galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
PAK - Polski Projekt Autorskich Kart WP LCG

Co sądzisz o pomyśle na PAK WP LCG?
Pozytywnie - projekt ma szansę powodzenia, chętnie pomogę!
55%
 55%  [ 20 ]
Neutralnie - projekt ciekawy, ale o wątpliwej sensowności istnienia.
30%
 30%  [ 11 ]
Negatywnie - projekt nie ma szans powodzenia, gdyż zbyt dużo istnieje orygilanych kart.
13%
 13%  [ 5 ]
Głosowań: 36
Wszystkich Głosów: 36

Autor Wiadomość
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Lip, 2013   

te karty sa na drop boxie tam gdzie scenariusze itd? z tego co widze to nie macie chyba zadnej mysli przewodniej. moze sprobujcie seriami robic dla konkretnych frakcji np pierwszy caly cykl dla hobbitow po 3 bohaterow na kazda strefe i jakies karty ktore by z nimi wspolgraly? wtedy jak juz by bylo tak pare kart to bym drukowal i sprawdzal
 
     
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Lip, 2013   

Berestaszek napisał/a:
te karty sa na drop boxie tam gdzie scenariusze itd? z tego co widze to nie macie chyba zadnej mysli przewodniej.

Nie, kart nie ma na DropBox'ie (przynajmniej na razie) - są przerzucane z ImageShack wyłącznie jako obrazy do wglądu.

Odnośnie "myśli przewodniej"... (w właściwie jej braku), uśmiecham się tylko pod nosem i odsyłam Cię drogi Berestaszeku do mojego pierwszego postu otwierającego niniejszy temat, aż radośnie zacytuję samego siebie: "Tworzymy głównie Sprzymierzeńców z cechą Istota (na razie głownie neutralnych), Wydarzenia oraz Dodatki z nowych podrodzajów jak Zaklęcie/Czar oraz Artefakt".

Zaznaczam na obecny stan projektu - Sprzymierzeńców - wyłącznie NEUTRALNYCH :) Jak również Wydarzeń i Dodatków.
Kilka kart współpracuje ze sobą wzajemnie oraz z kartami oryginalnymi, na tym na razie poprzestaniemy.

W zgodzie w przytoczonym zdaniem informuję wszem i wobec, aby nie było dalszych niedomówień i nieporozumień - nadrzędną złotą zasadą tworzonych przez nas kart w ramach PAK WP LCG są właśnie karty pozbawione ograniczenie stref wpływów - taki był zamysł główny i na neutralach wyłącznie takowy pomył się zakończy :-)
Oto myśl przewodnia, rzekłem.
Pozdrawiamy.
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Lip, 2013   

racja sory moj blad. przyjrzalem sie tylko kartom piszac posta bo malo tych istot bylo ;p troche szkoda ze skupiacie sie na bez sferowych postaciach. bo potem moze byc za latwo wykupic takowe :p no ale zobaczymy. jak narazie wiekszosc z nich jest zdecydowanie za drogie by wkladsc do talii ale tak mieliscie takie zalozenie drogie i duzo daja :p
 
     
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Lip, 2013   

Berestaszek napisał/a:
racja sory moj blad. [...] jak narazie wiekszosc z nich jest zdecydowanie za drogie by wkladsc do talii ale tak mieliscie takie zalozenie drogie i duzo daja :p

Absolutnie nic się nie stało, a czy karty są aż tak drogie? Kwestia do dyskusji. Obecnie najwyższy pułap do 7 (i to dosłownie kilka kart), ale korzyści płynące z wydania tych 7 żetonów zasobów w pełni rekompensują koszt karty.
Z moich wyliczeń wychodzi średnia 3,5 kosztu karty, czyli przyzwoicie.
A dobierając koszt kieruję się zasadą - wielka siła to wielka odpowiedzialność, tu - wyrzeczenie.
Nowe Istoty-Zjawy i Sprzymierzeńcy z cechą Istota pojawią się wkrótce, obecnie kończymy partię 1 i 2 do poziomu finalnego, czyli 50 kart. Niczego nie robimy na hurra :)
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Lip, 2013   

abym uzywal kart o koszcie 3 musza byc naprawde dobre (fili i kili np) dlatego ciezko to bedzie wsadzic. od czasow warhammera inwazji doceniam tanie karty bo mozna miec ich mase :)
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Pią 05 Lip, 2013   

