galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe, duuuże statki
Autor Wiadomość
Borwol
[Usunięty]

Wysłany: Wto 29 Kwi, 2014   

Cytat:
Cena jest taka, jaka miała być - jak za Grę o Tron :p

dobre. Faktycznie nie pomyślałem. Przegięcie żeby dodatek do gry z 2 statkami kosztował tyle co wielka i nietania wcale gra... Ale i tak kupiłem wczoraj o 22 jak tylko w przedsprzedaży się na trollach pojawiło.
 
     
aryss
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Maj, 2014   

Ja osobiście przypuszczałem że koło 220 będzie cena więc jestem niemile zaskoczony gdyż jednak się przemogę i kupie ten parszywy rebeliancki statek :D
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Pią 16 Maj, 2014   

No ja swój transportowiec już mam. Model jest bardzo ładny i wydaje się być jeszcze większy, niż na zdjęciach. Skala za bardzo nie przeszkadza. Dopiero jak porównamy flight pod z kabiną b-winga, to zauważymy, że coś jest nie tak ;) X-Wing jest świetnie wykonany. Żadnych krzywych silników i działek, pięknie pomalowany. Pierwsza rozgrywka jutro. Po wstępnych zabawach na stole zauważyłem, że będzie bardzo wolny. Jego skręt 2 odpowiada skrętowi 1 małego statku. Manewr 4 na wprost odpowiada trójce małego statku.
 
     
jervon
[Usunięty]

Wysłany: Pią 16 Maj, 2014   

A tutaj już Tantive IV:

http://morgad.pl/pl/p/Sta...e-IV-SWX22/2179
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Sob 17 Maj, 2014   

Mamy za sobą pierwszego Epica z transportowcem. Latanie transportowcem jest raczej nudne. Generalnie wybieramy między wolnymi albo jeszcze wolniejszymi manewrami. W trakcie tej rozgrywki transportowiec przeleciał zaledwie dwie długości swojej podstawki.
Jako wsparcie sprawdza się genialnie. Ja w swojego władowałem prawie 60 punktów, ale aż 13 poszło na ulepszenia defensywne, które w ogóle się nie przydały, bo nikt w niego nie strzelał. Dzięki wzmacniaczowi łączności jeden z moich B-Wingów był w stanie wykonać kilka czerwonych manewrów pod rząd. Najpierw koiogran, potem wolny zwrot i znów koiogran, a przy okazji cały czas był skupiony. Narzędzia hakera zniechęcały przeciwnika do wykonywania koiogranów a przede wszystkim Soontira Fela do korzystania z na granicy ryzyka. Dzięki temu obecności Fela praktycznie nie odczuwałem. A no i udało mi się stratować w pełni zdrową Lambdę za 28 punktów ;) ogólnie wrażenia bardzo pozytywne, choć jak mówiłem manewrowanie transportowcem nie zachwyca.
Zagrałem też dwoma nowymi pilotami: Wesem i Hobbie. Obydwaj bardzo przypadli mi do gustu. Hobbiego wyposażyłem w oportunistę(musiał też dostać R2-D6). Wyszło z tego bardzo fajne combo: Wes zdejmował żeton uniku albo skupienia jednemu pilotowi, a potem Hobbie atakował go ze zwiększoną siłą. Otrzymany w ten sposób żeton stresu od razu odrzucał przy okazji wydawania namierzenia.

Kilka fot:


Eskadra Imperialna


Eskadra Rebeliancka


Ustawienie startowe


Największa bitka w rozgrywce (tura 3)


Jest Lambda...


... nie ma Lambdy :)
 
     
efendi
[Usunięty]

Wysłany: Pon 19 Maj, 2014   

fajne foty
Gdzie można kupić takie plansze/tło?
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Pon 19 Maj, 2014   

Planszę robiłem sam. Powierzchnia to filc o gramaturze 700g/m2, 4mm grubości, impregnowany. Na allegro kosztuje chyba 20zł za m2. Filc przykleiłem do płyty pilśniowej i voilà, plansza gotowa.
 
     
Borwol
[Usunięty]

Wysłany: Pią 23 Maj, 2014   

cholernie drogi ten Tantive... Kupiłem oczywiście, ale za tę kasę mógłbym mieć 2 duże gry albo Twilight Imperium.
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Maj, 2014   

To byłby czadowy statek dla imperium http://fractalsponge.net/gallery/Vigil/#64.jpg
 
     
efendi
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Maj, 2014   

Ja rozegrałem 2/3 misji kampani z Transportowca.
1 misja 4h
2 misja 2h

Trochę czasu nam sie zaszło nad przygotowaniem rozpisek do kampanii. Wiec lepiej to zrobić wcześniej przed spotkaniem.

Pozdrawiam
 
     
lukasz omasta
[Usunięty]

Wysłany: Czw 05 Cze, 2014   

Po otrzymaniu swojego Tantiva mogę tylko powiedzieć, że rozmiar i prezencja w pełni tłumaczą cenę. Model jest naprawdę świetny.
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Czw 05 Cze, 2014   

A wg. mnie nie. Model jest słabo pomalowany. Sporo niedoróbek, farba miejscami pozdzierana. Transportowiec wygląda na staranniej wykonany.
 
     
Elrond
[Usunięty]

Wysłany: Czw 05 Cze, 2014   

W moim Tantivie górna wieżyczka osadzona jest krzywo, a radar nie obraca się.
 
     
ataman
[Usunięty]

Wysłany: Pią 06 Cze, 2014   

Elrond napisał/a:
a radar nie obraca się.
Użyj mocy :lol:
 
     
jervon
[Usunięty]

Wysłany: Sob 07 Cze, 2014   

Barbus, pozdzierana farba? Nie masz chyba na myśli celowych efektów na czerwonych wykończeniach kadłuba?
Radar i wieżyczki mają inny system jak w falconie. Tutaj po odpowiednim ustawieniu można je wyjąć. Wadom tego jest to, że będą w tym właśnie położeniu wypadały. Zaletą z kolei to, że można je wyciągnąć przeszlifować wnętrze prowadnicy i dzięki temu kręcą się jak "malina". Ale za te pieniądze tak powinno być od nowości.

Trochę poirytowała mnie miarka składana z dwu części i do tego jakaś taka miękka. Ja swoim zwyczajem dokonałem małych przeróbek. Mając zapasowe piny z podstawiki przerobiłem je tak, że skróciłem o połowę wypustki "damskie" (te z dziurką :P ) i osadziłem tam magnesy neodymowe. Użyłem 4 takich pinów i teraz moja miarka składa się i rozkłada co poprawia możliwości jej przewożenia.
U was też miarka nie dokładnie się składa? Tzn u mnie zasięgi z jednej nie pokrywają się z tą drugą, przez co cała miarka jest dłuższa. Jakoś bardzo mi to nie przeszkadza ale znowu za te pieniądze :p
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13