galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dodatkowe kości
Autor Wiadomość
koozyn
[Usunięty]

Wysłany: Nie 26 Maj, 2013   Dodatkowe kości

Hej,
Czy ktoś wie może gdzie mogę nabyć dodatkowe kości, czyli ten cały dice pack. W ofercie galakty niestety go nie ma, a na rebelu był, ale już jest niedostępny.
Będę również wdzięczny za info od galakty, czy planują sprowadzić te paczki.
Wiem, że najprościej byłoby zakupić drugą podstawkę, ale takim rozwiązaniem nie jestem zainteresowany.
 
     
Dziobak
[Usunięty]

Wysłany: Nie 26 Maj, 2013   

Planszomania może ci je sprowadzić, ale termin realizacji to 30 dni, czyli kostki pewnie pół świata zwiedzą, żebyś je spotkał :cool:
 
     
Darth Misiekh
[Usunięty]

Wysłany: Pon 27 Maj, 2013   

Zawsze można kupić elektroniczne ;)
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fantasyflightgames.swdice&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5mYW50YXN5ZmxpZ2h0Z2FtZXMuc3dkaWNlIl0.
 
     
koozyn
[Usunięty]

Wysłany: Pon 27 Maj, 2013   

widziałem tą aplikację :) jednak w tym przypadku stawiam na zwykłe kości :)
 
     
koozyn
[Usunięty]

Wysłany: Nie 09 Cze, 2013   

Wpadłem na jeszcze jeden szałony pomysł. Wiem, że są tutaj zapaleńcy, którzy mają kupione po dwa zestawy :) jako, że ciężko jest dostać u nas dodatkowy dice pack, a granie trzema kośćmi jest trochę irytujące, zastanawiałem się, czy ktoś niebył by tak miły i nie chciałby odsprzedać jednej zielonej i jednej czerwonej kości. Wiem, że kości w tym przypadku nigdy za mało, jednak mi by to ulepszyło rozgrywkę, a ktoś kto ma 6 kości by raczej tego tak nie odczuł.
Ktoś poratuje? :)
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Nie 09 Cze, 2013   

Wydaje mi się, że to dosyć krótkotrwałe rozwiązanie, bo niedługo może się okazać, że potrzebujesz 5. kostki.
 
     
koozyn
[Usunięty]

Wysłany: Nie 09 Cze, 2013   

Barbus napisał/a:
Wydaje mi się, że to dosyć krótkotrwałe rozwiązanie, bo niedługo może się okazać, że potrzebujesz 5. kostki.

Bardzo możliwe, że masz rację, jednak w tej chwili wolę tak nie spekulować :) 4 to i tak lepiej niż 3 :)
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Nie 09 Cze, 2013   

koozyn napisał/a:
4 to i tak lepiej niż 3 :)


To na pewno;]
 
     
jervon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 09 Cze, 2013   

To już lepiej zwykłymi K8 rzucać i albo przypisać liczny do odpowiednich symboli albo sobie je wydrukować i nakleić.
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Nie 09 Cze, 2013   

http://boardgamegeek.com/...miniatures-game
 
     
koozyn
[Usunięty]

Wysłany: Nie 09 Cze, 2013   

Jervon, Barbus całkiem to sprytne rozwiązanie i dzięki za podpowiedzi :) może z tego skorzystam. Gdyby, jednak ktoś chciał poratować to będę wdzięczny :) lubię mieć rzeczy takimi jakimi powinny być :)
 
     
jervon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 09 Cze, 2013   

Barbus napisał/a:
http://boardgamegeek.com/image/1606636/star-wars-x-wing-miniatures-game


Ta tabelka jest zła :p
Niestety nie wszyscy wiedzą, że kości budowane są tak, że dwie przeciwległe ścianki po zsumowaniu dają wynik jeden większy nisz liczba ścianek na kości. Stąd K8 po przeciwległych ściankach ma 8 i 1, 7 i 2, 6 i 3, 5 i 4.
I biorąc pod uwagę tę zależność i kości do X-winga powinno być:



Tak kiedy przyjmiemy sobie jeden z symboli i liczby za punkt odniesienie i później porównamy kości :)
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Nie 09 Cze, 2013   

A co to za różnica? Prawdopodobieństwo wyrzucenia danego wyniku pozostaje takie samo:p A wydaje mi się, że łatwiej zapamiętać tę tabelkę z geeka.
 
     
koozyn
[Usunięty]

Wysłany: Nie 09 Cze, 2013   

Barbus różnica jest taka, że jeżeli już robisz takie kości to chodzi o to, aby to zrobić jak należy :) przynajmniej dla mnie ma to znaczenie, więc dobrze, że została wprowadzona poprawka :)
 
     
jervon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 09 Cze, 2013   

Przy pojedynczym rzucie różnicy nie ma, przy zwielokrotnionym rachunek prawdopodobieństwa zmienia się.
Kompletnie nie miałoby to znaczenia jakbyś rzucał samymi standardowymi kośćmi, jeżeli mieszasz te z symbolami (kości) i te z liczbami (nie podstawiając ich odpowiednio) sprawa zaczyna się zmieniać.
Ma to pewnie znaczenie marginalne ale większość graczy to pedanci w tym temacie i często dbają o takie szczegóły - ja np. lubię ale nie popadam w skrajności. Nie mam zamiaru narzucać komuś poprawności mojego tworu :)
Swoją drogą ciekawe czy w FFG wiedzą jakie liczby z K8 odnoszą się do poszczególnych symboli, w końcu ja przyjąłem jakieś odniesienie nie muszące a wręcz na pewno nie pokrywające się z ich projektem :) . Podejrzewam, że liczby nie są istotne tylko właśnie występowanie danych wyników po przeciwległych ściankach kości.

@ Barbus: Ta też jest z geeka :P
http://boardgamegeek.com/...miniatures-game
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 13