galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Transport figurek
Autor Wiadomość
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Gru, 2014   

Falcon jakiej grubości kupiłeś te gąbki?
 
     
Falcon
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Gru, 2014   

5cm
 
     
Rogue30
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Gru, 2014   

Falcon napisał/a:
ale dopasowane do tego co potrzebuję - no i za cenę gąbki - 15zł.

No i to rozumiem! Gotowe nigdy nie będą dopasowane do własnej ilości i do rozbudowy.
 
     
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Gru, 2014   

Dzięki.

Kurde jak bym miał czas się pobawić to rzeczywiście najlepsza opcja.

Bez przesady gotowe 1. Możesz zamówić tak aby mieć zapas ;) 2. Zawsze możesz zamówić potem samą gąbkę za ok. 30-40 zł, już przycięta na twoje nowe potrzeby ;) Wiadomo wyjdzie drożej, ale nie przesadzaj nie jest tak źle ;P
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Gru, 2014   

No tak, tyko z tym zapasem to nigdy nie wiadomo, jak zrobić. Ja z początku chciałem poprzestać na dwóch zetkach, potem bardzo je polubiłem i kupiłem kolejne dwie, a zaraz wyjdą Scumsi i do kolekcji dojdą następne dwie albo nawet 4. I weź tu coś człowieku zaplanuj ;)
 
     
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Gru, 2014   

Tylko dla Scumów to trzeba oddzielną formę zamówić ;) W zestawie ich masz niby 2 szt. Z-tek, ale nie maszt tam już kart/tokenów dla Rebelii ;) Więc realnie nie da się tak łatwo tych Zetek wykorzystać na potrzeby Rebelii ;P
 
     
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Pią 19 Gru, 2014   

Do mnie przyjechał zestaw MAX, o taki:
http://vanaheim.pl/pl/tor...-maxi-plus.html
Jest naprawdę duża mocno się zdziwiłem, na oko mój zestaw zmieści się bez problemu do tego miedz górą, a pudełkami jest jeszcze trochę miejsca (wejdzie klaser z kartami, czy pudełko ze znacznikami/linijkami). Niestety zawiodłem się, że nie ma żadnych kieszeni z boku, przodu, tył (na album by się bardzo przydała).

Same gąbki w środku wybrałem rastowe, więc troszkę będę miał roboty.

Cena to 250 zł realnie, więc już sporo - ale jeszcze znośnie.

Dam znać jak wszystko ogarnę.
 
     
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Wto 23 Gru, 2014   

Wreszcie miałem chwilę aby usiąść do pudełek. Ogólnie niestety wymiary nie są idealne. Większe pudełka są za duże na np. Falcona i trzeba wybicia fajnie dociąć aby statek nie miał luzu od góry. Natomiast ładnie wchodzą pionowe małe statki:P Małe pudełka są cieńsze niż się wydaje bo gąbka zabezpieczająca górę i dół jest dosyć gruba. Małe statki na płasko wchodzą i też wszedł YT-2400. Ognie jak by to kosztowało 150 Max 200 mógł by polecić ale teraz według mnie kwota jest za wysoka. Zwłaszcza że trzeba i tak ciąć ... Zaletą jest to że z góry i boków jest trochę miejsca w środku torby. Wchodzą małe pudełka z żetonami i klasery z kartami. Zdjątka z początków prac:
 
     
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Wto 30 Gru, 2014   

Ok pierwsze 2 z 4 pudeł skończone. Zmieściły (w sumie to zmieszczą, bo część statków na zapas, albo do mnie jedzie, albo planuje je niedługo kupić z nową falą) się:
W większym pudełku:
2xVT-49
2xYT-1300
2xSlave 1
2xTie Bomber
5xZ-95

W mniejszym pudełku:
2xYT-2400
7xTie/F
5xX-Wing
2xTie/Defender
3xTie Phantom
3xY-Wing
3xTie Advanced
1xHWK-290

Więc z resztą swojej kolekcji w pozostałych pudełkach powinienem się zmieścić (ale fakt wiele miejsca raczej nie zostanie na przyszłe ulepszenia...).

Dodatkowo zakupiłem 3 pudełka do przechowania wszystkich żetonów ITP. Średnie i małe służy na żetony i kolumny do statków. Większe na podstawki, kości, diale, żetony do podstawek , talię uszkodzeń i meteory/odłamki. Pudełka kupione w tesco za odpowiednio 8, 5 i 3 zł ;)

Dodatkowo kupiłem dwa albumy do kart (Ultra Pro, główne przeznaczenie to karcianki jak MTG), w które wkłada się karty od "boku" , przez co można włożyć w jedną kieszeń 2-karty ulepszeń/rozwinięć (lub 1 kartę pilota) ;) Niestety już wiem, że źle coś wyliczyłem i mi nie starczy na pilotów miejsca;P Będę musiał się zapatrzeć w 3-klaser ;P (wpadłem na pomysł aby kupić klaser na wizytówki, ale ciężko dostać takowy w rozsądnej kasie - jak ktoś ma pomysł gdzie dostać za te 20 zł, a nie 50 zł niech da znać).

Tak to wygląda na zdjęciach:















 
     
Prycek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 30 Gru, 2014   

Pokaźna kolekcja.
Czym i jak wycinałeś tę gąbkę?
 
     
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Wto 30 Gru, 2014   

Takim "skalpelem" modelarskim za ok. 20 zł ;) Nadawał się do tego idealnie, jest ostry, ma w miarę małe ostrze, ale pod kątem więc jak trzeba można zrobić troszkę dłuższe cięcie ;)
 
     
Misieq
[Usunięty]

Wysłany: Sro 31 Gru, 2014   

A jakie wymiary mają te pudełka safe&sound?
 
     
Kosmiczny pirat
[Usunięty]

Wysłany: Sro 31 Gru, 2014   

Szkoda tylko, że pudła nie są przyozdobione w klimatyczną gwiezdno wojenną grafikę.
 
     
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Sro 31 Gru, 2014   

Cytat:
A jakie wymiary mają te pudełka safe&sound?

Te co ja mam:
Duże:
420x280x96
Mniejsze:
420x280x55

Jak by co oni też mają już gotowe formy dla statków, ale ceny takowych są według mnie za wysokie do tego są one robione tak aby też zmieściły się wszystkie elementy, więc jest to mało optymalnie rozpracowane;)
Cytat:

Szkoda tylko, że pudła nie są przyozdobione w klimatyczną gwiezdno wojenną grafikę.

Mi to nie przeszkadza. Jednak Nic nie stoi na przeszkodzie aby je obkleić ;)
 
     
aryss
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Sty, 2015   

Mareczq dasz dokladny link do tego klasera co kupiles ?
Bo tez sobie musze kupic a te co mam ultra pro wszystkie sa wkladane od gory niestety.


Co do SS opakowan ja niestety zmarnowalem 1 opakowanie bo chcialem koniecznie wkladac sobie statki frakcyjnie przez co wykorzystanie powierzchni jest nieoptymalne ( do tego najglebszego pudelka mam wlozone zarowno Tantive jak i A-wingi)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 14