galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
zasady
Autor Wiadomość
mathias999
[Usunięty]

Wysłany: Sro 08 Lut, 2012   

Wariant: Limit Przedmiotów
Zamiast ograniczenia do dwóch sztuk broni i jednego pancerza,
gracz jest ograniczony do posiadania tylko jednego Przedmiotu
każdego rodzaju i typu.

Wprawdzie to tylko wariant, ale jak dla mnie pisze w nim wyraźnie "KAŻDEGO RODZAJU I TYPU" a nie tylko do broni i pancerzy. jeśli chcesz śmigać po planszy jak wiewiórka po kawie :grin: to jednoznacznie bezwariantowa gra Tobie tego nie zabrania... ale ja osobiście jestem za jak najwiekszym możliwym urealnianiem rozgrywek. Heros dźwigający na własnych plecach naście sztuk broni do tego naście sztuk pancerzy nie wspominając o sztandarach, onucach i chełmach itd to "troszeczkę" dla mnie osobiście za dużo... :mrgreen:

Pozdrawiam.
 
     
Kylo
[Usunięty]

Wysłany: Sro 08 Lut, 2012   

Ok ale przeczytaj przyklad:
Varikas posiada Buzydygan piorunow. Ten przedmiot to bron ( rodzaj ) obuchowa ( typ ). Varikas moglby dokupic biale ostrze ( bron:miecz) ale nie mlot jakis tam poniewaz to tez bron obuchowa.
Czyli ten wariant nie ogranicza to posiadania jednej broni ale to posiadania jednej broni danego rodzaju. Czyli bez tego wariantu mozesz miec 2 x miecz a z nim 1 miecz i 1 obuch. Tak samo rozumujac bez wariantu mozesz miec tylko jeden pancerz ( nie wazne jaki ) a z tym moglbys miec powiedz pancerz:helm i pancerz:tarcze co brzmi logicznie :)

A co do mojego pytania co do zetonow to nie interesuje mnie opcja z wariantem. Chodzi mi o to jak jest wedlug podstawowych zasad :) Warianty i homerules to juz zupelnie inna bajka :D
 
     
mathias999
[Usunięty]

Wysłany: Sro 08 Lut, 2012   

no to w instrukcji podstawki nie znalazłem nic co zakazuje prowadzić ze sobą całego stada wielbłądów obwieszonych ekwipunkiem pustynnym, i nic co zakazywałoby wypijać całych zgrzewek bukłaków :mrgreen:
 
     
Kylo
[Usunięty]

Wysłany: Sro 08 Lut, 2012   

Hehe dzieki :) Wiesz zalezy co jest w tych buklakach to stawiam ze pare mozna wypic :D
 
     
Kylo
[Usunięty]

Wysłany: Sro 08 Lut, 2012   

Czekaj :P Bo pytanie nie bylo czy mozesz posiadac stado tylko czy mozesz go uzyc w jednej turze :) Czyli wedlug instrukcji moge uzyc 3 wielblad badz wypic 3 buklaki pod rzad zeby skumulowac bonus?
 
     
Marcus
[Usunięty]

Wysłany: Sro 08 Lut, 2012   

Ja w Piaskach gram tak, że można mieć tylko jeden przedmiot każdego typu. Nie bez powodu jest 18 Żetonów Ekwipunku, czyli po jednym z każdego typu dla maksymalnej liczby graczy. =]
 
     
mathias999
[Usunięty]

Wysłany: Czw 09 Lut, 2012   

Albo najlepiej wymieszać obie opcje; posiadać można wiele, używać tylko po jednym żetonie każdego rodzaju na swoją kolejkę - ALE: żaden przepis tak na prawdę jasno nie określa limitu pustynnego ekwipunku, bukłaków czy wielbłądów, pomijając wpis w podstawce o posiadaniu przedmiotów o określonych typach i rodzajach. Co innego jeśli chodzi o samo użycie - biorąc pod uwagę, że są to żetony które ulegają odrzuceniu to nie ma limitu ich wykorzystania na etap/turę/rundę - jedynie zdrowy rozsądek :lol:
 
     
kam
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Lut, 2012   

Kylo napisał/a:
Mists of Zanaga: Chodzi o lost city i roaming monsters check (...) Zgodnie z opisem lost city gracz ktory jest w lost city powinien przeprowadzic roaming monster check na teran na ktory lezy lost city...

