galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe, duuuże statki
Autor Wiadomość
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Pią 16 Sie, 2013   Nowe, duuuże statki

Odjęło mi mowę:

https://twitter.com/thedicetower/status/368429303089733632/photo/1
https://twitter.com/teamcovenant/status/368444539893059584/photo/1
Ostatnio zmieniony przez Barbus Nie 18 Sie, 2013, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Gothik
[Usunięty]

Wysłany: Sob 17 Sie, 2013   

Mnie również - jak dowiedziałem się, ile taka korweta ma kosztować (90$ w USA) i że wydawca przestaje trzymać skalę modeli.
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Sob 17 Sie, 2013   

Nie boli mnie aż tak ta skala. Gdybym nie robił sobie tekturowej korwety w skali do scenariusza, to nie zauważyłbym, że model jest nie w skali. Wg. mnie nadal wygląda imponująco, a cały ten ruch ze strony FFG bardzo mnie zaskoczył. Jeszcze przedwczoraj dyskutowałem z kumplem o tym, że nie zobaczymy w grze Rogue Shadow, bo jest za duży. Mam tylko nadzieję, że to nie jest ruch pod publiczkę i że tak duże statki faktycznie wprowadzą grę w inny wymiar, a nie zepsują. Jeśli o cenę chodzi, to cieszę się, że nie jest wyższa. Niższej bym się nie spodziewał.
 
     
DarthBart
[Usunięty]

Wysłany: Sob 17 Sie, 2013   

Skala jest dobra, Tantive IV mieścił się przecież w luku Gwiezdnego Niszczyciela - patrz Nowa Nadzieja, praktycznie sam początek. Transport Rebelii też jest w dobrej skali, patrz Imperium Kontratakuje. Mnie ciekawią zasady do bitew Epickich i do bitew "filmowych". Oraz plotki na temat re-painta X-Winga z nowymi pilotami i droidami. Tylko ta cena $90 za Tantive i $60 za transport :shock:
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Sob 17 Sie, 2013   

Skala nie jest dobra i FFG samo to przyznało. Zrobili to specjalnie, aby umożliwić wprowadzenie tak dużych jednostek do gry. Tantive powinien mieć 55cm w skali 1/270. Model stoi na dwóch podstawkach od średnich statków, które mają po 8cm. Przerwa między nimi to chyba kolejne 8cm, czyli mamy 24cm. Żeby być w skali, model musiałby wystawać po 15cm z przodu i z tyłu podstawki, a tak nie jest. Wygląda na to, że ma 40-45cm długości. Nie wiem jak z Transportem, ale też wygląda na za mały, bo powinien mieć 33cm długości. Jak mówiłem, nie przeszkadza mi to. Modele prezentują się dobrze w porównaniu z małymi statkami.
Zastanawiam się, jaki mógłby być imperialny odpowiednik dla Tantive'a. Oprócz Lancera i Tarkana, który pojawił się tylko w EaW nic nie przychodzi mi do głowy, a te statki od tantive'a i tak były dłuższe o 100m.
Nowy X-wing prawdopodobnie będzie dostępny tylko w zestawie z transportem. Tak wynika ze wstępnych informacji.
 
     
DarthBart
[Usunięty]

Wysłany: Sob 17 Sie, 2013   

Ee aż tak dobrze nie mierzyłem :P ale jak ma 45cm zamiast 50cm/55cm to nie jest tak źle. Transport wygląda dobrze w porównaniu do korwety zarówno na zdjęciu i w modelach. Jak dostaniemy w łapki do pomacania to wtedy dokładniej będzie można coś powiedzieć o modelach. Mam tylko nadzieję, że większych modeli niż to nie zrobią bo to by znaczyło, że im też skalę zmienią.
 
     
Delah
[Usunięty]

Wysłany: Nie 18 Sie, 2013   

To nie jest wave 4, to są statki do 2 trybów gry które FFG chce dodać. Epic mode i campaing mode. Na wave 4 będzie trzeba jeszcze poczekać.


FFG odpowiada na pytania odnośnie X-Winga
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Nie 18 Sie, 2013   

A tam, jak zwał tak zwał.
 
     
koozyn
[Usunięty]

Wysłany: Nie 18 Sie, 2013   

Moim zdaniem cena za te statki dla niektórych może być zaporowa - 300 pln i 190 pln to nie mało i tak się zastanawiam na ile mam wyrozumiałą małżonkę :)
Ciekawe w sumie jak będą wyglądać te epickie bitwy. Dorwę instrukcję to będę mógł się zastanowić nad tym bardziej poważnie :)
 
     
Oldster
[Usunięty]

Wysłany: Pon 19 Sie, 2013   

Po pierwszym spojrzeniu i obejrzeniu chyba wszystkich dostępnych materiałów nt wielkich statków w internecie (no i pozbieraniu szczęki z podłogi), zaczęła się u mnie zimna kalkulacja i niestety kolorowo nie jest. Patrząc jednocześnie na zdjęcia modeli i ich cenę pojawia się coraz więcej argumentów na "nie". To tylko moje przemyślenia ale uważam że przy regularnie wychodzących kolejnych falach dodatków, w których każdy nowy statek bardzo fanie urozmaica grę, dwieście do trzystu złotych za epicki wariant rozgrywki to bardzo dużo i chyba niewiele osób u nas w kraju się na niego porwie.
Może zatem prośmy Galaktę o wynegocjowanie jak najniższych cen dla naszego kraju. Wiem że z naszej perspektywy pewnie nie widzimy wielu rzeczy i na pewno nie jest to takie proste, jednak za trzy stówy da się kupić każdą, nawet najdroższą grę z oferty polskiego dystrybutora i przeznaczenie ich na jeden statek, jak dla mnie trochę rozmija się z logiką.
 
