galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowi badacze
Autor Wiadomość
espanoles
[Usunięty]

Wysłany: Sro 05 Cze, 2013   Nowi badacze

John Smith:
Koncepcja, pomysł, zarys, wykonanie - wszystko mojego autorstwa :P
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Czw 06 Cze, 2013   

Niezły zabijaka :D A tak wogole znam tego gościa z twarzy, ale niewiem skąd :)

Trzeba będzie przetestować jak sie nagram obecnymi badaczmi. Też zrobiłem kilku badaczy, ale niewiem czy się nadają do pokazywania, bo niewiem na ile są zbalansowani. Z zrobioni zostali jako hołd dla kilku bohaterów i BN z naszych sesji Zewu Cthulhu :D
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Czw 06 Cze, 2013   

zvish napisał/a:
A tak wogole znam tego gościa z twarzy, ale niewiem skąd :)
Last Man Standing/Ostatni sprawiedliwy ;)
 
     
espanoles
[Usunięty]

Wysłany: Czw 06 Cze, 2013   

sirafin napisał/a:
zvish napisał/a:
A tak wogole znam tego gościa z twarzy, ale niewiem skąd :)
Last Man Standing/Ostatni sprawiedliwy ;)

brawo! film klasyka ;)

co do balansu postaci: na 5 gier, gdzie graliśmy po 4 osoby i było przynajmniej 2-3 'czyścicieli' tylko raz udało mi się zrobić zadanie... kolejne 3 gry bez 'spraw badaczy' i tutaj niespodzianka: duuużo łatwiej :)
 
     
mafiafb
[Usunięty]

Wysłany: Czw 06 Cze, 2013   

Fajna sprawa ale trochę trzeba by zbalansować mu statystyki bo straszny killer z niego.
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Czw 06 Cze, 2013   

espanoles napisał/a:
sirafin napisał/a:
zvish napisał/a:
A tak wogole znam tego gościa z twarzy, ale niewiem skąd :)
Last Man Standing/Ostatni sprawiedliwy ;)

brawo! film klasyka ;)


Właśnie oto mi chodzilo ;) Też lubię ten film, pomimo że bardziej lubie jego pierwowzór (patrz mój avatar).




A odnośnie balansu to Strange Eons sie nie buntował? Jeżeli nie to powinnien być zbalansowany. Bo zdolności specjalne moim zdaniem nie są jakieś przepakowane bo z jednej strony są mocne, ale zdrugiej też dziada oslabiają. Tylko pytanie czy na "suwakach: się sprzeciwil?
 
     
espanoles
[Usunięty]

Wysłany: Czw 06 Cze, 2013   

zvish napisał/a:

Właśnie oto mi chodzilo ;) Też lubię ten film, pomimo że bardziej lubie jego pierwowzór (patrz mój avatar).

7 samurajów ??
zvish napisał/a:

A odnośnie balansu to Strange Eons sie nie buntował? Jeżeli nie to powinnien być zbalansowany. Bo zdolności specjalne moim zdaniem nie są jakieś przepakowane bo z jednej strony są mocne, ale zdrugiej też dziada oslabiają. Tylko pytanie czy na "suwakach: się sprzeciwil?

Balans był na 0. Wydany co do jednego dolarka. Najbardziej go osłabia brak możliwości posiadania sprzymierzeńców.. w kilku rozgrywkach to było decydujące przy walce z przedwiecznym... Ale dałem sobie za zadanie stworzenie postaci idealnej do czyszczenia ulic - i to mi się chyba udało :)
 
     
espanoles
[Usunięty]

Wysłany: Czw 06 Cze, 2013   

Enoch Thompson

do poprawek - czekam na wskazówki :]
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Czw 06 Cze, 2013   

Tysiąc twarzy - ostra zdolność. Aczkolwiek druga zdolność powoduje że badacz się nie nada przyloży bezpośrednio do zamykania bram. Patrząc na to że jego Waleczność nie jest zbyt wysoka też roli killera drużynowego za szybko nie osiągnie. Także moim zdaniem postać nie jestm przepakowana.
Jednak troche nieporęcze może być z tym wyborem 10 badaczy. Ciężko będzie spamiętać w razie gry co się wybrało. Tzn można sobie zawsze wziąść kartkę i zapisać.

