galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Głos Isengardu
Autor Wiadomość
13thcaesar
[Usunięty]

Wysłany: Nie 10 Lis, 2013   

Kolejne dwie karty z nowego przegladu:



 
     
Szuli
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Lis, 2013   

konik mi się bardzo podoba, posadzić na nim Eomera i jazda na wroga :mrgreen:
 
     
13thcaesar
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Lis, 2013   









 
     
Szuli
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Lis, 2013   

dunlendingowie będą się odpalać swoje zdolności gdy docięgamy karty (podstawowy element każda talia kładzie na to nacisk) będzie ciężko
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 30 Lis, 2013   

Tu przy dociaganiu kart nieszczescie tam przy zagrywaniu kart podnosimy zagrozenie. Duzo zagmatwania moze byc od tego dodatku
 
     
Szuli
[Usunięty]

Wysłany: Sro 22 Sty, 2014   

nikt nie zauważył czy co? :mrgreen:
http://www.fantasyflightg...s.asp?eidn=4590
drugim bohaterem jest Grima, ciekawe i jak tak patrze to tu rohanu za dużo nie bendzie gł isengard :wink:

http://www.fantasyflightg...s.asp?eidn=4592
i pierwszy dodatek z nowego cyklu: the dunland trap
hero celeborn cyli w następnym AP będzie Galadriela?
i te arty LotR to najlepiej zilustrowana karcianka, Naith Guide poza dobrą akcją ma szanse na bycie kartą znajlepszym artem ever IMO of course :razz:
 
     
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Sro 22 Sty, 2014   

Szuli napisał/a:
nikt nie zauważył czy co?
Hej Szuli już wcześniej w nieodpowiedni dział wrzucił to Filip10 - LINK
, oj bałagan się robi na naszym forum kochanym.
Propos ZP do Głosów Isengardu - to było powiedzmy uczcicie do przewidzenia.
Niedługo (oby!) wyjdzie DnŻ - czyli Stone of Erech, później Głosy i posypie się 6 nowych ZP o Rohanie, Elfach i walce z plugawym Sarumanem.

A na horyzoncie majaczy dalszy ciąg Czarnych Jeźdźców - czyli Bractwa Pierścieni cz. II.
Dwie Wieże i Powrót Króla pewnie zmieści ze 4 do 6 kolejnych Rozszerzeń-Saga, zatem budujcie nowe pudełka, bo kart pewnie przybędzie. Wiadomo - złota kura, znosi złote jajeczka. A z tej kury jeszcze długo nie zrobią rosołku. Grajcie i bierzecie z tego wszyscy :)
Rzekł Lekt po czym powrócił do przechodzenia Podróży do Rhosgobel :grin:
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Sro 22 Sty, 2014   

Lekt napisał/a:
A na horyzoncie majaczy dalszy ciąg Czarnych Jeźdźców - czyli Bractwa Pierścieni cz. II.

Osz Ty, dywersancie jeden nasłany przez Saurona do mącenia w główkach wiernym fanom WP :twisted: Jakie Bractwo Pierścienia? Toż to herezja wielkiej wody! Mamy Drużynę Pierścienia a sformułowanie Bractwo użył pewien Pan Tłumacz, który już dawno został obłożony klątwą za swoje wyczyny :razz: (a swoją drogą, to też od tłumaczenia tego Pana zaczynałem swoją przygodę z twórczością Mistrza - jakieś 25 lat temu :razz: )
 
     
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Sro 22 Sty, 2014   

Kulgan napisał/a:
Osz Ty, dywersancie jeden nasłany przez Saurona do mącenia w główkach wiernym fanom WP
Kulgan dzięki piękne - rozbawiłeś mnie za zatem przedłużyłeś moje życia ;) A tak serio, serio. Znam tę wojenkę o "drużynę-bractwo-kompanię-nazwę wyciągniętą sami wiecie skąd". Przyjmuję "Drużynę" jako powszechniejszą formę, ale mnie osobiście nie pasującą do klimatu. Drużna to może być "A" albo komandosów Republiki z "Gwiezdnych Wojen". Piękno słowo "bractwo" podnosi prawdziwy przekaz owej zbieraniny wędrowców pragnących rozprawić się ze złem.
Z herezją bym nie przesadzał. Sami przyznacie, iż przekład właściwy "co Autor miał na myśli" może dostarczyć pewnej nadinterpretacji. Kulganie drogi ja tylko wyrażam własne zdanie.
Bractwo brzmi godniej i oddaje klimat i ducha idei jego powstania i celu działania. To moje osobiste zdanie :) itd. itd...

Ps. Wybacz, nie zauważyłem, że mnie wylogowało... ech. Prosiłbym o usunięcie powyższej omyłkowego posta. Dzięuję.
 
     
Szuli
[Usunięty]

Wysłany: Sro 22 Sty, 2014   

Cytat:
Szuli napisał/a:
nikt nie zauważył czy co?
Hej Szuli już wcześniej w nieodpowiedni dział wrzucił to Filip10 - LINK
, oj bałagan się robi na naszym forum kochanym.
Propos ZP do Głosów Isengardu - to było powiedzmy uczcicie do przewidzenia.
Niedługo (oby!) wyjdzie DnŻ - czyli Stone of Erech, później Głosy i posypie się 6 nowych ZP o Rohanie, Elfach i walce z plugawym Sarumanem.

