galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Transport figurek
Autor Wiadomość
Kruzyd
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Kwi, 2013   Transport figurek

Powiedźcie w jaki sposób transportujecie figsy? Wykorzytujecie te plastiki dołączone do core seta i zestawów dodatkowych. Czemu pytam? Bo dla mnie modele wyglądają na delikatne i nie wiem jak znoszą przenoszenie.
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Kwi, 2013   

Ja zrobiłem sobie coś takiego:






Skrzynkę narzędziową kupisz w każdym sklepie budowlanym. Ceny są różne od 10 do 50zł. Zależy, jak trafisz, bo możesz być zmuszony zapłacić więcej tylko po to, żeby skrzynka miała przegródki o porządanych wymiarach. Warto więc poszukać w różnych sklepach. Z własnego doświadczenia wiem, że ciężko znaleźć coś z przegródką wystarczająco dużą na falcona. Slave z kolei wymaga względnie głębokiej przegródki. Gąbkę kupisz np. w Rebelu. Najtańsza jest ta http://www.rebel.pl/produ...Separator.html. Jeśli nie chce ci się bawić w cięcie i klejenie, to możesz kupić taką, ale trzeba sporo dopłacić http://www.rebel.pl/produ...em-Raster.html. Ciężko mi powiedzieć, ile gąbki zużyłem, bo sporo wydębiłem od kumpla, który pracuje w firmie produkującej figurki do bitewniaków. Myślę, że na swoją kolekcję zużyłem mniej więcej 3 arkusze.
 
     
Kruzyd
[Usunięty]

Wysłany: Czw 25 Kwi, 2013   

Muszę przyznać, że Twoja kolekcja robi wrażenie, a ja sam szybko takiej mieć nie będę ( o ile w ogóle będę ). Jednakże z tego co mówisz warto kupić coś większego aby potem starczyło na dłużej i więcej ;) Mogę wiedzieć gdzie Ty swoją zakupiłeś? Z racji faktu, że na razie nie planuję zakupu Falcona ( nie wykluczam tego bo model jest moim zdaniem piękny ) ile to cudo ma szerokości abym mógł mniej więcej wiedzieć czego szukać.
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Czw 25 Kwi, 2013   

Owszem, warto myśleć przyszłościowo. Sam zostawiłem sobie miejsce trochę miejsca na W3 i kolejne Interceptory. Potem pewnie będę przerzucał wskaźniki manewrów i podstawki do innego pudełka. Swoją skrzynkę kupiłem w Obi. Falcon ma jakieś 13cmx10cmx4cm. Do tego trzeba oczywiście doliczyć grubość gąbki.
 
     
Shantruin
[Usunięty]

Wysłany: Pią 26 Kwi, 2013   

Ja sam póki co korzystam z oryginalnych plastikowych pudełek, choć na znaczniki, podstawki, słupki, etc. mam plastikowy pojemnik na śrubki z przegródkami :P Planuję się przenieść do gąbkowych separatorów, bo i tak całość (karton z podstawką ze statkami i kartami, Sokoła i Slave'a + pudełko z tokenami) mieszczę w bitewniakowej walizce Feldherra :P
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Pią 26 Kwi, 2013   

http://uk.battlefoam.com/...p-a-c-k-216-bf/
 
     
Kruzyd
[Usunięty]

Wysłany: Pią 26 Kwi, 2013   

Świetne jednak u mojego dostawcy z wysp ich nie ma więc póki zrobię sobie własny :)
 
     
bolciu
[Usunięty]

Wysłany: Pon 23 Wrz, 2013   

Jest w naszym kraju firma która wycina gąbki. Dla mnie robili gąbki pod WH i Flames of War. W porównaniu do BF jest zdecydowanie tańsza, gąbki mają czarny kolor co dla mnie jest plusem. Minusem jest, że przez pare dni gąbki mają zapach palonej gąbki ale po wietrzeniu ja już problemu nie mam.

www.laserops.pl
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Pon 23 Wrz, 2013   

A wycinają obrysy modeli, czy tylko proste kształty?
 
     
bolciu
[Usunięty]

Wysłany: Pon 23 Wrz, 2013   

Wycinają obrysy dostałem maila żeby wysłać zdjęcie modelu na kartce w kratkę.
Kształt był skomplikowany(samolot) mają bazę modeli do bitewniaków w które grają a jeśli nie grają to proszą o przesłanie skanu zdjęcia lub obrysu na kartce papieru. Ja dałem pdf z tym co chciałem uzyskać i potem już poszło. Mam ich torbę i gąbki z napisami i jestem bardzo zadowolony biorąc pod uwagę, że chciałem kupić plecak od battlefoam ale po przeliczeniu na złotówki rozsądek się odezwał.
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Pon 23 Wrz, 2013   

Naprawdę świetna stronka. A tutaj można zaprojektować sobie gabkę http://tray.battlefoam.com/tray.html wymiary w calach, ale łatwo można przeliczyć.
 
     
MMB
[Usunięty]

Wysłany: Czw 05 Gru, 2013   

bolciu napisał/a:
Wycinają obrysy dostałem maila żeby wysłać zdjęcie modelu na kartce w kratkę.
Kształt był skomplikowany(samolot) mają bazę modeli do bitewniaków w które grają a jeśli nie grają to proszą o przesłanie skanu zdjęcia lub obrysu na kartce papieru. Ja dałem pdf z tym co chciałem uzyskać i potem już poszło. Mam ich torbę i gąbki z napisami i jestem bardzo zadowolony biorąc pod uwagę, że chciałem kupić plecak od battlefoam ale po przeliczeniu na złotówki rozsądek się odezwał.

A jak to u nas kosztowo wygląda?
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Czw 05 Gru, 2013   

Ceny są podane przecież na stronie sklepu.
 
     
MMB
[Usunięty]

Wysłany: Czw 05 Gru, 2013   

Wiem, że są na stronie :-) zastanawiałem się, czy wycinanie gąbek bo bardziej skomplikowane modele nie będzie kosztować więcej :-)
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Czw 05 Gru, 2013   

Wg. nazwy produktu w cenie zawarte są gąbka, projekt i wycięcie, więc sądzę, że nic nie dopłacasz za specjalne zamówienia.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 13