galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Transport figurek
Autor Wiadomość
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Sty, 2015   

Cytat:
Mareczq dasz dokladny link do tego klasera co kupiles ?
Bo tez sobie musze kupic a te co mam ultra pro wszystkie sa wkladane od gory niestety.

To jest seria Pro-Binder - ale ja je kupiłem "tanio" po znajomości, według mnie są za drogie za o co oferują:
http://www.planeswalker.p...-Binder&x=0&y=0

Nie abym nie był z nich zadowolony, bo jakość jest niezła, i fajnie się w nich prezentują karty, ale jednak 2-krotnie większa cena niż standardowego albumy to troszkę przesada ;P

Jak Ci segregatory (dla mnie są za grube do torby nie wejdą) nie przeszkadzają to polecam takie wkładki:
http://www.planeswalker.p...em-p-31255.html

Jestem też pewien, że widziałem albumy innej firmy właśnie z tak wkładanymi kartami (sporo spędziłem swojego życia na graniu w MTG), ale kurcze nie mogę sobie przypomnieć i znaleźć jakie to były ;P

Swoją drogą karty pilotów w większości trzymam w zwykłym albumie za 20 zł , na 360 kart ;)

Cytat:

Co do SS opakowan ja niestety zmarnowalem 1 opakowanie bo chcialem koniecznie wkladac sobie statki frakcyjnie przez co wykorzystanie powierzchni jest nieoptymalne ( do tego najglebszego pudelka mam wlozone zarowno Tantive jak i A-wingi)


No ja wreszcie skończyłem docinać, ustawiać itp. We wszystkie 4 pudełka ( 2 grube i 2 cienkie) wyciąłem miejsca na:

5x X-wing
5x Z-95
3x Y-Wing
4x B-Wing
2x E-Wing
2x Falcon
3x A-Wing
2x YT 2400
1x HWK-290

7x Tie/F
4x Tie/A
3x Tie Phantom
2x Tie Defender
4x Tie Interceptor
2x Tie Bomber
2x Slave 1
2x VT-49
1x Prom Lambada

1x CR-90
1x GR-75

Dodatkowo w jednym mniejszym pudełku jest jeszcze sporo miejsca, tak na 10-12 małych statków , więc pewnie nową frakcję też tam zmieszczę. Niestety na nowy duży statek imperialny miejsca już nie ma. Za to w dużym pudełku jest jeszcze miejsce na 1-2 większe statki, i dodatkowo mam tam zrobione miejsce na duże podstawki, linijki i żetony do dużych statków.

Niestety mam problem z linijką do zasięgu 1-5 od CR-90. Nie wiem kto wymyślił takie łączenie ale po pierwsze ona już to się wygina bo jest to za słaba tektura do takiego przebijania się, a drugie jest to cholernie długie i nigdzie do toby tego nie zmieszczę:/ Zna ktoś jakieś alternatywne linijki do kupienia , składane czy zwijane - czy coś takiego? Chciał bym móc sobie czasami w epika zagrać, ale w sumie mogę używać 2 zwykłych miarek i nakładać jedną na drugą;) Ta oryginalna jest według mnie tragiczna, i brak możliwości zmieszczenia jej do torby dla mnie ją troszkę dyskwalifikuje. Oczywiście mogę ją zmodyfikować (już myślałem aby zrobić ją na "rzepy"), ale szczerze właśnie mała obsługa X-Winga mnie do niego przyciąga, więc i tak już straciłem dużo czasu na przerabianiu pudełek ;)
 
     
Caladan
[Usunięty]

Wysłany: Sro 07 Sty, 2015   

Falcon napisał/a:
Ja sobie w końcu wyciąłem własne gąbki - ręcznie nożykiem ;)


Można wiedzieć, gdzie takie gąbki sprzedają?
 
     
Falcon
[Usunięty]

Wysłany: Czw 08 Sty, 2015   

np na allegro - pod hasłem: pianka lub gąbka tapicerska
Ja kupowałem w hurtowni tapicerskiej.
 
     
Kosmiczny pirat
[Usunięty]

Wysłany: Sob 10 Sty, 2015   

Słuchajcie, a w tych albumach, klaserach, to przetrzymujecie karty w koszulkach, czy bez koszulek?
 
