galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czarni Jeźdzcy
Autor Wiadomość
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 02 Lip, 2013   

za duzo entow to nie ma. a sami sa na tyle pakierni ze koszt takiego sprzymierzenca by musial byc 5 albo i wiecej
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Wto 02 Lip, 2013   

W książce nazwanych z imienia nie było icj za dużo. A nie kązdy ent musi być unikatowy i nazwany. Tak jak jest z innymi tego typu kartami. W orłach mamy Lanvorala, ale mamy też obrońcę, i inne jakie nie mają konkretnych nazw u unikatowości.
Mówiąc inaczej, temat jesy głęboki i szeroki i jak by chceli zrobić karty entów to by je zrobili :D Kto wie, może w tych ddoatkach coś się ruszy, a z racji na brak miejsca - bo będą musieli dać wiele innych kart żeby to się wsyzstko kupy trzemalo więc pewnie jeżeli coś się związanego z entami pojawi to coś aby symbolicznie.
Ale kto wie, może temar zostanie z kolei pociągnięty w jakiś przyszłuch cyklach przygodowych :D
Taką mam nadzieję.
 
     
Corran
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Lip, 2013   

zvish napisał/a:
W książce nazwanych z imienia nie było icj za dużo.

Dopiero teraz odkryłem dyskusję na temat entów, a że swego czasu trochę się bawiłem w wymyślanie kart z nimi związanych, więc śpieszę z informacją, że z imienia było wymienionych przynajmniej czterech entów i przynajmniej jedna ich kobieta (tyle znalazłem, a może jeszcze ktoś mi umknął). Dodając do tego, tak jak napisałeś, wszelkiego rodzaju bezimiennych, którzy mogą być tworzeni na takich zasadach jak orły, jest olbrzymie pole do popisu (sam przygotowałem 8 postaci, a daleko mi jeszcze do inwencji twórców gry, którzy przeciez wymyślają również własne imiona). Jeśli jednak saga będzie oparta tylko na dużych zestawach, to wydaje się mało prawdopodobne, żeby zrobili coś na kształt talii orłów - jest za dużo wątków, żeby skupiać się na jednej rasie, zwłaszcza takiej, która działa wyłącznie w jednym miejscu Śródziemia. Takie karty pod talię entów są ewentualnie możliwe tylko w jakimś nowym cyklu małych dodatków, a i w to nie bardzo wierzę, bo wówczas akcja całej serii musiałaby się chyba rozgrywac w okolicach Fangornu.
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Lip, 2013   

No ja bardzo na to liczę że tak właśnie będzie :D
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Lip, 2013   

a czy przypadkiem w tym lesie co frodo z ekipa szli do bree (te drzewa co nagle sie przestawialy) na czele z wierzba to tez nie byly ent(entowie? nie wiem jak jest poprawnie :v)
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Lip, 2013   

Chodzi Ci o Stary Las.

Stara Wierzba zapewne była zdegenerowaną i zdziwaczałą - być może też wypaczoną wplywme Ciemnośći (BURZUM!) entową żoną o jakich odejściu dowiadujemy sie później kiedy Pipin i Mery mają okazję z Drzewcem się komunikować.
 
     
Szuli
[Usunięty]

Wysłany: Pią 19 Lip, 2013   

Cytat:
Jeśli jednak saga będzie oparta tylko na dużych zestawach, to wydaje się mało prawdopodobne, żeby zrobili coś na kształt talii orłów

To jest właśnie bardzo prawdopodobne.
1 saga box będzie nastawiony na hobbity.
2 niewiem ale myślę, że zrobią nowe wersje kilku członków Drużyny pierścienia i ich wersje jako sprzymierzeńców.
3 pewno jakieś uzupełnienie rohanu i enty
4 pojęcia nie mam co by tu mogli dać z kart graczy
5 gondor
6 tu też nie wiem

P.S To ja byłem więc można powyższy post usunąć.
 
