galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak to jest z tymi poziomami trudności?
Autor Wiadomość
maclis
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Sie, 2013   Jak to jest z tymi poziomami trudności?

Mam pytanie odnośnie poziomów trudności w scenariuszach:

Czy wszystkie scenariusze o poziomie trudności np. 4 są tak samo trudne? Mam core set i mój problem dotyczy drugiego scenariusza. Grałem w niego 34 razy i przeszedłem tylko 3 i to na poziomie easy. Czy inne scenariusze w dodatkach o poziomie trudności 4 są tak samo trudne? Dziwi mnie to, że ten scenariusz jest trudniejszy od dwóch scenariuszów fanowskich: Old Forest i Forgotten Ruins które mają poziom trudności 5 i są zdecydowanie łatwiejsze od Podróży w dół Anduiny. W pierwszy z nich grałem 11 razy na normalu i 4 razy wygrałem, w drugi grałem tylko 3 razy i 2 wygrałem. Czy poziomy trudności w tej grze są nierówne?Aż ciężko by mi było uwierzyć, że inne scenariusze o poziomie 4 są tak trudne jak ten.
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Sie, 2013   

Na samej podstawce wszystko wydaje się trudniejsze bo i kart do talii nie masz za wiele. Jak już jest trochę dodatków to 2 scenariusz można nawet jednosferówkami przechodzić.
 
     
Mando
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Sie, 2013   

Na początku miałem podobnie. Strasznie cięzko było mi coś zrobić z tym scenariuszem. W końcu zacząłem grać na trybie łatwym i niby trochę lepiej, ale to nadal nie były same zwycięstwa. Potem kupiłem 3 pierwsze dodatki i trochę pokombinowałem z talią (czytaj: wreszcie złożyłem ją z głową a nie na zasadzie "wezmę sobie to bo fajne") i od tej pory zrobiło się trochę nudno bo ani razu nie przegrałem tego scenariusza. Zaczynam też powoli rozumieć po co komu koszmarne talie, których istnienie na poczatku wydawało mi się jakąś abstrakcją. Zakładam, ze jak ktoś ma w posiadaniu więcej dodatków i możliwość złożenia jeszcze lepszej talii to te pierwsze scenariusze przestają mieć jakikolwiek sens.
 
     
EstEst
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Sie, 2013   

Z poziomami trudności jest różnie, głównie ze względu na to, że trudność nie zależy tylko od talii przeciwności, ale też od talii gracza. Dlatego może być tak, że scenariusz o trudności 7 jakaś talia przechodzi za każdym razem, a scenariusz o trudności 4 nie bardzo, choć większość talii będzie mieć odwrotną zależność. Czasem zaś twórcy scenariusza nie przewidzą jakiejś synergii kart graczy ze scenariuszem, która powoduje, że scenariusz staje się banalny (Wzgórza Emyn Muil i zwiadowca z północy, Czatownik i karty podglądające talię przeciwności itp.).

Podróż w Dół Anduiny jest fajnym questem i łatwym, o ile się ogarnie, jak go przechodzić (ajk większość scenariuszy). Nie wystarczy wziąć fajnych bohaterów, fajne karty i lecieć na hurra!

Co musi mieć talia na ten scenariusz?
Po pierwsze - zagrożenie poniżej 30.
Po drugie - pomysł na trolla.
Po trzecie - pomysł na wygenerowanie takiej siły woli, by 2 etap cię nie rozszarpał: wskazówka - staraj się nie przechodzić I etapu, póki nie masz wystarczająco wielu sprzymierzeńców.

I tak, da się złożyć z samej podstawki talię, która solo daje radę temu scenariuszowi 9 na 10 razy i zazwyczaj z łatwością. Gdzieś powinna być w wątku ,,nasze talie'', a jak nie znajdziesz, to mogę na PW więcej wskazówek wysłać.
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Sie, 2013   

Oczywiście, że da się złożyć taką talię z samej podstawki, uogólniłem trochę z tymi dodatkami. Trzeba się po prostu trochę ograć, żeby wiedzieć co gdzie się może przydać, co z czym się kombuje, itd., jak to ogarniesz to będziesz pykał ten scenariusz bez większych problemów.
 
     
maclis
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Sie, 2013   

Dzięki za odpowiedzi. Teraz już wiem, że jak kupie dodatki to nie będę ciągle przegrywał, ponieważ będę miał lepsze karty. Mam pytanie trochę niezwiązane z tematem ale je tu napisze: jaki duży dodatek wybrać na początek(myślę o Khazad-dum)?Chcę sobie kupić taki w którym mógłbym przejść chociaż 2 z 3 scenariuszy z samym core setem i tym dodatkiem.
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Sie, 2013   

Najlepiej zbierać chronologicznie, czyli teraz cykl Cienie Mrocznej puszczy, jak chcesz koniecznie duży dodatek, to moim zdaniem najlepszym wyjściem są saga boxy, tylko znowu dostępne są te z Hobbita dopiero, a warto mieć wcześniej Khazad-dum i cały cykl Dwarrowdelf bo konkretnie dopakowuje Krasnoludy, no i ostatni zestaw przygodowy CMP powrót do Mrocznej Puszczy, bo ma fajnego krasnoludzkiego bohatera Daina. Ogólnie polecam kupować chronologicznie.
 
     
maclis
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Sie, 2013   

Kupiłbym sobie nawet pierwsze scenariusze z CMP, ale wole kupić nowy duży dodatek bo są tam zupełnie nowe talie przeciwności, a nie chce walczyć z tymi samymi potworami i ciągle przechodzić te same obszary. Czy pierwszy saga box Hobbita jest grywalny z samą podstawką?;tzn. czy da się przejść te scenariusze częściej niż 1 na 15 rozgrywek. Słyszałem, że te scenariusze mają dość wysokie poziomy trudności.
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Sie, 2013   

Testowałem pierwszego Hobbita z kartami tylko z podstawki i tego dodatku. Da się przejść spokojnie pierwsze dwa scenariusze na tych kartach. Z trzecim jest ciężej. Ogólnie polecam ten dodatek bo ma w sobie oprócz scenariuszy także całkiem sensowną ilość kart graczy.