Jak widzę, dyskusja trwa w najlepsze, a nie ma nic lepszego dla sukcesu przedsięwzięcia jak owocna dyskusja, więc i ja wtrące moje 3 grosze :mrgreen:

Obejrzałem sobie wszystkie karty, które zrobiliście i rzuciły mi się w oczy dwie rzeczy:

doskonały dobór ilustracji i co za tym idzie - cudowny wygląd kart oraz czasami zbyt przegięte zdolności kart. Arcyklejnot za 0, który może dać 2 żetony zasobów wybranym Bohaterom, Dębowa Tarcza dająca Thorinowi +4 Tarczy, a każdemu innemu Krasnoludowi +3 to imo zbyt mocne karty.

Myślę, że prace nad kartmi powinny się skupić również nad dopracowaniem szczegółów kart: kosztu, współczynników, zdolności, ograniczeń, legalności zagrania itp.

Moje uwagi nie umniejszają oczywiście wysiłku osób, które Tworzą nowe karty - wielki szacun dla Was :grin:
 
     
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Lip, 2013   

Kulgan napisał/a:
Jak widzę, dyskusja trwa w najlepsze, a nie ma nic lepszego dla sukcesu przedsięwzięcia jak owocna dyskusja, więc i ja wtrące moje 3 grosze :mrgreen:

Oczywiście wszystkie uwagi staramy się ogarnąć i przełożyć na często rzemieślniczą pracę ze statystykami. Orcza praca popłaca, na razie domykamy partie I i II czyli pierwsze 50 kart później pora na urlop :)

Odnośnie pochwały za grafiki - dziękujemy, acz to jedynie tylko czas poświęcony na szukanie i sklejanie często po 5-kilka różnych wersji, które poddajemy pod głosowanie. Wciąż marzymy o własnym grafiku-artyście, choć zdaję sobie sprawę ile czasu może zająć stworzenie jednego obrazka do danej karty.

Propos przegięcia zdolności kart - jak podkreślałem już kilkukrotnie taki był zamysł, gdyby karty były zbyt tanie wówczas ich sensowność istnienia byłaby wątpliwa, a dzięki znacznikowi unikatowości z ukrytym przekazem w tel - jedna taka karta na talię (ten dopisek powinny mieć zasadniczo wszystkie nasze karty) wówczas podnosi to trudność rozgrywki - większy koszt wydany na kartę, czyli ciułanie zasobów, ale za to nasze kochane przegięte statystyki :)

Na koniec pragnę dodać, iż obecnie kombinuję z nowym typem Dodatków z cechą i podcechą: Rozkaz oraz Talizman (wiem, wiem brzmi to przaśnie i na odległość wali folklorem, ale jest ryzyko jest zabawa). Drugą porcją kart stanowią Wydarzenia z "cechą" Pogoda :) Zapowiada się ciekawie!!!

Wciąż czekamy na reakcję naszego kochanego rodzimego Wydawcy, Panie i Panowie z Galaktyki wkrótce zawalimy Wam skrzynki pocztowe, aż się do nas odezwiecie! :)

Jako, że mamy chwilowy zastój spowodowany sezonem ogórkowym oraz żmudną falą nanoszenia poprawek na I partię kart (1-25) do wersji beat2, czyli maksymalnie upublicznionej kartą dnia zostaje dziś zabawna odpowiedź na istniejącą już kartę Saurona:
(UWAGA: Traktować z solidnym przymrużeniem oka ;)

PROFESOR TOLKIEN
 
     
el
[Usunięty]

Wysłany: Sro 10 Lip, 2013   

Proponowałbym Panu Profesorowi dać statystyki:
1-8-9-2
albo
1-9-7-3
Będzie się układać w datę urodzin/śmierci Mistrza:)
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Sro 10 Lip, 2013   

el napisał/a:
Proponowałbym Panu Profesorowi dać statystyki:
1-8-9-2
albo
1-9-7-3
Będzie się układać w datę urodzin/śmierci Mistrza:)

hehe - ciekawy pomysł :mrgreen:
 
