galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otrzymanie wsparcia?????????
Autor Wiadomość
ragathol
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Gru, 2013   Otrzymanie wsparcia?????????

Czy może ktoś mi podać logiczne zastosowanie otrzymania wsparcia? Bo ja niestety nie widzę za bardzo różnicy między skupieniem się a otrzymaniem wsparcia, oprócz tego na kogo położę kostkę ( w przypadku porażki i otrzymania wsparcia postać która go udzielała traci 1 pkt poczytalności lub życia ). Starałem się jakoś zastosować to wsparcie bo to gra kooperacyjna ale niestety nie udało mi się znaleźć jakiegoś zastosowania dla tej opcji.
 
     
Drow
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Gru, 2013   Re: Otrzymanie wsparcia?????????

ragathol napisał/a:
Czy może ktoś mi podać logiczne zastosowanie otrzymania wsparcia? Bo ja niestety nie widzę za bardzo różnicy między skupieniem się a otrzymaniem wsparcia, oprócz tego na kogo położę kostkę ( w przypadku porażki i otrzymania wsparcia postać która go udzielała traci 1 pkt poczytalności lub życia ). Starałem się jakoś zastosować to wsparcie bo to gra kooperacyjna ale niestety nie udało mi się znaleźć jakiegoś zastosowania dla tej opcji.

Traktowalbym to raczej jako dodatkowa mozliwosc przechowania pasujacego ci wyniku kosci, oprocz wlasnego skupienia czy mozliwosci jakie daja zaklecia.
Nie do konca pamietam ktore z tych opcji mozna ze soba laczyc, ale ogolnie tak bym na to patrzyl. Osobiscie jednak nigdy nie korzystalem ze wsparcia.
 
     
Taperonix
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Gru, 2013   

Wsparcie daje Ci to, że masz możliwość zablokowania dodatkowych kości na innych graczach, które możesz wykorzystać do kolejnych zadań. Skupiasz się możesz zablokować 1 kość, gdy na karcie są inni gracze możesz zablokować kolejne kości by później je wykorzystać. Więc zastosowanie jest spore, nie musiś tracić kart zaklęć.
 
     
ragathol
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Gru, 2013   

Ok ale można: skupić się ALBO otrzymać wsparcie! Dodatkowo aby wykonać te akcje trzeba zaliczyć porażkę, więc nie za bardzo rozumiem w tym logiki. Np. mam 6k zielonych 1 żółta i 1 czerwona =8k Ponosze porażkę 8 - 1(kolejna próba) -1 np.skupienie = 6 I teraz musiałbym znowu dać d... żeby zrobić wsparcie, co daje 6k -1 wsparcie -1 (kolejna próba) =4k ?????

Kości na skupieniu lub wsparciu pozostają do końca tury gracza który je tam umieścił.
Poprostu nie rozumiem jak można użyć tej umiejętności w praktycznym zastosowaniu, skoro ktoś ją wymyślił tzn że ma to racje bytu. Tylko ja jej nie widze i pytam czy wy to widzicie?
 
     
Taperonix
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Gru, 2013   

Np. Masz zadanie, w którym musisz wyrzucić 3 znaki paniki. Masz 6 zielonych kości. Pierwszy rzut: wypadła tylko jedna kość ze znakiem paniki, więc porażka. Możesz teraz się skupić i zablokować 1 kość ze znakiem paniki, a 1 kość odrzucić. Drugi rzut 4 kości: znowu wypadła tylko 1 kość ze znakiem paniki, więc porażka. Możesz teraz wykorzystać wsparcie by zablokować 1 kość ze znakiem paniki. Masz już 2 zablokowane kości ze znakie paniki (skupienie i wsparcie). Brakuje 1 kości ze znakiem paniki do sukcesu. 1 kość odrzucasz i zostaje Ci 2 kości na kolejny rzut. Gdybyś nie wykorzystał wsparcia zostałyby Ci 3 kości na rzut, ale musiałbyś na 3 kościach uzyskać przynajmniej 2 wyniki ze znakiem paniki by uzyskać sukces, a tak na 2 kościach 1 wynik ze znakiem paniki. Co z tego wynika? Masz poprostu większe szanse (matematyczne) na osiągnięcie sukcesu.
 
     
ragathol
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Gru, 2013   

Ok już rozumiem Dzieki za wyjaśnienie
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 13