     
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Sob 10 Sty, 2015   

Ja mam wszystko poza kartami zasad w koszulkach (jeszcze nie mam w koszulkach kart ulepszeń dla dużych statków i talii uszkodzeń - ale to się niedługo zmieni). Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby nie mieć w koszulkach, i tylko foliować to czym się będzie grało (min. więcej roboty, ale oszczędność na koszulkach).
 
     
Kosmiczny pirat
[Usunięty]

Wysłany: Sob 10 Sty, 2015   

Nie chodzi o same koszulki. Wszystkie planszówki w których występują karty mam zakoszulkowane, a jest tego dobrze ponad 100 pudeł. Zastanawia mnie tylko koszulkowanie w przypadku, gdy karty trafiają do segregatora. Z drugiej strony mało wygodne jest wyciąganie i wkładanie w protektory aby zagrać i odwrotnie przed schowaniem do albumu. Dotychczas zakoszulkowane karty trzymałem w oryginalnych pudłach od gier. W przypadku zaś gier, gdzie budowało sie swoją talie przed rozgrywka, to przygotowane talie pakowałem do pudełek i dzieki temu były szybko dostępne do gry.
 
     
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Sob 10 Sty, 2015   

Ogólnie w takich grach gdzie zbierasz karty, to jednak Klaser jest najwygodniejszy ;) I tak zawsze w koszulkach. Chodź w tej grze karty nie są "wiele" warte ;)
 
     
Prycek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 10 Sty, 2015   

Mareczq napisał/a:
Chodź w tej grze karty nie są "wiele" warte ;)


Tak, to nie MtG :)
 
     
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Sob 10 Sty, 2015   

Niestety moim wyborem na "uzależnienie" przed X-wingiem był właśnie MTG ;) I to w MTG siedziałem 10 lat, więc troszkę inaczej patrzę na gry ;P
 
     
Kosmiczny pirat
[Usunięty]

Wysłany: Nie 11 Sty, 2015   

A czy do tych klaserów mieszczą się karty w koszulkach od FFG w rozmiarze 63,5 x 88? Na przykład w takich:


Te koszulki zawsze wydają mi się ponad wymiarowe i obawiam się, że nie będą pasowały.
 
     
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Nie 11 Sty, 2015   

Na pewno, ogólnie po włożeniu kart masz jeszcze luzy ;) Do takich klaserów wchodzą karty MTG w koszulkach typu Pro-Fit i twardych protektorach (np. Dragon Shield).
 
     
Kosmiczny pirat
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Sty, 2015   

A jak przechowujecie te male karty? Do nich też są jakieś klasery? :mrgreen:
 
     
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Sty, 2015   

Masz zdjęcie wyżej - normlany klaser na duże karty , tylko wkładasz 2-karty kieszeń. Masz przecież moje zdjęcie wyżej ;)

http://s7.postimg.org/qbxwmn1e3/IMAG1724.jpg
 
     
Prycek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Sty, 2015   

Ludzie :) przecież to tylko gra, a nie znaczki pocztowe czy monety :P przechowywać można w zwykłych torebkach "dealerkach" i też będą dobrze zabezpieczone.
 
     
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Sty, 2015   

1. Nie aż tak dobrze, uwierz mi sporo karcianek przeżyłem, i karty z X-Winga nie są super jakości - jak będziesz w to grał już lata, to te starszy karty będą nosiły wyraźnie ślad użytkowania. Nigdy nie wiesz jak bardzo się ta gra "rozrośnie" i niektóre karty z czasem mogą naprawdę być coś "warte" (już teraz mamy przykład C3PO który potrafi po 150 zł być na Allegro wystawiany;P) .
2. To jest po prostu wygodniejsze, jak masz karty w klaserze;) Otwierasz na danym dziale, i w sekundę masz kartę którą chcesz... porządek, wygoda i wytrzymałość ;) Oczywiście coś to kosztuje, ale szczerze dobry album to i tak mniej niż 1 mały statek ;P
3. Po prostu jest to profesjonalne (snoob;P) , klimatyczne i fajnie wygląda ;) W takich grach też takie aspekty mają znaczenie. Jak wszystko miałem pochowane w strunowych woreczkach w pudełkach po podstawce, zdecydowanie miałem mniejsza przyjemność z gry - ciężko mi to wytłumaczyć, ale to może moje prywatne podejście;P Teraz jak mam wszystko w pudełkach dostosowanych, klaserach i modele w gąbkach/torbie - to mi się znacznie bardziej chce siadać to przygotowania do gry ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 14