galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Korelacja między umiejętnościami członków załogi, a bronią.
Autor Wiadomość
regrof
[Usunięty]

Wysłany: Sro 05 Cze, 2013   Korelacja między umiejętnościami członków załogi, a bronią.

Dziś podczas gry doszło pomiędzy mną kolegą do sporu.

Atakuję Łowcą Nagród w zasięgu 3 z Ciężkiego działa laserowego. Wyrzucam dwa krytyki, "oczko" i pustą ściankę, natychmiast po ataku zmieniam krytyki na trafienia.

Członkiem załogi Firespray'a jest "Drugi najemny pilot", który pozwała przy ataku w zasięgu 3 zmieniać jedno trafienie na "krytyka".

Czy mogę zmienić jedno trafienie w krytyka? Czy też te zamienione "krytyki" nie mogą być już zmieniane?

Czy używając umiejętności celność mogę zmienić "oko" w krytyka?
 
     
Patrik
[Usunięty]

Wysłany: Sro 05 Cze, 2013   

Z tego co mi sie wydaje to przezucac mozesz tylko raz, wiec mozesz zamienic zwyklego hita na krytyka.
 
     
Don_Silvarro
[Usunięty]

Wysłany: Sro 05 Cze, 2013   

Wszystkie modyfikacje wyników kości możesz wykonywać w dowolnej kolejności i dowolną liczbę razy na kostce.

Więc: tak, możesz za pomocą Mercenery Copilot i Marksmanship uzyskać krytyki na HLC.
 
     
jervon
[Usunięty]

Wysłany: Sro 05 Cze, 2013   

Don_Silvarro napisał/a:
Wszystkie modyfikacje wyników kości możesz wykonywać w dowolnej kolejności i dowolną liczbę razy na kostce.

Więc: tak, możesz za pomocą Mercenery Copilot i Marksmanship uzyskać krytyki na HLC.


Popieram :) To są modyfikacje więc jak najbardziej dozwolone.
 
     
regrof
[Usunięty]

Wysłany: Sro 05 Cze, 2013   

Też tak sądziłem, ale zawsze lepiej się upewnić. Dzięki.
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Pią 07 Cze, 2013   Re: Korelacja między umiejętnościami członków załogi, a bron

regrof napisał/a:
Dziś podczas gry doszło pomiędzy mną kolegą do sporu.

Atakuję Łowcą Nagród w zasięgu 3 z Ciężkiego działa laserowego. Wyrzucam dwa krytyki, "oczko" i pustą ściankę, natychmiast po ataku zmieniam krytyki na trafienia.

Członkiem załogi Firespray'a jest "Drugi najemny pilot", który pozwała przy ataku w zasięgu 3 zmieniać jedno trafienie na "krytyka".

Czy mogę zmienić jedno trafienie w krytyka? Czy też te zamienione "krytyki" nie mogą być już zmieniane?

Czy używając umiejętności celność mogę zmienić "oko" w krytyka?


Dzisiaj wpadłem dokładnie na to samo pytanie! Jestem tego samego zdania, co reszta.
 
     
regrof
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Wrz, 2013   

Wracam znów do umiejętności pilota Firespray'a.

Choć mi o umiejętność Kath Scarlet.

Ustawienie statku wygląda w ten sposób:

Kath, Artylerzysta, Ciężkie działo laserowe i Celność.

Czy umiejętność Kath będzie działaś w fazie ataku zarówno przy ataku z ciężkiego działa laserowego jak i przy powtórzonym ataku z broni podstawowej (z wykorzystania umiejętności artylerzysty)?

Czyli czy można, z wykorzystania umiejętności celność (do zamiany oczka na krytyka), która zresztą będzie działaś w obu atakach ( zauważyłem tekst na kacie celność i karcie Kath brzmi " kiedy atakujesz ), przy anulowaniu przez obrońcę co najmniej jednego krytyka podczas każdego z tych dwóch ataków przypisać mu żeton stresu?

Podobna sytuacja może powstać też przy ataku rakietami kasetowymi.
 
     
ataman
[Usunięty]

Wysłany: Czw 19 Wrz, 2013   

Ja bym powiedział że tak właśnie będzie - jeśli podczas każdego z tych ataków został anulowany krytyk, to obrońca dostanie żetony stresu za każdy z tych ataków.

W przypadku rakiet kasetowych + artylerzysty jest możliwe przypisanie nawet 3 żetonów stresu w jednej rundzie. :grin:
 
     
regrof
[Usunięty]

Wysłany: Czw 19 Wrz, 2013   

Wiesz, szukam potwierdzenia mojej teorii, bo koledzy Rebelianci mają wątpliwości (jakby nie lubili dostawać stresu).

A przy kasetowych faktycznie może być 3 żetony stresu, muszę o tym pomyśleć;]
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Czw 19 Wrz, 2013   

Mnie też się wydaje, że każdy atak rozpatruje się oddzielnie.
 
     
ataman
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Wrz, 2013   

regrof napisał/a:
Wiesz, szukam potwierdzenia mojej teorii, bo koledzy Rebelianci mają wątpliwości (jakby nie lubili dostawać stresu).

Wiem i rozumiem, ale jedyne na co chyba w tej chwili możesz liczyć to wsparcie od innych użytkowników forum, bo w oficjalnym FAQ nie ma wprost odpowiedzi na ten problem.

Wg mnie najlepszy argument na rzecz tego, że stres można dostać w każdym ataku, sam przedstawiłeś w swoim poście - zauważyłeś, że tekst na Kath jest taki sam jak tekst na Celności (przy każdym ataku). Skoro zatem Celność działa przy każdym ataku - czyli w przypadku rakiet kasetowych przy obu atakach (i to akurat jest potwierdzone w FAQ), to i zdolność Kath musi działać przy każdym ataku, czyli może zadziałać dwukrotnie, a nawet trzykrotnie w czasie jednej tury (o ile oczywiście wszystkie inne warunki będą spełnione).
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Wrz, 2013   

Myślę, że gdyby ta umiejętność miała działać tylko w jednym ataku, to zaznaczyli by to tekstem "raz na turę".
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 13