galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
PAK - Polski Projekt Autorskich Kart WP LCG

Co sądzisz o pomyśle na PAK WP LCG?
Pozytywnie - projekt ma szansę powodzenia, chętnie pomogę!
55%
 55%  [ 20 ]
Neutralnie - projekt ciekawy, ale o wątpliwej sensowności istnienia.
30%
 30%  [ 11 ]
Negatywnie - projekt nie ma szans powodzenia, gdyż zbyt dużo istnieje orygilanych kart.
13%
 13%  [ 5 ]
Głosowań: 36
Wszystkich Głosów: 36

Autor Wiadomość
Corran
[Usunięty]

Wysłany: Czw 12 Wrz, 2013   

Mam informację od Lekta.

Osoby, które zgałaszają się do niego w sprawie kart z tego wątku (zresztą w innych sprawach pewnie też) otrzymają odpowiedź dopiero w październiku. Lekt prosi o cierpliwość, ponieważ jest w trakcie przeprowadzki i ma mocno utrudniony dostęp do internetu.
 
     
Heimdall89
[Usunięty]

Wysłany: Czw 12 Wrz, 2013   

O super. Bo myślałem że mnie olał :) . Podziękuj mu za pamięć.
 
     
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Paź, 2013   

Heimdall89 napisał/a:
O super. Bo myślałem że mnie olał :) . Podziękuj mu za pamięć.

Witajcie Wszyscy!
Wróciłem po zbyt długiej przerwie i użeraniu się z majstrami, płytkarzami oraz instalatorami. Remont wciąż trwa, ale resztę robimy sami.
PAK wkrótce powróci! Nowe karty zostały już wykonane i oczekują na dopieszczenie opisów.

UWAGA: Wszystkich Graczy, którzy wysłali do mnie w przeciągu ostatniego minionego miesiąca informację na maila proszę uprzejmie o ponowienie zapytania o karty - wyślę bezzwłocznie wszystkie karty z partii I i II. Z góry dzięki za wyrozumiałość, ale po blisko miesięcznej przerwie wciąż usiłuję się ogarnąć.
Pozdrawiam
Lekt
 
     
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Paź, 2013   Karty 54-56

Czołem Growa Braci!

Poniżej prezentujemy najnowsze karty 54-56! Wracamy pod dłuższej przerwie technicznej związanej moją przeprowadzą. Miały być 2-3 tygodnie zrobiło się 1,5 miesiąca :)

54. Naramiennik z Galrorun


55. Łuska Glaurunga


56. Grond
Ostatnio zmieniony przez Lekt Pią 11 Paź, 2013, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Paź, 2013   

Łuska za 2? Powinna być za milion ;) Mam wrażenie, że strasznie przepakowujecie swoje karty.
 
     
Corran
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Paź, 2013   

JollyRoger1916 napisał/a:
Łuska za 2? Powinna być za milion ;) Mam wrażenie, że strasznie przepakowujecie swoje karty.

Mimo, że zdecydowana większość kart została wymyślona przez Lekta, to czasami wtrącam do nich swoje trzy grosze i akurat ta karta została "przeceniona" właśnie pod wpływem mojej sugestii. Jak dla mnie jest w tym zestawie i tak zbyt dużo bardzo drogich kart, a akurat tutaj widziałem pole do obniżenia ceny ze względu na dodatkowy koszt w postaci odrzucanej karty, zwłaszcza, że nie jest to dowolna karta, a konkretnego typu przez co nie zawsze uda się skorzystać z akcji podnoszącej SO, a poza tą akcją są w zasadzie drobiazgi. Dla porównania - Ereborskie Buty dodające wytrzymałość są za darmo, a bardzo lubiane przez Lekta odrzucania (czy nawet usuwania z gry) kart, które jeszcze nie zostały odkryte jakoś nigdy nie uważałem za szczególnie wartościowe (no, może mając podgląd na TS czasem wiemy, że wrato usunąć najbliższą kartę).
 
     
psborsuk
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Paź, 2013   

JollyRoger1916 napisał/a:
Mam wrażenie, że strasznie przepakowujecie swoje karty.

Jestem podobnego zdania. Przecież wiekszość Waszych kart (nie pamiętam czy nie wszystkie) to karty do talii graczy, które mocno ułatwiają grę. Ostatnie propozycje były bardzo tanie, wydaje mi się, że powinny kosztować... nie wiem, ale sporo więcej :wink:
Co nie zmienia faktu, że pomysłów Wam raczej nie brakuje :mrgreen:
 
     
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Wto 15 Paź, 2013   Ku chwale PAKu! :-)

Witajcie,
Pora abym samodzielnie wziął się pod obronę i podniósł tarczę :razz:
Dyskusja się rozwija, co bardzo mnie cieszy. Konstruktywna krytyka i podsuwanie pomysłów jest najlepszym, co może nas spotkać.
JollyRoger1916 napisał/a:
Łuska za 2?