Zastanawiam się też czy tak jak bodajże jest w w Maskach z przedmiotów muzelanych, nie powinny być dla niego zbanowane zdolności badaczy jacy biorą udział w rozgrywce.


A teraz tak sobie pomyślałem że jak by w sumie dorwał jakiego Thomsona albo/i Miecz Chwaly, i załączył sobie zdolbość tego farmera z Insmouth co zaczyna z kanapką i niczego sie boi to był by juz z niego killer :D
 
     
espanoles
[Usunięty]

Wysłany: Pią 07 Cze, 2013   

zvish napisał/a:
Jednak troche nieporęcze może być z tym wyborem 10 badaczy. Ciężko będzie spamiętać w razie gry co się wybrało. Tzn można sobie zawsze wziąść kartkę i zapisać.

Nadal się zastanawiam jaka ilość: 5 - troche mało, 7 nadal mało.. 10 wydaję się spoko, ale przerażać może ogarnięcie tego.. ALE - to tak jak każda postać ma z broniami, zaklęciami itp :) Czyli jak się ktoś dobrze wczuje, to spamięta wszystko.
zvish napisał/a:
Zastanawiam się też czy tak jak bodajże jest w w Maskach z przedmiotów muzelanych, nie powinny być dla niego zbanowane zdolności badaczy jacy biorą udział w rozgrywce.

Dokładnie, dopisze mu to jakoś do umiejętności.
 
     
espanoles
[Usunięty]

Wysłany: Pią 07 Cze, 2013   

Allan Kardec (Spirytysta)



Ralphie Moretti (Masaż)


 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Pią 07 Cze, 2013   

espanoles napisał/a:
zvish napisał/a:

Właśnie oto mi chodzilo ;) Też lubię ten film, pomimo że bardziej lubie jego pierwowzór (patrz mój avatar).

7 samurajów ??
zvish napisał/a:




Nie- Yojimbo. Straż Przyboczna. Ale też Kurosawy i jak widać też z Mifune ;)


Ale powracając do badaczy to eleganckie te Twoje badacze :D
Będę musiał ich podrukować i pogramy sobie nimi.

Jednak swomi uploadami natchnąłeś mnie do pochwalenia się moimi badaczami.
Ci badacze pochodzą z RPG Zew Cthulhu w jaki obecnie gramy.
No to jedziemy:



Alice Stonefolk (postać którą gra moja małżonka)
















Harvey Peabody (jej awanturniczy kompan)

















Oraz postacie jakie przyszło im napotkać na drodze swoich śledztw, jacy może w życiu naszym ludzkim nie zawsze mają te same interesy, ale w obliczu zagrożenia jakie plynie od przedwiecznych połączyli siły.































































Co o nich myślicie?



EDYCJA:
Dodalem jeszcze Osobiste historie do każdego z wyzej umieszczonych badaczy.
Ostatnio zmieniony przez zvish Pią 21 Cze, 2013, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
mafiafb
[Usunięty]

Wysłany: Nie 09 Cze, 2013   

@espanoles - myślę, że trochę przesadzasz. Postać "Allan Kardec (Spirytysta) ". Poczytalność 8, wiedza 7, dwa punkty ruchy za każdy wydany? Zaklęcia na zawsze? Wskazówki za bycie obłąkanym? Nawet nie chce mi się dalej wymieniać. Chłopie - grubo przesadziłeś ;) Lubię grać mocnymi postaciami (bo kto nie lubi) ale przy tym badaczu Przedwieczny może pakować pieluszki i wracać w zaświaty. Moim zdaniem fajna postać powinna mieć dwie, maksymalnie trzy zalety (ale wtedy jakaś wada). Tworzenie super postaci zmusza nas do tworzenia super potworów/wrogów co z kolei powoduje to, że wcześniejsi badacze stają się mniej grywalni i trzeba tworzyć nowych - silniejszych itd. Musimy tworzyć nowy, mocniejszy ekwipunek a wtedy początkowe potwory robią za słabe. Robi się błędne koło i po kilku takich rundach badacze będą musieli mieć wszystkie staty na maksa i przegięte zasady a każdy potwór będzie niemalże przedwiecznym ;) Taka taktyka jest praktykowana przez większość komercyjnych produktów - nowy dodatek, lepsze, silniejsze rzeczy itd. A wszystko po to, żeby kupować coraz to nowsze rzeczy. Widać to doskonale jeżeli ktoś gra w jakieś karcianki - każdy kolejny dodatek jest coraz silniejszy i fajniejszy tylko po to żeby go sprzedać. Przy 4 dodatku nikt już nie gra kartami z podstawki bo są tak słabe i mierne, że wzbudzają śmiech :) Wy tworzycie coś dla pasji i bez ewentualnego zamiaru nakręcania spirali sprzedaż, więc nie jesteście zobligowani do ciągłego ulepszania i tworzenia coraz to silniejszych dodatków.
 