     
Falcon
[Usunięty]

Wysłany: Pon 19 Sie, 2013   

Mimo że zazwyczaj bardzo obstaję za trzymaniem skali, to jestem nawet zadowolony - wizualnie prezentuje się bardzo dobrze, a przy takiej długości jeszcze wejdzie na stół 90x90.
Pytanie jak tym będzie się manewrować?
Zakładam ze do ruchu będziemy używać tylko przedniej albo tylnej podstawki , inaczej ruch "1" przesuwałby model o 25cm ;)
Długość: Zauważcie że na obu fotach podstawki są w innej odległości od siebie ;|
Przyjmując tą z realnego modelu a nie kartki , która może być tylko renderem , wychodzi mi 35cm długości.

Cena, no cóż, to są Gwiezdne wojny, wiec musi kosztować, w porównaniu do figurek 1/6 (30cm) wcale tak drogo nie wychodzi, a nie służy tylko do stania na półce.
 
     
Oldster
[Usunięty]

Wysłany: Pon 19 Sie, 2013   

Falcon napisał/a:
Cena, no cóż, to są Gwiezdne wojny, wiec musi kosztować

Nie obraź się ale twierdzenie tego typu raczej do mnie nie przemawia i zdecydowanie niczemu nie służy.
 
     
miko
[Usunięty]

Wysłany: Pon 19 Sie, 2013   

Cena jest wysoka, ale uzasadniona. Ten model jest pełen szczegółów, sklejony i pomalowany. Zobacz ile kosztują niepomalowane modele (zwykłych samolotów czy czołgów) i okaże się że ten statek wcale nie jest taki drogi a dodatkowo poza ogromną wartością kolekcjonerska może służyć do gry.
 
     
Oldster
[Usunięty]

Wysłany: Pon 19 Sie, 2013   

Miko - tak, wiem, jest, też mi się podoba. Tylko czy sumując to wszystko nie jest dodatkowo wart tego by postarać się aby u nas w kraju był tańszy a przez to łatwiej dostępny?
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Pon 19 Sie, 2013   

Oldster napisał/a:
Falcon napisał/a:
Cena, no cóż, to są Gwiezdne wojny, wiec musi kosztować

Nie obraź się ale twierdzenie tego typu raczej do mnie nie przemawia i zdecydowanie niczemu nie służy.


Niestety służy. Licencjonowane produkty zawsze są droższe, bo trzeba zapłacić właścicielowi licencji i tyle. Za jednostkę tego formatu do 40K zapłacisz jakieś 200zł. Dolicz do tego malowanie, karty, żetony i licencję i masz 300zł.
Nie bardzo rozumiem, jak miałoby wyglądać negocjowanie niższej ceny, ale gdyby się dało, to oczywiście nie mam nic na przeciwko ;]
Z drugiej strony jestem pewien, że sporo osób wydało po 300zł przynajmniej na każdą falę dodatków. Gdyby zamiast tych dużych statków wyszło W4, to możliwe, że wydalibyśmy tyle samo pieniędzy, co na Tantive'a. Niektórzy jeszcze więcej zwłaszcza, jeśli celują w gry na większe ilości punktów, a do takich gier przeznaczone są te duże statki. Czy jeden duży statek może wnieść do gry tyle, co 4 małe? Pewnie nie, ale i tak oczekuję, że Tantive wprowadzi wiele nowego i warto będzie go kupić nawet za 3 stówki.

Falcon napisał/a:
Mimo że zazwyczaj bardzo obstaję za trzymaniem skali, to jestem nawet zadowolony - wizualnie prezentuje się bardzo dobrze, a przy takiej długości jeszcze wejdzie na stół 90x90.

Wydaje mi się, że przeznaczeniem Tantive'a będą duże stoły. W jednym z wywiadów FFG zaznaczyło, że duże statki nie będą miały zastosowania w grach na 100p. Cytując kolesia z FFG "byłoby to głupie".

Falcon napisał/a:

Pytanie jak tym będzie się manewrować?
Zakładam ze do ruchu będziemy używać tylko przedniej albo tylnej podstawki , inaczej ruch "1" przesuwałby model o 25cm ;)


Też strasznie główkuję nad tym, jak toto się będzie ruszać, bo zwykłe zasady manewrowania nie będą dobrze działać z przyczyny, na którą wskazałeś. Z początku też myślałem o ruchu jedną podstawką. Jednakże na zdjęciu w gablotce podstawki są już połączone tekturką, na której będą staty itd, więc nie da się przyłożyć wzornika między podstawki. A nawet gdyby podstawki jednak nie były połączone, ten system nie sprawdziłoby się to w przypadku Transportowca. Odstęp między jego podstawkami jest za mały, żeby wcisnąć tam jakikolwiek wzornik manewru, chyba że 1 prosto.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 14