Początkowo mieliśmy stworzyć nową cechę karty skarb, jednak Corran na tyle rozsądnie wytłumaczył mnie pojęcie funkcjonowania skarbu w grze, iż zrezygnowaliśmy ze złotawej karty, na poczet Artefaktu. Pierwotnie miała ona być "Arcyartefaktem", co brzmi z perspektywy dłuższego oglądu karykaturalnie. Dlaczego zatem 2 a nie 5 żetonów? Zarzut powtarzający się często na okoliczność publikacji nowych kart, iż są one zbyt mocne i przepakowane.
W pełni się z Wami zgadzamy, acz zapomnieliście albo my sklerotycy nie dodaliśmy, iż po zamknięciu naszego projektu (na orientacyjnej ilości ok. 200 kart) wyjdzie stosowna instrukcja, która wyraźnie zaznaczy, iż w obrębie rozgrywanej gry można wykorzystać nie więcej jak 10 kart z talii PAK WP LCG, aby dołączyć je do swojej talii Gracza. I tutaj Was mamy nasi drodzy karciankowcy :P
Wiele kart ma swoje obwarowania - np. podnieś poziom zagrożenia, aby skorzystać z bonusa, natomiast liczne robimy ewidentnie dla ułatwienia rozgrywki. Choć i tutaj należy się słowo wyjaśnienia. Wkrótce wyjdzie "Zestaw Koszmarów" i śmiem podejrzeć, iż scenariusze z podstawki staną się nowym wyzwaniem. Osobiście zasiadając do gry, rezygnuję z panelu zagrożenia, wybierając przeważnie 5 bohaterów i rozdaję dodatkową kartę podczas fazy odkrywania przeciwności. Wówczas karty PAKu stają się bardzo pomocne, acz aż tak bym ich mocy nie przeceniał.
Corran napisał/a:
... wymyślona przez Lekta, to czasami wtrącam do nich swoje trzy grosze i akurat ta karta została "przeceniona" właśnie pod wpływem mojej sugestii.

Corran nie tłumacz się mój drogi przyjacielu, gdyż oboje w tym siedzimy :) i to po same dunedańskie i krasnoludzkie uszy. Zgadzam się całkowicie, iż lwia część oryginalnych kart jest zdecydowanie za droga, zwłaszcza w zestawieniu z przypadkami jak Vilya , która ma zastosowanie wyłącznie do jednej postaci, kosztuje "tylko" 2 żetony, a fabularnie powinna być przepakowanym arcyskarbem pośród arcyartefaktów. Zauważacie tutaj pewną nielogiczność?
Kusi nas (mnie tym bardziej), aby dorobić kilka dodatków do Istarich. Dlaczego taki Gandalf nie miałby walczyć przy użyciu swojej czarodziejskiej laski? Acz jak wiadomo Istari, to nie byle jakie mięczaki, zatem skoro powstał Glamdring, toż gandalfowy magiczny kijaszek winien dodawać plus 5-6 punktów do ataku i kosztować 7-8 żetonów?
Przywołane przez Corran’a Ereborskie Buty to karta "frajer", typowy zapychacz, która właśnie za "frajer" dodaje niesamowicie istotny 1 punkt wytrzymałości, których jak na lekarstw, a leczeniem zajmuje się bardzo wąska grupa postaci. Gdzie tu sens i logika?
psborsuk napisał/a:
Ostatnie propozycje były bardzo tanie, wydaje mi się, że powinny kosztować... nie wiem, ale sporo więcej

Hmm... nie dogodzisz normalnie… Przypomnijcie sobie serie I i II - karty 1-50, gdzie figurowały praktycznie same "4";, kilka mocnych "5"; i nawet Annatar Pan Darów za 6! Wówczas głównym zastrzeżeniem był wysoki koszt kart. Pamiętajcie proszę, że tworząc kartę staramy się ze wszech miar zbalansować jej koszt oraz opis i bonusy pod kątem już istniejących, lecz przy kilku setkach oryginalnych (tutaj kłania się tworzenie wspólnych combosów pomiędzy kartami, które są moją osobistą największą bolączką) oraz bezdyskusyjnym faktem, iż Gracz pragnący wydrukować karty PAKowe, może posiadać tylko podstawkę często właśnie ustalenie jej kosztu wywołuje zgrzyty i przeciąganie liny za pomocą wymiany dziesiątek maili.
Następne karty będą miały kil cech X;, gdzie ów X; będzie odnosił się do przeróżnych parametrów, co dodatkowo skomplikuje rozgrywkę, a jest z czego wybierać.
psborsuk napisał/a:
Co nie zmienia faktu, że pomysłów Wam raczej nie brakuje