A na horyzoncie majaczy dalszy ciąg Czarnych Jeźdźców - czyli Bractwa Pierścieni cz. II.
Dwie Wieże i Powrót Króla pewnie zmieści ze 4 do 6 kolejnych Rozszerzeń-Saga, zatem budujcie nowe pudełka, bo kart pewnie przybędzie. Wiadomo - złota kura, znosi złote jajeczka. A z tej kury jeszcze długo nie zrobią rosołku. Grajcie i bierzecie z tego wszyscy
Rzekł Lekt po czym powrócił do przechodzenia Podróży do Rhosgobel


ops, nie zauważyłem :oops: ( Filip10 dał tam tylko zdjęcie pudełka o ile czegoś nie przeoczyłem)
Ja karty spotkań trzymam w orginalnych pudełkach a graczy i bohaterów w klaserze ale za to na półce zaczyna brakować miejsca :wink:
PS Może wydzielić by już dział w dodatkach i rozszerzeniach dla cyklu rings maker.
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Sro 22 Sty, 2014   

Lekt napisał/a:
Kulgan napisał/a:
Osz Ty, dywersancie jeden nasłany przez Saurona do mącenia w główkach wiernym fanom WP
Kulgan dzięki piękne - rozbawiłeś mnie za zatem przedłużyłeś moje życia ;) A tak serio, serio. Znam tę wojenkę o "drużynę-bractwo-kompanię-nazwę wyciągniętą sami wiecie skąd". Przyjmuję "Drużynę" jako powszechniejszą formę, ale mnie osobiście nie pasującą do klimatu. Drużna to może być "A" albo komandosów Republiki z "Gwiezdnych Wojen". Piękno słowo "bractwo" podnosi prawdziwy przekaz owej zbieraniny wędrowców pragnących rozprawić się ze złem.
Z herezją bym nie przesadzał. Sami przyznacie, iż przekład właściwy "co Autor miał na myśli" może dostarczyć pewnej nadinterpretacji. Kulganie drogi ja tylko wyrażam własne zdanie.
Bractwo brzmi godniej i oddaje klimat i ducha idei jego powstania i celu działania. To moje osobiste zdanie :) itd. itd...

Nie mam najmniejszego zamiaru dyskutować o gustach i upodobaniach, ale ... (zawsze musi być jakieś ale :razz: ) Opieramy się na tłumaczeniu jedynym słusznym Pani, więc wszystkie nazwy kart i cytatów pochodzą stamtąd. Tak więc lepiej, dla unikania nieporozumień, nie rzucać sformułowaniami typu Łazik bądź Tajar, które do kanonu nie należą. A tak przy okazji ciekawie potoczyła się dyskusja na tym Forum o nazwach do Gwiezdnych Wojen. Tam jest jeszcze bardziej rygorystycznie :twisted:
 
     
schen
[Usunięty]

Wysłany: Sro 22 Sty, 2014   

Ale Łazik przecież brzmi tak fajnie :D (biedny Aragorn)

A co do dodatku to oczekuję z niecierpliwością :] Cieszy mnie, że nie robili z Grimy, czy Sarumana na siłę wrogów, a zgodnie z czasem (khe khe) w którym dzieje się akcja (khe khe) zrobili z nich karty gracza. Sama mechanika Doomed wydaje się interesująca, choć może nie wybitnie odkrywcza. Dodatkowo dochodzi wzmocnienie elfów i nowa talia na Isengardzie. A jeszcze tyle możliwości drzemie w uniwersum Władcy, mam nadzieję, że FFG wyciśnie z niego jak najwięcej.
 
     
Szuli
[Usunięty]

Wysłany: Czw 23 Sty, 2014   

Cytat:
A jeszcze tyle możliwości drzemie w uniwersum Władcy, mam nadzieję, że FFG wyciśnie z niego jak najwięcej.

O to bym się nie martwił :twisted:
 
     
Corran
[Usunięty]

Wysłany: Pią 24 Sty, 2014   

Lekt napisał/a:
Hej Szuli już wcześniej w nieodpowiedni dział wrzucił to Filip10 - LINK
, oj bałagan się robi na naszym forum kochanym.
Wybacz Lekt, że się z Tobą nie zgodzę, ale z tym bałaganem, to chyba trochę przesadzasz. Wspomniany temat był jak najbardziej w odpowiednim miejscu i wcale nie dotyczył Głosu Isengardu, ani cyklu The Ring-maker. Pytanie dotyczyło talii Nightmare, a że przy okazji pojawiły się tam zdjęcia innych zestawów, to jedynie świadczy o tym, że pytający nie wie jeszcze co to jest i potwierdza słuszność wyboru działu dyskusji ogólnej. W całym wątku nie pojawił się chyba ani jeden tekst odnoszący się do Isengardu, poza Twoją sugestią, że tam (tzn.tu :) ) należałoby przenieść wspomniany temat. :grin:

Lekt napisał/a:
Propos ZP do Głosów Isengardu - to było powiedzmy uczcicie do przewidzenia.
Niedługo (oby!) wyjdzie DnŻ - czyli Stone of Erech, później Głosy i posypie się 6 nowych ZP o Rohanie, Elfach i walce z plugawym Sarumanem.
W tych dodatkach będziemy raczej wspierani przez Sarumana, a nie z nim walczyć. A "plugawy", to on się stanie dopiero w Sadze zapoczątkowanej przez Czarnych Jeźdźców. Ciekawe jak tam będzie pasował Saruman jako sprzymierzeniec albo bohater Grima... :mrgreen:
No i widzę, że używasz nazwy "Głosy Isengardu" (w liczbie mnogiej). Dlaczego? Przecież zarówno w oryginale, jak i polskim tłumaczeniu ten dodatek ma tytuł "Głos Isengardu".
 
     
psborsuk
[Usunięty]

Wysłany: Pią 24 Sty, 2014   

Apropo "głosu Isengardu" - http://www.youtube.com/watch?v=iRnSYePrftM :mrgreen:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 13