Jednak tylko uwaga, próbując powyższego miałem za sobą setki partii więc też łatwiej mi było złożyć działające talie. Doświadczenie w tej grze jest równie ważne jak mocne karty.
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Sie, 2013   

wojo napisał/a:
Jednak tylko uwaga, próbując powyższego miałem za sobą setki partii więc też łatwiej mi było złożyć działające talie. Doświadczenie w tej grze jest równie ważne jak mocne karty.


Dokładnie, trzeba pograć trochę w tą grę zanim zaczniesz ogrywać scenariusze na rozmaite sposoby, ja np. podjąłem się przejścia Podróży w Dół Anduiny samą taktyką i opisałem to nawet tu na forum w odpowiednim temacie, ale udało mi się to tylko dlatego, że miałem wszystkie dostępne wtedy dodatki i przede wszystkim masę rozegranych partyjek za sobą. Ograj sobie na spokojnie scenariusze z CMP, bo przecież w każdej paczuszce masz też nowe karty dla przeciwności, więc scenariusze różnią od tych z podstawki i są naprawdę ciekawe, dochodzą nowi wrogowie, podstępy i obszary. No i nabierzesz doświadczenia, każdy kolejny cykl na razie wprowadza nowe mechaniki, więc warto ogrywać chronologicznie, bo później te scenariusze mogą stracić trochę na grywalności jeśli będziesz już znał nowsze i zastosowane w nich rozwiązania. Naprawdę polecam zbierać po kolei. Zresztą ja się zabieram za duże dodatki dopiero jak mam już pudło + cały cykl, bo wtedy można montować naprawdę fajne talie, które są mocne i klimatyczne.
 
     
maclis
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Sie, 2013   

Dzięki za podpowiedzi żeby zbierać chronologicznie. Ja planowałem raczej zbierać od najłatwiejszych do najtrudniejszych lub jakoś podobnie. Myślę jednak że, najpierw sobie kupie Khazad-Dum lub pierwszego hobbita, ponieważ w cenie 95 zł mam zupełnie nowe talie przeciwności oraz 3 scenariusze. Mały dodatek kosztuje 45zł, a za 90zł mam 2 scenariusze więc wychodzi to trochę drożej. Później zacznę po kolei kupować sobie jeden z cyklów (pewnie CMP).
 
     
Mando
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Sie, 2013   

Jak kupisz teraz Khazad-Dum to będziesz miał dwa duże pudła, więcej scenariuszy za niższą cenę, ale ten sam problem jaki masz teraz tylko z dwoma pudłami. Skoro i tak potem chcesz kupić CMP to serio kup to teraz bo inaczej wydasz 2 stówy i tylko zniechęcisz się do gry. Podstawka i CMP to ciagłość i fajnie jest w to grać w taki sposób zanim przejdziesz do kolejnego rozdziału. Ograsz się a do tego bardzo wzmocnisz talie.
 
     
maclis
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Sie, 2013   

CMP chcę kupować chronologicznie, a po Polowaniu na Golluma o poziomie trudności 4, są dwa trudne scenariusze o trudności 7 i 6. Nie dałbym rady ich przejść i wtedy mógłbym się zniechęcić. Dlatego najpierw chcę kupić Khazad bo tam są dwa scenariusze o poziomie 3 i 5, i myślę, że dałbym sobie z nimi radę.
 
     
Szuli
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Sie, 2013   

Cytat:
CMP chcę kupować chronologicznie, a po Polowaniu na Golluma o poziomie trudności 4, są dwa trudne scenariusze o trudności 7 i 6. Nie dałbym rady ich przejść i wtedy mógłbym się zniechęcić. Dlatego najpierw chcę kupić Khazad bo tam są dwa scenariusze o poziomie 3 i 5, i myślę, że dałbym sobie z nimi radę.

Trzeci scenariusz z Khazad-Dum (7) jęst do przejscia przy odrobinie szcęścia, dwa pozostałe (5 i 3 właśnie) to masakra bez odpowiedniej tali, podejścia/doświadczenia nie dasz rady. A CMP wprowadza wiele fajnych kart graczy i bohaterów bardzo często używanych. Przygody też są dostosowane do początkujących graczy.
Polowanie jest łatwym scenariuszem nie powininneś mieć z nim problemu.
Starcie jest troche trudne ale przy odpowiedniej strategi robi się aż za łatwe (ostatnio przeszedłem talią Elrond,Aragorn z wiedzy i Glorfindel z ducha za pierwszym razem bez problemu, bez żadnych obaw/krytycznych sytuacji :grin: )
Rohsgobel mając talię na leczeniu niejest tak żle choć trochę się trza na wściekać :mrgreen:
Emyn-Muil jest łetwym i przyjemnym scenariuszem.
Martwe Bagna nie jest to jakiś hardcore ale gonienie Golluma w kółko strasznie nuży.
Powrót tu się namęczysz :lol: .
Najlepiej kupuj po kolei jak ja :razz: .
PS Nie kieruj się cyferkami o poziomie trudności.
 
     
maclis
[Usunięty]

Wysłany: Czw 15 Sie, 2013   

Dobra, za jakiś czas kupie sobie 2 pierwsze dodatki z CMP, o ile u mnie w Toruniu, będzie jakiś sklep gdzie będą one za 45 zł (za mniej raczej nie będą).
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.2 sekundy. Zapytań do SQL: 13