nie wiem skąd to wytrzasnąłeś. jak sam napisałeś, zaginionego miasta nie dotyczą rzeczy związane z rytuałami i omenami (typu nakładanie counterów od bossów, itp.), a monster check to akcja w fazie przygody wynikająca z działań w fazie ruchu. jedno z drugim nie ma nic wspólnego.
 
     
kam
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Lut, 2012   

wybacz, kuleje u mnie czytanie ze zrozumieniem czasem. pewnie przez zmęczenie... :oops:

wychodzi na to, że jest tak, jak mówisz, ale podejrzewam, że to raczej niezamierzone. mało to spójne moim zdaniem. Mists jest miejscami nieprzemyślane, więc nie zdziwiłbym się.
 
     
Kylo
[Usunięty]

Wysłany: Pią 17 Lut, 2012   

Nie ma problemu :)
 
     
firefly
[Usunięty]

Wysłany: Pią 03 Maj, 2013   

Pytanie dotyczy karty wydarzenia "Kellos milknie" z dodatku awatarowie Kelnova.

Mówi ona "Dopóki ta karta znajduje się w grze, (serca), które posiadają bohaterowie i sprzymierzeńcy, nie mogą zostać wyleczone lub odrzucone, a jedynie anulowane. Gracze posiadający karty (...) ignorują ten efekt.

Czyli:
a) Mogę co turę używać np tarczy anulującej 2 rany żeby leczyć 2 życia (czego normalnie nie można zrobić)
b) Nie da się w żaden sposób leczyć dopóki nie dojdzie do nowego wydarzenia (jako że wszystkie sposoby polegają na odrzucaniu lub leczeniu)
c) Można się leczyć tylko w mieście (ale czy to nie podchodzi pod leczenie?)

Która opcja?
 
     
gwizdzius
[Usunięty]

Wysłany: Nie 05 Maj, 2013   

Moim zdaniem
Cytat:
b) Nie da się w żaden sposób leczyć dopóki nie dojdzie do nowego wydarzenia (jako że wszystkie sposoby polegają na odrzucaniu lub leczeniu)
. Anulować można, gdy masz otrzymać (serce).
 
     
SeeM
[Usunięty]

Wysłany: Sro 08 Maj, 2013   

firefly napisał/a:
Pytanie dotyczy karty wydarzenia "Kellos milknie" z dodatku awatarowie Kelnova.


Posiadanych znaczników ran nie można anulować, jest to trochę babol w tłumaczeniu. Pancerzami i różnymi efektami możesz normalnie uchronić się przed obrażeniami. Ale jak już je masz, to są nie do ruszenia.
 
     
firefly
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Maj, 2013   

teraz pytanie dot. dodatku piaski:

1. Czy jak na kości opowieści wypadnie pojawienie się miasta, to gracz wybiera które się pojawia?

2. Kiedy miasto znika?
 
     
firefly
[Usunięty]

Wysłany: Sob 18 Maj, 2013   

Ponawiam pytanie dodając też nowe:

Karta z piasków - hydra.

w dowolnej fazie: podczas każdej fazy walki każdy sprzymiezreniec musi atakować, a twój bohater musi atakować albo cronić się (w fazach w których nie atakuje, broni się). Atak kazdej postaci rozegraj oddzielnie (w wybranej przez siebie kolejności). Pamiętaj, że każda postać może wykonać tylko jeden atak na rundę.


No to co, w każdej turze sprzymierzeniec atakuje czy tylko w jednej?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 13