Dziękujemy. Zasadniczo do 215-225 mamy już zaplanowane karty, większość rozpisanych i czekających w kolejce. PAK to projekt na dłuższy czas, uradziliśmy z Corranem tworzyć 3 karty tygodniowo, gdyż prócz tego trzeba jeszcze pracować i zająć się rodziną. Stąd w przybliżonym wyliczeniu wychodzi, iż za ponad rok spotkamy się tutaj omawiając ostatnią z kart, a Corran wykonując ostatnie szlify będzie mógł napisać "mam dość gderliwego Lekta na wieki i całą wieczność razem wzięte!" ;)

EDIT: 2013/10/15
kowal85 napisał/a:
Hej chłopaki, co myślicie aby stworzyć własną grę opartą na mechanice WP LCG ?
Może Wiedźmin LCG xD ? To taki luźny przykład :)

Takiż to żarcik Lektowo-Corranowy :) Statystyki podpatrzone na ownhero.net


EDIT2: 2013/10/17
Idąc za radą Corran'a zaprzyjaźniłem się z DropBox'em, aby i Wam umilić i ułatwić życie:
Karty, szablon oraz tutorial PAK WP LCG
Ostatnio zmieniony przez Lekt Sro 30 Paź, 2013, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Pią 18 Paź, 2013   Karty 57-59

Witajcie,
Poniżej najświeższe dodatki do naszej karcianki! Koszty kart wysoki, ale uzasadniony dopakowaniem!
Morgenstern miał początkowo kosztować 8-9 żetonów i zabijać jednym machnięciem każdego wroga w grze! Corran się nie zgodził ;) W slangu nazwa karty #57 to "kolcowata chochla", jednak nie polecałbym używać jej w kuchni przy garach :)
Przedstawiamy również tarczę z Rohanu, o którą walczyłem jak dziki ogr!

Nowe karty już wkrótce!
Wspomożecie się Zielnikiem z Shire, poskromicie wrogów Wzmocnioną Liną z Hithlain oraz zaśpiewacie pieść z wydarzenia: Pomniki Zasłużonym!

57. Morgernsztern Ciernia


58. Bransoleta Gwaith-i-Mírdainów


59. Pawęż z Helmowego Stołpu
Ostatnio zmieniony przez Lekt Pon 19 Maj, 2014, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Pią 25 Paź, 2013   Karty 60-62

Witajcie,

Poniżej prezentujemy kolejne 3 karty dołączając je do naszej wesołej gromadki.
Lina straciła do prawda w tytule "wzmocnienie", acz wersja z hobbitami na przedzie powinna wywołać uśmiech. Corranowi dziękuję za wyszperanie tak dziwnie-ciekawej grafiki.
Na "zrobienie" Zielnika zeszło nam bodaj ze 20 maili :)
Natomiast do mojej ulubionej karty z tego rzutu - Pomników Zasłużonym! dodaj, iż świetnie bawiłem się piszą cały wiersz, jak później się okazało przemianowany na żołnierską pieśń.

Za tydzień dalszy ciąg programu! Wypatrujcie: Róży z Imloth Melu, Flakonika Ithildin oraz Korony Durina! Jak zwykle będzie się działo :)

60. Zielnik z Shire


61. Lina z Hithlain


61. Lina z Hithlain - wersja "nieoficjalna" - karta ciekawostka


62. Pomniki Zasłużonym!
 
     
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Czw 31 Paź, 2013   Karty 63-65 + karta specjalna :-)

Nowa porcja kart przed dłuższym weekendem listopadowym wraz ze specjalnym "rodzynkiem" już na zwieńczenie cyklu, gdyż na obecną chwilę karta 200 zamknie projekt PAK WP LCG.
63. Róże z Imloth Melui


64. Flakonik Ithildin


65. Korona Durina


200. Lekt Ridan II
Krasnoludy i Elfki! Oto nadeszła wielka chwila! Po tygodniach starań wreszcie udało nam się podpisać kontrakt. Uważajcie na czapki i swe dziewoje, nowy heros jest w mieście! Ani Suron mu nie straszny, ani cały Mordor nie dałby rady!