     
Corran
[Usunięty]

Wysłany: Pią 19 Lip, 2013   

Hobbity jak najbardziej. Mogą też być dodatkowe karty do Rohanu (chociaż tych jest już i tak dużo) i Gondoru (tych też już trochę jest i mogą się jeszcze pojawić w cyklu Przeciwko Cieniowi). Może też być wsparcie dla elfów.
Ale mój cytat został wyjęty z kontekstu, a dotyczył on entów. Enty na pewno będą, ale nie wierzę, żeby na nich zbudowali zestaw wspierających się nawzajem kart. Widzę ich raczej jako pojedyncze karty sprzymierzeńców lub celów (np. Drzewiec wprowadzony na zasadach podobnych jak Arwena w Dwarrowdelf), może jakiś bohater (choć wątpię), albo jakieś wydarzenia, ale nie jako zestaw na kształt orłów.
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Pią 19 Lip, 2013   

Ale porządna talia na hobbitach może nieźle pozamiatać. Ja teraz mam wszystko do Dvarowdelf włącznie i jest kilka kart hobbickich - raczej nie do zastosowania bo się na hobbitach skupiają. A są to karty mało że potężnd to jeszcze tanie. Jak na przyklad Szybki Węzeł - to Nieoczekiwana Odwaga za 1 i do tego mam ją x3 :D Ale nigdy go nie biorę bo mam raptem dwóch bohaterów hobbitów - Bilbo i Frodo a do tego żadko nimi gramy.
Więc talia na hobbitach możę bardzo fajna i potężna :D
Niepozorny mały ludek którego potencjał dostrzegał tylko Gandalf :D
 
     
Corran
[Usunięty]

Wysłany: Pią 19 Lip, 2013   

Szybki Węzeł braliśmy do talii na scenariusze Hobbita, zwłaszcza ten z trującymi pająkami, gdzie w pewnym momencie biedny Bilbo sam musi sobie radzić ze wszystkim...
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Pią 19 Lip, 2013   

O to pewnie w hobbicie rzczywiście się przyda, ale jak narazie dla mnie totalnie nie używana karta.
 
     
schen
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Lip, 2013   

Bilbo + szybki węzeł + pochodnia + dodatek dający +1 do obrony z przywództwa (ewentualnie zamiast nich namiestnik gondoru z krwią numenoru, co niestety zdecydowanie ciężej wystawić), przy czym i węzłów i tych dodatków mogą być 3szt, daje na prawdę pokaźne możliwości w defensywie (o przydatności zdolności Bilba już nie wspominając). Dodatkowo ładnie się kombuje z tą kartą pozwalającą na dociąg 5 kart po wyczerpaniu 2 bohaterów. Cóż, ja akurat Bilbem grać lubię ;)
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Lip, 2013   

Szuli napisał/a:

1 saga box będzie nastawiony na hobbity.
2 niewiem ale myślę, że zrobią nowe wersje kilku członków Drużyny pierścienia i ich wersje jako sprzymierzeńców.
3 pewno jakieś uzupełnienie rohanu i enty
4 pojęcia nie mam co by tu mogli dać z kart graczy
5 gondor
6 tu też nie wiem

To i ja popuszczę wodze fantazji:

1. Hobbity
2. Elfy (Celeborn, Galadriela, Arwena, Rumil, Orophin)
3. Enty + Rohan (Eomer, Bregalad, Treebeard)
4. Gondor (Faramir, Smeagol)
5. Duchy
6. Uzupełnienia (Cirdan, Tom Bombadil, Ghan-buri-Ghan)

Ciekawe, ile z tego okaże się prawdą? :mrgreen:
 
     
Corran
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Lip, 2013   

schen napisał/a:
Bilbo + ... ewentualnie zamiast nich namiestnik gondoru

Jeśli chodzi ogólnie o taki zestaw, to OK, ale jeśli Namiestnik Gondoru do scenariusza z zatruwającymi pająkami (początkowo wydawało mi się to najlepszym rozwiązaniem, żeby szybko budzić kompanię), to trzeba pamiętać, że ten żółty Bilbo z tego zestawu ma ograniczenie na zarobki - nie może dostawać zasobów z efektów kart innych niż skarby.
 
     
schen
[Usunięty]

Wysłany: Nie 21 Lip, 2013   

Corran napisał/a:

Jeśli chodzi ogólnie o taki zestaw, to OK, ale jeśli Namiestnik Gondoru do scenariusza z zatruwającymi pająkami (początkowo wydawało mi się to najlepszym rozwiązaniem, żeby szybko budzić kompanię), to trzeba pamiętać, że ten żółty Bilbo z tego zestawu ma ograniczenie na zarobki - nie może dostawać zasobów z efektów kart innych niż skarby.


Znaczy ja miałem tu na myśli zielonego Bilba, nie tego Bilba z Hobbita ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 13