     
espanoles
[Usunięty]

Wysłany: Wto 11 Cze, 2013   

zvish napisał/a:

Nie- Yojimbo. Straż Przyboczna. Ale też Kurosawy i jak widać też z Mifune ;)

Planuje się wziąć za Kurosawe i obejrzeć te 'znańsze' :)
zvish napisał/a:

Ale powracając do badaczy to eleganckie te Twoje badacze :D
Będę musiał ich podrukować i pogramy sobie nimi.

Jak widać kilka rzeczy tszeba jeszcze dopracować. Przyznaję, że John jest sprawdzony, natomiast reszta - jeszcze nie grana :(
No i 'sprawy' przydałoby się do nich zrobić..
zvish napisał/a:

Jednak swomi uploadami natchnąłeś mnie do pochwalenia się moimi badaczami.
Ci badacze pochodzą z RPG Zew Cthulhu w jaki obecnie gramy.
No to jedziemy:
Co o nich myślicie?

Genialni! Idą u mnie do druku i niedługo bedzie rozgrywka.
Masz może sprawy badaczy do nich ?



mafiafb napisał/a:
@espanoles - myślę, że trochę przesadzasz. Postać "Allan Kardec (Spirytysta) ". Poczytalność 8, wiedza 7, dwa punkty ruchy za każdy wydany? Zaklęcia na zawsze? Wskazówki za bycie obłąkanym? Nawet nie chce mi się dalej wymieniać. Chłopie - grubo przesadziłeś ;) Lubię grać mocnymi postaciami (bo kto nie lubi) ale przy tym badaczu Przedwieczny może pakować pieluszki i wracać w zaświaty. Moim zdaniem fajna postać powinna mieć dwie, maksymalnie trzy zalety (ale wtedy jakaś wada).

Okej, zgadzam się. A teraz do sedna - co mu kasujemy a co dodajemy ?
mafiafb napisał/a:

Przy 4 dodatku nikt już nie gra kartami z podstawki bo są tak słabe i mierne, że wzbudzają śmiech

Podpisuję się pod tym - my dysponujemy: skarabeuszem i klątwą + kilkunastoma dorobionymi badaczami, ale na palcach jednej ręki mógłbym podać przykłady kiedy w grę wchodzą postacie z podstawki (pomijając GANGSTERA)
mafiafb napisał/a:

Wy tworzycie coś dla pasji i bez ewentualnego zamiaru nakręcania spirali sprzedaż, więc nie jesteście zobligowani do ciągłego ulepszania i tworzenia coraz to silniejszych dodatków.

Wrzuciliśmy to tutaj, że je dopracować. Problem jest taki, że każdy ma jakąś swoją wizje i ciągnie (przy tworzeniu) w swoją stronę. Dopiero obgadanie plusów/minusów w większym gronie ma jakiś cel, bo powstają prawdziwe perełki.
 
     
mafiafb
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Cze, 2013   

Dla postaci Allan Kardec (Spirytysta) proponowałbym zmniejszyć poczytalność do 6 i wyrzucić opcje podwójnego ruchu. Wtedy postać trochę się zbliży do pozostałych badaczy, chociaż i tak pozostanie potężna. Ogólnie to trzeba by pograć trochę tymi badaczami, żeby na żywo sprawdzić ich grywalność.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 13