     
Corran
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Lip, 2013   

Kulgan napisał/a:
el napisał/a:
Proponowałbym Panu Profesorowi dać statystyki:
1-8-9-2
albo
1-9-7-3
Będzie się układać w datę urodzin/śmierci Mistrza:)

hehe - ciekawy pomysł :mrgreen:

Czemu nie? :)
Co o tym sądzisz Lekt? Chyba najpierw powinienem uzyskać Twoją autoryzację, ale tak na szybko wprowadziłem drobne modyfikacje (również w pomyśle el) i wyszło coś takiego:



Jeśli chcecie którąś z tych kart w normalnych wymiarach, to niech Lekt ją zatwierdzi. W końcu to on się podpisał pod jej projektem :)
Ostatnio zmieniony przez Corran Pią 12 Lip, 2013, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Lip, 2013   

Corran napisał/a:
Co o tym sądzisz Lekt? Chyba najpierw powinienem uzyskać Twoją autoryzację, ale tak na szybko wprowadziłem drobne modyfikacje (również w pomyśle el) i wyszło coś takiego:)

Niczego nie muszę zatwierdzać, co ja biskup jaki? :-) Robisz i wrzucasz żeby cieszyć złoty lud.
Pomysł el sam w sobie jest zacny, uhonorowanie datą narodzić statystyk Mistrza byłoby warte zrobienia drugiej wersji - rzeknę - bierzecie i drukujcie to wszyscy! :)

Wykonanie Corrana jak zwykle cieszy oko!

Tylko ni diabła nie skumałem żarciku odnośnie kilkuset punktów wytrzymałości? :oops:
 
     
schen
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Lip, 2013   

dzień i miesiąc śmierci/urodzin ;)
 
     
Corran
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Lip, 2013   

schen napisał/a:
dzień i miesiąc śmierci/urodzin ;)

Dokładnie, jak się dobrze przyjrzycie, to po pierwszej cyfrze jest nawet kropka oddzielająca dzień od miesiaca :)
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Lip, 2013   

psborsuk napisał/a:
Oddałem głos pierwszy (neutral), to go uzasadnię od razu.

Wydaje mi się, że z racji faktu, iż w dość szybkim tempie wychodzą (i wychodzić mają) nowe dodatki, a więc i nowe karty, Wasz pomysł może nie podejść większości graczy, zwłaszcza takim, którzy nie grają w WP za często. Wydaje mi się, że głównym planowanym przez Was odbiorcą (popraw mnie jeżeli się mylę) jest gracz, który nad WP spędza dużo czasu, zna wiekszość kart na pamięć i nudzą go już standardowe zestawienia (o ile mozna coś takiego powiedzieć o WP :wink: ). A to, jakby nie patrzeć, dość mała grupa odbiorców.

Niemniej będę śledził losy projektu, i mam nadzieję, że być może coś z Waszych prac dotrze może nawet do FFG (a to byłoby chyba ukoronowanie Waszej pracy :smile: ). Powodzenia i wytrwałość życzę!


Nie będę pisał nic od siebie, bo mam dokładnie takie samo zdanie. Oczywiście życzę powodzenia.
 
     
Corran
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Lip, 2013   

Tak jak wcześniej pisałem, to Lekt jest twórcą pomysłu i to on wymyśla zarówno rodzaje i nazwy poszczególnych kart, jak i ich całą treść. Przenosząc to na karty, pomagam trochę w szukaniu odpowiednich grafik, a wówczas zdarza mi się trafić na coś ciekawego, co pobudza moją wyobraźnię i czasem sam wpadnę na jakiś pomysł. Ponieważ od początku lubiłem tworzyć karty całymi seriami (np. różne krasnoludy, karty dla entów itp.), więc jak już coś wymyśliłem, to musiałem zrobić od razu kilka kart. Pokazałem je Lektowi i uznał, że być może wymagają dopracowania, ale są godne dodania do tego projektu :wink:
W takim razie postanowiłem je pokazać szerszemu ogółowi.
Oto one:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 15