galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Odwieczny problem - brakuje heksów morza
Autor Wiadomość
Pawelec123456
[Usunięty]

Wysłany: Nie 09 Cze, 2013   Odwieczny problem - brakuje heksów morza

Często się zdarza, że scenariusze znalezione w Internecie wymagają więcej heksów morza niż dają nam Żeglarze. Ze względu na trwałe połączenie heksów w częściach z OiP, nie można wykorzystać morza z najnowszego dodatku do ułożenia planszy zgodnej ze scenariuszem. Moja propozycja jest taka, żeby z tyłu heksów, zamiast zostawiać wolną przestrzeń, nadrukować morze. Wtedy nie byłoby problemu z niedoborem heksów. heksy morza z Żeglarzy, których jest 19, proponuje zadrukować heksami lądu z drugiej strony, np. 3 złotonośne rzeki i 16 pustyń (do rozegrania scenariusza Drought potrzeba co najmniej tylu pustyń) lub heksami z Das Buch: dżunglami, wulkanami, lodowcami i twierdzami.
 
     
shadow lord
[Usunięty]

Wysłany: Nie 09 Cze, 2013   

Ale skad wezmiesz grafiki z tych heksow? Zeskanujesz je?

Tak apropo tego Das Buch, masz moze jakis link ktory opisuje co dokladnie daja te specjalne heksy dzungli itp? Wydaje sie to calkiem ciekawe.
 
     
Borg
[Usunięty]

Wysłany: Nie 09 Cze, 2013   

http://www.forum.galakta....p?p=81128#81128

Jeśli wszystkie heksy miałby po drugiej stronie morze to jeszcze ok, ale jeśli będą to jakieś inne pola, to powstanie problem przy scenariuszach z zakrytymi hexami oraz przy losowaniu.
 
     
shadow lord
[Usunięty]

Wysłany: Nie 09 Cze, 2013   

Wielkie dzieki za linka mistrzu.

A co do heksow to rzeczywiscie bylby problem. A moze by zrobic poprostu tylko takie nakladki z papieru i nie naklejac ich na heksy tylko zwyczajnie nakladac je na inne podstawowe heksy wedlug uznania. Ja chyba sobie cos takiego skombinuje wlasnie do tych dodatkowych scenariuszy.
 
     
Borg
[Usunięty]

Wysłany: Nie 09 Cze, 2013   

Nakładki będą sie zsuwać, zwłaszcza jesli się rzuca kośćmi na planszy.
Lepiej chyba będzie wyciąć z tektury nowe heksy i nakleić.
 
     
Pawelec123456
[Usunięty]

Wysłany: Pon 10 Cze, 2013   

shadow lord napisał/a:
A co do heksow to rzeczywiscie bylby problem. A moze by zrobic poprostu tylko takie nakladki z papieru i nie naklejac ich na heksy tylko zwyczajnie nakladac je na inne podstawowe heksy wedlug uznania. Ja chyba sobie cos takiego skombinuje wlasnie do tych dodatkowych scenariuszy.
Już próbowałem z nakładkami, słabo to funkcjonuje. Najlepiej kupić białe heksy w Internecie, na spielmaterial.de mają dużo materiałów do gier, przesyłka idzie koło tygodnia roboczego. Później zadrukować, kleić albo rysować - jak kto woli. Co bardziej uzdolnieni osobnicy mogą sobie z czegoś ulepić heksy w 3D :wink:

Co do heksów 3D to właśnie sobie uświadomiłem, że pozwalają one wprowadzić element zręcznościowy do Osadników :lol:
 
     
shadow lord
[Usunięty]

Wysłany: Pon 10 Cze, 2013   

Jest sporo materialow z ktorych mozna by takie heksy stworzyc i nawet nie trzeba specjalnych zdolnosci, byloby to cos a'la tereny do gier bitewnych :grin: a co miales na mysli z tym elementem zrecznosciowym? :razz:

Swoja droga ciekawe czy w jakims sklepie (np dobrym papierniczym) nie sprzedaja odpowiednio grubego kartonu.Wtedy wystarczyloby nawet z neta sciaganac jakies klimatyczne nadruki na te heksy (wczesniej odpowiednio powycinane) i poprostu je ponaklejac. Ewentualnie zamiast kartonu mozna by za grosze kupic cienka plyte ze styroduru (czy jak kto woli poliestyrenu) i z tego zrobic te heksy, tyle ze nie wiem czy w sprzedazy sa az tak cienkie plyty.
 
     
Borg
[Usunięty]

Wysłany: Wto 11 Cze, 2013   

Coś w tym sklepiku pustych heksów nie widzimy.
Ale fajnie, że można zakupić elementy na sztuki w razie jakby coś się zgubiło czy zepsuło.
Szkoda, że nie mają heksów do OiP.
No i szkoda, że u nas nie ma takiej sprzedaży... Galakto! :)
 
     
shadow lord
[Usunięty]

Wysłany: Wto 11 Cze, 2013   

http://allegro.pl/tektura...3286585514.html z tego daloby sie zrobic heksy, trzeba by tylko odrysowac, wyciac i mamy heksy za psie pieniadze :wink:
 
     
Pawelec123456
[Usunięty]

Wysłany: Wto 11 Cze, 2013   

Borg napisał/a:
Coś w tym sklepiku pustych heksów nie widzimy.
http://www.spielematerial...tler-catan.html - elementy uniwersalne są poza działem o Osadnikach

Borg napisał/a:
No i szkoda, że u nas nie ma takiej sprzedaży... Galakto! :)
W Stanach i w Niemczech jest możliwość dokupienia pojedynczych elementów w oficjalnym sklepie internetowym (w CatanShopie), niestety u nas nie ma.

shadow lord napisał/a:
http://allegro.pl/tektura...3286585514.html z tego daloby sie zrobic heksy, trzeba by tylko odrysowac, wyciac i mamy heksy za psie pieniadze
Fakt, dwa razy taniej, ale nie ma gwarancji że będą równe. Jak ktoś ma oko i sprzęt do wycięcia to oczywiście lepiej kupić tekturę introligatorską i wycinać samemu. Do tego dochodzi opcja nadrukowania na tej tekturze grafik w drukarni offsetowej i mamy od razu gotowe heksy do wycięcia.
 
     
Borg
[Usunięty]

Wysłany: Sro 12 Cze, 2013   

Reasumując ci co mają drewno w Odkrywców i Piratów nie pograją...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 13