
3xA-wing
4xTie-Interceptor
1xHWK-290
1xProm typu Lambda
3xB-Wing
2xBombowiec TIE
1xZ-95
2xTIE Defender
2x E-Wing
2xTIE Phantom
1xYT-2400
2xVT-49
1xRebeliancki Transportowiec
1xTantive IV

Dam znać, bo może to być najfajniejsza opcja ;) Potrzebuje tylko tych wymiarów ;P

Wiadomo za 300 zł możesz sporo kupić, ale jednak przy takiej ilości statków wygoda przechowywania/przenoszenia itp zaczyna mieć priorytet ponad kolejnymi statkami (to co muszę jeszcze kupić to 4-5 szt. Z-95 i 1 szt. YT-240 - potem może kolejnego Phantoma/B-winga/E-Winga/Tie Defendera ;) )
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Gru, 2014   

Ja polecam taki sposób przechowywania modeli :)

A tak serio, przez długi czas bardzo poważnie myślałem o gąbkach. Zrobiłem kilka własnych projektów, ale firmy, którym to zlecałem padały albo mnie olewały. W końcu S&S zabrali się za gąbki, ale wysoka cena i brak możliwości realizacji własnego projektu mnie zniechęcił. W końcu kupiłem trzy pudełka z przestawnymi przegródkami w OBI i kilkanaście gąbek separatorów - gąbki o formacie ok A4 i grubości 1cm, którymi rozdziela się poszczególne tacki z figsami. Przegródki w pudełkach poustawiałem, jak chciałem i wyłożyłem gąbkami wyciętymi na wymiar. W dwóch pudłach mieszczę 48 małych statków i wszystkie diale, podstawki oraz inne komponenty. W trzecim pudle trzymam 6 dużych statków i transportowiec. Tylko Tantive'a nie mam gdzie upchnąć. Całość kosztowała nieco ponad 100zł.
 
     
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Gru, 2014   

Wiesz co jak dobrze zagadasz to Torba + 6 pudełek z gąbką kupisz za ok. 200 zł ;) To nie tak wcale wiele więcej, a na pewno zajmie to mniej miejsca niż twój patent z Obi i masz fajną torbę w cenie ;)

Czekam jeszcze na wycenę tej metalowej opcji, bo nie ukrywam jest to zdecydowanie bardziej wytrzymałe i wtedy nawet nie bał bym się zabrać armii w podróż ;)

Na pewno kupie któreś z "gotowych" rozwiązań bo nie bardzo mam aż tyle czasu na zabawę, a jak już mam czas to wolę pograć ;P

Ps. Co do własnego projektu / rozkładu tego jak mają być figurki ustawione w pudełku to właśnie firma GemCat WARS się tym zajmuje.
http://www.aukcjoner.pl/gallery/018741498-.html#I9
Można u nich zamówić dowolnie wycięta gąbkę pod figurki. Jak widać na jednej warstwie całkiem sporo tego upchali ;) Niestety cena całej walizki wyjściowo to 300 zł. Jednak zadałem już pytanie czy da radę taniej itp., i czy jest opcja bez walizki (np. w tekturowym pudełku).
 
     
Falcon
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Gru, 2014   

Ja sobie w końcu wyciąłem własne gąbki - ręcznie nożykiem ;)
Jak widać zostało miejsce na 2-3 fale. Wejdzie też warstwa scumów.
Może nie jest tak pięknie jak wycięte laserem, ale dopasowane do tego co potrzebuję - no i za cenę gąbki - 15zł.
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Gru, 2014   

Akurat Gemcat ma bardzo słabo rozplanowane te gąbki. Wystarczy dodać centymetr grubości, żeby X-Wingi, E-Wingi, A-Wingi, Z-95 a nawet Y-Wingi wchodziły w pionie. HWK można ładować bokiem. Jakby trochę pomyśleli, to zaoszczędziliby sporo miejsca.
Świetne gąbki Falcon.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13