Bohater wszechsferowy, karta-żart ze szczyptą autoironii dla spełniania kaprysu "grania" samym sobą :) Bohater zdecydowanie do gry z 1 kompanem, gdyż sam robi za dwóch.
Corran nie dał się namówić na karciankowe wcielenie alter ego. Mnie nikt namawiać nie musiał :)
Uprzedzając pytanie - Ainur i Istari, gdyż jako wcielenie "Anioła" Lekt miał kaprys zejść do/na Ardę i wcielić się w postać wrednego gadziego Czarodzieja, który robi co mu się żywnie podoba. Toż sobie posłodziłem :D




 
     
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Czw 14 Lis, 2013   Karty 66-68

Witajcie,

Tęskniliście? Głośniej nie słyszymy...
Alboż znudził Was PAK? U nas gro pomysłów, tylko nieco sił brak i czasu. Projekt się rozrasta, a odzew znów przygasł :)
Cisza na forum grobowa, aż strach się bać cóż będzie czyhało w głębi tego lasu.

Do końca roku będą się pojawiać nowe karty, ale bez regularnego meldunku.
Pragniemy przed stosowniejszą - dłuższą - przerwą poczynić karty do #75 i dalej przyjdzie pora na rewizję sensowności i ocenę projektu.
Obecnie posiadamy w zbiorach zgoła 98 odmiennych kart (niektóre w kilku wersjach jak Ragadast i odmiennych grafikach), założyłem iżby do końca zrobić 200 i tutaj mała pauza na podszkolenie w obsłudze programu graficznego, aby odciążyć nieco Corrana.
Z tego co wykonaliśmy spokojnie dałoby się złożyć ładny zestaw do talii Gracza.

I tutaj pytanie skierowane do Graczy, którzy od momentu narodzin PAK WP LCG zgłosili się po nasze karty. Prosimy, abyście się wypowiedzieli jakie złożyliście przy ich użyciu talie, jakie wypracowaliście kombosy. I ogólnie jaka jest Wasz tychże kart ocena? :)

Poniżej zmierzając ku końcowi lista zaplanowanych do końca partii III, tj. z numeracji #51-75.
69. Nóż Morgulu, Dodatek, Artefakt. Broń
70. Miodowe Placuszki Beorna, Dodatek Pożywienie. Przedmiot
71. Ringil, Dodatek, Artefakt. Broń
72. Ususzone Seregony / Wiązka/Pęczek Seregonów, Dodatek, Kwiat. Przedmiot.
73. Simbelmynë, Dodatek, Kwiat. Przedmiot
74. Singollo, Dodatek, Ubranie. Przedmiot
75. Hełm Hadora, Dodatek, Artefakt. Pancerze.

Oto pora na danie główne - prezentujemy trzy nowe karty.
Z małym poślizgiem, ale zawsze są :)

66. Rękawice Mahtana

67. Perła Nimphelos

68. Łodyga Niphrendile
 
     
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Lis, 2013   Post PAK ;-)

Witajcie,

Owa chwila musiała w końcu nadejść. Lekt uczy się GIMPować i jakoś mnie to nawet wychodzi (też sobie posłodziłem gehgeh).

W ramach rozgrzewki udostępniam oficjalnie pierwszą kartę własnej produkcji, choć jeszcze pewnie nad niecą przy niej podłubie.
Mistrzowi memu Corranowi ogromnie dziękuję za cierpliwość i pomoc! :)
PAK po zaistnieniu karcie #200 pójdzie raczej w nieco rozrywkową stronę, czytajcie Lekt parszywiec zrobi sobie żarcików pełno od "Kalesonów Sarumana" po "Matkę Gimliego"...

203. Nasz ulubiony reżyser, który "umiał" z Hobbita wycisnąć Trylogię :)
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Lis, 2013   

Powinien być wrogiem, jakimś bossem, czy coś :P
 
     
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Sro 20 Lis, 2013   PAK 'Easter Eggs'

JollyRoger1916 napisał/a:
Powinien być wrogiem, jakimś bossem, czy coś :P
A uwierz, że kusiło mnie, aby uczynić z naszego wesołego Gnomka wroga na kształt ogra ze scenariusza "W Dół Anduiny", albo lepiej - wszech uniwersalnego wroga potrzebnego do osiągnięcia całkowitego zwycięstwa. Kombinowania sporo i frajdy masa.
Robienie kart wciąga jak bagno.

W produkcji jest równie mocna persona światka fandomowego. A specjalnie dla naszego forumowego kolego - Creadziu pozdrowionka! Pewien grzewczy element garderoby znanego czarodzieja :) Do zobaczenia wkrótce.

Odnoszę jednak wrażenie, że musimy Was czymś zaszokować, aby na forum zrobiło się głośno.
Galaktyka ambitnie milczy :P
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 16