galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Tak sobie czytam forum o WHI...
Autor Wiadomość
Skladzien
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Wrz, 2013   Tak sobie czytam forum o WHI...

Więc tak sobie czytam forum o WHI, i dochodzę do wniosku, że z nami (ze mną i moją dziewczyną) coś jest nie tak :P
W budowy decków się nie bawimy gramy w sposób "podstawowy" od dwóch i pół roku. Żadnych dodatków nie posiadamy (bo po co?).
Z jednej strony to tylko rozrywka, a z drugiej jednak troszkę wkurza, że w samej podstawce z Krasnoludami da się wygrać TYLKO za pomocą orków a chaosem nie da się w ogóle wygrać z nikim, ale wbrew pozorom zamiast zachęcać do kupna booster packów to raczej zniechęca do gry czymkolwiek :P

I tak, żeby mieć równe szanse gramy w szachy albo Troję (taką starą karciankę KGK) ;P
Poza tym moja dziewczyna angielskiego nie umie, a jak czytam forum to tłumaczenie niektórych kart w dodatkach jest tragiczne ;)
 
     
syd3r
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Wrz, 2013   Re: Tak sobie czytam forum o WHI...

Skladzien napisał/a:
dochodzę do wniosku, że z nami (ze mną i moją dziewczyną) coś jest nie tak :P

Nie wiem czego oczekujesz. Mamy potwierdzać czy zaprzeczać? :mrgreen:

Widzę kilka powodów dla kupowania dodatków. Można chcieć:
- spróbować czegoś nowego. Zagrać Imperium bez Vereny, Chaosem atakującym spaczonymi jednostkami, Mrocznymi Elfami przejmującymi kontrolę nad jednostkami wroga itd.
- doświadczyć różnych mechanizmów i wariantów gry, sprawdzić jak sprawują się inne rasy (Nieumarli, Skaveny, Leśne elfy) i nowe strategie (Nekromancja, reguły Kataklizmu)
- aby zwycięstwo zależało w większym stopniu od gracza: od zaplanowania taktyki, złożenia talii i przewidzenia planów przeciwnika.
- zdobywać przegięte karty i masakrować nimi oponentów :twisted:
- naprawiać balans :mad:

Jeśli nie potrzebujecie dodatków to nic na siłę. Traktowanie podstawki LCG jako, swego rodzaju, zamkniętą całość na kształt gry planszowej jest dosyć powszechne.

Z tłumaczeniem to nie ma co przesadzać. Dramatycznych pomyłek polskich tłumaczy jest mniej niż pomyłek twórców gry :)
 
     
Rodzyn
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Wrz, 2013   Re: Tak sobie czytam forum o WHI...

Granie "w domu" na samej podstawce po jakimś czasie musi stać się nudne - po pierwsze ograniczona pula kart, po drugie ci sami przeciwnicy. Ja, po roku gry w domowym zaciszu, wybrałem się na swój pierwszy turniej - poprzednie mistrzostwa Polski - w ciągu tych kilku godzin dowiedziałem się więcej o grze niż przez poprzednie trzysta dni. Polecam wybrać się do GHC - jeśli jesteście z Krakowa - i wziąć udział w turnieju, czy też najzwyczajniej w świecie pograć na luzie. Jeśli nie macie dodatków, to zazwyczaj ktoś ma dodatkową talię, którą można zagrać. Pomijając aspekt rywalizacji - fun jest dużo większy podczas gry, w której coś Cię jeszcze zaskakuje :wink:
Turniej już w najbliższą środę popołudniowo ok.17ej tutaj - http://galakta.pl/kontakt-2/aaa/
pzdr
 
     
blazius
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Wrz, 2013   

Może coś z Tobą jest nie tak bo nie wsiąkłeś w tę grę?
 
     
Skladzien
[Usunięty]

Wysłany: Sro 04 Wrz, 2013   

Może za dużo zębów zjadłem na grach w życiu, żeby tak od razu wsiąkać :)

Postaramy się dzisiaj wpaść na turniej chociaż na chwilkę tak koło 18.
Mam nadzieję, że wejście jest bezpłatne? :D
 
     
Rodzyn
[Usunięty]

Wysłany: Sro 04 Wrz, 2013   

Tak. dzisiaj luz. Podczas turniejów ligowych zazwyczaj jest jakaś skłądka niewielka na nagrody na koniec ligi. Dzisiaj w planach jest Kataklizm - czyli wariant multiplayerowy Inwazji - gra się zupełnie inaczej niż 1 vs 1, fun jest równie duży. W razie czego zaczynamy o 17ej - ale jak będziesz/będziecie później to pewnie znajdzie się miejsce przy którymś stoliku.
Regularne turnieje 1vs 1 pewnie zaczną się od przyszłego tygodnia, dzisiaj oprócz kataklizmu będzie pewnie jeszcze kilka kwestii organizacyjnych. pzdr
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 14